Redmi Note 6 Pro Android 10 - MIUI 12 20.5.16 BETA REVOS

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Değişiklikler: MIUI 12 ile gelen Koyu Mod 2.0 özelliğiyle birlikte Xiaomi telefonlarına duvar kağıdını koyulaştırma imkanı geliyor. Bu özellik zamana göre çalışıyor, gündüz ve geceye göre duvar kağıdının karartılması otomatik olarak ayarlanabiliyor. Ayrıca Xiaomi, koyu ve açık modlar arasında geçiş yapan kullanıcılara metnin gösterilme biçiminde de değişiklikler yapıyor. MIUI 12 ile birlikte telefon, koyu mod açıldığı zaman parlamayı azaltacak şekilde yazı tipinin büyüklüğünü ve kalınlığını otomatik olarak ayarlıyor. Kullanıcının bulunduğu ortamdaki ışığa göre yazı tipinin kontrastı da ayarlanacak. Bu sayede düşük aydınlatmanın bulunduğu ortamlarda metin görünürlüğü önemli oranda artacaktır. MIUI 12’de Xiaomi, temel sistem bilgisini de görsel hâle getirdi. Böylelikle sistem ile ilgili bilgileri tek bir bakışta anlaşılır biçimde görebilirsiniz. Xiaomi bu görünümü “Sensory Visual Design” olarak adlandırıyor. Bu, telefondaki Ayarlar bölümü altında bulunan sistem bilgileri sayfasına girdiğinizde, mevcut depolama alanı gibi bilgileri ilk bakışta anlaşılır biçimde görmenizi sağlayacak. Ayrıca diğer sistem bilgileri de grafikler ve görsel diyagramlarla gösterilecek. Bu sayede bilgileri anlamak daha kolay hâle gelecek. Xiaomi ayrıca MIUI 12 ile birlikte “Süper Duvar Kağıtları” adını taşıyan bir özellik getiriyor. Şirketi, mevcut uzay keşif verilerinden yola çıkarak Mars ve Dünya’nın yüksek doğruluklu ve animasyonlu üç boyutlu modellerini oluşturdu. Süper Duvar Kağıtlarını hem kilit ekranı hem de ana ekranda kullanmak mümkün olacak. Koyu mod açıldığında ise, seçilmiş olan gezegen de gece zamanına geçecek, böylelikle görsel deneyim daha da artırılacak.
Xiaomi MIUI 12 ile birlikte görsel yeniliklere de fazlasıyla odaklanmış. Yeni kullanıcı arayüzü gerçekçi hava animasyonlarını getirecek. Gerçek zamanlı hava durumu değişikliklerini de ekranda hızlı çekim film biçiminde gösterecek.

Uygulama ikonlarının animasyonları da yenileniyor. Uygulama ikonları sizin hareketlerinize bağlı olarak gerçek zamanlı geri bildirim oluşturacak. Xiaomi, dokunmatik hareketin yönü ve hızına bağlı olarak uygulama ikonlarının farklı davranacağını söylüyor.

Örneğin, bir uygulamayı kaldırdığınızda, dalgalanma biçimindeki animasyon etrafındaki uygulama ikonlarını da etkileyecek. Uygulamaları açmak ve kapatmak da yeni animasyonlar oluşturacak.

MIUI 12 ile birlikte Xiaomi telefonlarına genişletilmiş güvenlik özellikleri getiriliyor. Örneğin, Uygulamalara sadece kullandığınız tek bir sefere mahsus olacak şekilde izin verebileceksiniz. İzinler uygulama kullanımı sonlandıktan sonra ortadan kalkacak. Telefonunuzda izin kullanımını açık şekilde belirtmeyen uygulamalar için “Her zaman izin ver” seçeneği gösterilmeyecek.

MIUI 12 kullanıcılara uygulama davranışlarının kaydını tutmakta da yardımcı olacak. Bir uygulamanın telefonunuzda nasıl davrandığına dair kayıtları görebileceksiniz. Uygulamanın topladığı bilgiler, kullandığı diğer uygulamalar ve bunun gibi detaylar gösterilecek.

Fotoğraf paylaşımı da daha güvenli olacak. Xiaomi, cihaz detayları gibi hassas bilgilerin, fotoğraflar başkalarıyla paylaşıldığı zaman onların içinden ayıklanacağını da söylüyor.

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Ekran görüntüsü ekleseydin harika olurdu
Ekleyeceğim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

bfa34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Note 6 pro
Konular
14
Selamlar arayüz hizlımi hata varmı batarya ve oyun performansı nasıl teşekkürler

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Elinize sağlık bende paylaşacaktım
Nasib size imiş
Arkadaşlar Ben iki gün önce kurdum arkadaşlar çok iyi note 6 Pro kullananlar mutlaka kursun şuan için note 6 Pro ya uygun türkçe temiz bir Miui 12 yada 11 rom yok tam 1 hafta boyunca çeşitli Miui 12 romlar kurdum hepsi de sıkıntılı çıktı çünkü port
Bu rom da port ama iyi yapmışlar
En sonunda bunu buldum rahatım global tam sürüm gelene kadar kullanırım o kadar memnunum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-21-01-53-00-284_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-05-21-01-53-00-284_com.android.settings.jpg
    188,7 KB · Görüntüleme: 233

bfa34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Note 6 pro
Konular
14
Romu yükledim arayüz ciddi anlamda hızlı şimdilik bir hata ile karşılaşmadım deneyimlerimi paylaşırım bu arada diğer hatlatda mobil bağlantı 4.5g lte ye sabitliyordum çünkü 3g 4.5 g değişiyordu lte 4.5g sabitleyince kilitlediğimde kopma oliyordu çekmiyordu bunda hiçbir ayar yapmadan lte 4.5g sabit durumda

kadir34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa oğuz
Cihazım
Note 6 pro 4 64
Meslek
Satış danışmanı
Konular
66
Romu yükledim arayüz ciddi anlamda hızlı şimdilik bir hata ile karşılaşmadım deneyimlerimi paylaşırım bu arada diğer hatlatda mobil bağlantı 4.5g lte ye sabitliyordum çünkü 3g 4.5 g değişiyordu lte 4.5g sabitleyince kilitlediğimde kopma oliyordu çekmiyordu bunda hiçbir ayar yapmadan lte 4.5g sabit durumda
Hayırlı olsun hocam gerçekten şimdilik en iyisi bu note 6 Pro için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt