Redmi Note 6 Pro Android 10 - MIUI 12 20.5.16 BETA REVOS

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Gereksiz aksiyonlar bunlar 8 yıllık android hayatımda ne aosp romların nede port romların hayrını görmedim. note 6 pronun resmi olarak beta yazılımı bile yok şuanda başka cihazın romunu alıp portluyolar haliyle illaki bug ve sorun çıkartıyo. kişisel düşüncem bugsız sorunsuz 11.0.4.0 sürümü varken bu tarz romlarla uğraşmak ne kadar mantıklı? eu stabil romu bile note 6 proda sağlıklı değil facepalm~~
Yok haksızlık ediyorsunuz o kadar da değil yani stock romları da biliyoruz şişiyor kullandıkça gereksiz sistem uygulamaları Vs reklamlar var bıkıyor insan belirli bir saatten sonra

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Gereksiz aksiyonlar bunlar 8 yıllık android hayatımda ne aosp romların nede port romların hayrını görmedim. note 6 pronun resmi olarak beta yazılımı bile yok şuanda başka cihazın romunu alıp portluyolar haliyle illaki bug ve sorun çıkartıyo. kişisel düşüncem bugsız sorunsuz 11.0.4.0 sürümü varken bu tarz romlarla uğraşmak ne kadar mantıklı? eu stabil romu bile note 6 proda sağlıklı değil facepalm~~
Hocam zaten stock rom daha iyi. En azından Note 6 pro için. Bunları kuran adam yeniliğe merakından kuruyordur. Stabillik için port rom MIUI 12 kurulmaz:D Bu arada 11.0.3.0 da şarjım çok hızlı giderken 11.0.4.0 da 8-9 saat ekran süresine çıktı. Sizde durum nedir?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yok haksızlık ediyorsunuz o kadar da değil yani stock romları da biliyoruz şişiyor kullandıkça gereksiz sistem uygulamaları Vs reklamlar var bıkıyor insan belirli bir saatten sonra
Hocam reklam için MIUI hidden settings den dns ayarlayabilirsiniz. Reklamlar uygulamalar içinden kapatilabiliyor. Ek olarak depolamada yaklaşık olarak 12gb boş alan var. 30gb video resim müzik var. Oyun falan da oynuyorum sıkıntı yok.

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Hocam zaten stock rom daha iyi. En azından Note 6 pro için. Bunları kuran adam yeniliğe merakından kuruyordur. Stabillik için port rom MIUI 12 kurulmaz:D Bu arada 11.0.3.0 da şarjım çok hızlı giderken 11.0.4.0 da 8-9 saat ekran süresine çıktı. Sizde durum nedir?
Ben indirdim ama kurmadım dediğiniz gibi bende miuı 12 stabil peşindeyim şuan android 10 Miui 12 revos os kurdum memnunum daha iyisini bulamaz isem 11.0.4.0 kuracağım aklımda genelde Custom rom olmadan telefon kullanmadım ama 11.0.2.0 çıktığından beri çok kullanmıyorum açıkçası

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam o zaman şöyle diyim sizin pencenizden baktığımda siz haklısınız ama benim penceremden ben haklıyım :) note 6 pro için konuşuyorum bu cihazda global romda sorun yaşayan insan androidde yeteri kadar bilgi sahibi değil demektir inanın bana 11.0.4.0 global sürümü çicek gibi olmuş yeterki bazı ayarlamalar yapılsın kurcalansın. custom rom yada resmi rom farketmez yükleyip dümdüz kullanan insan hep sorun yaşar zaten hocam.

slm.ycl02
Haklısınız herkesin beklentisi farklı benimkide sadece stabillik hocam :) şarj konusuna hiç dikkat etmedim 1 saat az yada fazla almışım önemli değil bi tek performansa önem veriyodum oda tamam oldu :) eğer miui 12 global stabil sürüm geldiğinde arayüz kasarsa cihaz yavaşlarsa yeni getirdikleri görsel yenilikleri ve özellikleri umursamam elimdeki cihaz ölene kadar 11.0.4.0 sürümünde kalırım.

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Dümdüz kullanmak mı ben içinden geçiyorum telefonun her defasında hocam

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
[
Hocam o zaman şöyle diyim sizin pencenizden baktığımda siz haklısınız ama benim penceremden ben haklıyım :) note 6 pro için konuşuyorum bu cihazda global romda sorun yaşayan insan androidde yeteri kadar bilgi sahibi değil demektir inanın bana 11.0.4.0 global sürümü çicek gibi olmuş yeterki bazı ayarlamalar yapılsın kurcalansın. custom rom yada resmi rom farketmez yükleyip dümdüz kullanan insan hep sorun yaşar zaten hocam.

slm.ycl02
Haklısınız herkesin beklentisi farklı benimkide sadece stabillik hocam :) şarj konusuna hiç dikkat etmedim 1 saat az yada fazla almışım önemli değil bi tek performansa önem veriyodum oda tamam oldu :) eğer miui 12 global stabil sürüm geldiğinde arayüz kasarsa cihaz yavaşlarsa yeni getirdikleri görsel yenilikleri ve özellikleri umursamam elimdeki cihaz ölene kadar 11.0.4.0 sürümünde kalırım.
Tam o konuyu yazıyordum hocam:)Ben de stabillikten yanayım kasma donma ısınma yoksa telefonda, zaten oyun olsun gezinme olsun telefon Max performansına yakın bir performans veriyor.

MIUI 11 ilk geldiğinde hemen yükledim ardına format attım telefona, arayüzde oyunda kasmalar donmalar devam ediyordu. Neyse 1,2 güne kalmadan araştırıp 10.3.6.0 a geri döndüm uzun süre kullandım ama tabi içimde kaldı 11 kullanamamak. Taa ki sizin o temiz kurulum yorumunuzu görene kadar. Zaten içimde kalmıştı yorumunuz bana bahane oldu:D Yedeğimi alıp direkt kurdum sizin önerinizle kasma donma hiç olmadı ısınma falan da yoktu tek sorun şarj biraz hızlı gidiyordu.

Sorun etmedim çünkü sizin dediğiniz gibi 1-2 saat daha az alayım kasmasın güncel olsun kafasındaydım. Şuan 11.0.4.0 da şarj sorunum da çözüldü ve ek olarak arayüz belli eder şekilde baya bir hızlandı animasyonlar değişti buglar giderildi çok memnunum. Miui12 bence ilk geldiğinde buglarla gelecek her zaman olduğu gibi. Ve yüklemek için baya bi olumlu yorum görmem lazım:)

Washere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
3
Deneyerek anlayabilirsin. Benim hoşuma giden tüm ayarlar neredeyse el altına alınmış çok rahat arayüz. Yeni ayarlar eklenmiş çok farkettiyor. 11 den çağ atlanmış resmen.

Son düzenleme:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Dümdüz kullanmak mı ben içinden geçiyorum telefonun her defasında hocam
Bazen doğru bildiklerimiz yanlış olabiliyor hocam türkiyenin en büyük xiaomi forumunda bile her yardım konularında veya sabite alınan rehber konularında custom miui rom yüklerken twrpden gelişmiş temizlikten 4 wipe yapılması söyleniyor fakat yanlış. Oysa doğrusu xiaomi.eu ekibinin resmi sitesine girip ingilizce yazılan kurulum talimatını okuyun asla sistemi ve persist silmeyin! diyor :) çünkü bunlar recovery rom mi flash ile yüklediğimiz gibi sıfırdan kurulum yapmıyor tüm sistemi değiştirip yamalıyor üstüne yazıyor mevcut dosyaların. iyi forumlar hi~~

bfa34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Note 6 pro
Konular
14
Bence telefonun orjinal romu herzaman iyi bende bir sürü rom denemiş birisi olarak söylüyorum cihaz yavaşladı ve beklentileri karşılamıyorsa üst cpu gpu donanımı olan cihaza geçmek şart ama note 6 pro kullanan garibim yurdum insanı bütçe yok napalım note 10 pro yu bırakın note 8 pro alıcak kadar bile paramız yok

Cihazi en stabil performaslı çalıstıran rom arayışımız bu yüzden

Bu arada eu 11.0.4 stabil kullanan varmı buna göre nasıl?

Son düzenleme:

Washere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
3
Bence telefonun orjinal romu herzaman iyi bende bir sürü rom denemiş birisi olarak söylüyorum cihaz yavaşladı ve beklentileri karşılamıyorsa üst cpu gpu donanımı olan cihaza geçmek şart ama note 6 pro kullanan garibim yurdum insanı bütçe yok napalım note 10 pro yu bırakın note 8 pro alıcak kadar bile paramız yok

Cihazi en stabil performaslı çalıstıran rom arayışımız bu yüzden

Bu arada eu 11.0.4 stabil kullanan varmı buna göre nasıl?
Global 11.0.4den buna geçtim hala fark göremedim sadece şarj biraz hızlı gidiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt