Çözüldü Redmi Note 5 Siyah Ekran Problemi

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Merhabalar. Ben bugün Redmi Note 5 (Pro olarak da geçiyor model ismi wyred) cihazıma pixel Experience ROM'unu kurdum ve sonradan başka ROM kurmak için TWRP açmaya çalıştım ama açılmadı bende araştırdım tekrardan Mi Flash üzerinden orijinal MIUI'a dönülmesi gerektiğini buldum ve bir videoda dömek için yapılması gereknler vardı bende aynılarını yaptım ama buna rağmen niyeyse telefonum MIUI 9 flashladıktan sonra siyah ekranda kaldı titreşim olmuyor ekranda herhangi bir ışık da yok ama bilgisayara bağladığımda Windows 7'de qusb_bulk adında bir sürücü yülüyor ve com3 veya com4 olarak Mi Flash'da cihazım görünüyor fakat bir işlem yaptırmıyor her bilgisayarda bağlanma sesi geliyor ama telefonda hiçbir açılma veya düzelme belirtisi bulunmuyor.

Çözüm
Sorunu çözdüm, çok zorlu bir süreçten geçtim ama en sonunda vardığım çözüm yolu çok da zor olmadı. Mi Flash 2016.04.01.0 (64 Bit) sürümü ile (64 bit bir bilgisayar yoksa başka bir sürümle yapmayı deneyin) MIUI 12.0.2 (Kararlı) bu sürüm orijinaldir yanlış anlamayın linki bırakırım, bu sürüm ile yine linkini bırakacağım bir dosya var o dosyanın içindeki 2 tane .elf ile biten dosya var bu dosyaları MIUI 12 veya herhangi indireceğiniz bir MIUI sürümünün dosyasının içinde images dosyasının içine atın bu dosyalardan zaten içinde var MIUI'ın ama siz bunları atın öbürleri sorun çıkarabiliyorlar. Dosyaları attıktan sonra ise indirdiğimiz MI Flash programının içine girip browse tuşuna basıyoruz ve MIUI klasörümüzü seçiyoruz (ilk önce MIUI...

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
error veriyor mi flash başka bir çözüm veya mi flash ile alakalı bir çözümünüz varmı ya da ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum acaba?
C diske taşıyın antitest romunu Mi Flash pro ile deneyin. birde rom tek klasör halinde olması lazım

Oyla:

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
C diske taşıyın antitest romunu Mi Flash pro ile deneyin. birde rom tek klasör halinde olması lazım
söylediğiniz mi flash pro programinda redmi note 5 veya redmi note 5 pro cihaz secenegi yok

Oyla:

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
ben artik umidi kestim anti testten simdi miui 12.0.2 global fasboot indiriyorum mi flash ile deneyecegim bu arada c diskine attim ama flashing diyor sonra garip bir yazisi olan bir hata veriyor anlamadim bi miui 12 deneyecegim
C diske taşıyın antitest romunu Mi Flash pro ile deneyin.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
ben artik umidi kestim anti testten simdi miui 12.0.2 global fasboot indiriyorum mi flash ile deneyecegim bu arada c diskine attim ama flashing diyor sonra garip bir yazisi olan bir hata veriyor anlamadim bi miui 12 deneyecegim
Siz deneyin anlamını göreceksiniz boşuna pro değil o :)

Oyla:

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Oyla:

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Son düzenleme:
Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
anti test flashing diyor 2 aşama atlıyor sonra error veriyor bende şimdi miui 12 deneyeceğim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sizce bir şey olurmu yani ne bileyim yapmayı denersem bilgisayarın bir daha görmemesi gibi
Eğer Emmc ölmemişse ki bu Redmi 5 plus Note 5 lerde zaman geçtikçe genel bir durum açılma şansı var eğer emmc arızalandıysa Yazılımla iş çözülmez.

Oyla:

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Eğer Emmc ölmemişse ki bu Redmi 5 plus Note 5 lerde zaman geçtikçe genel bir durum açılma şansı var eğer emmc arızalandıysa Yazılımla iş çözülmez.
yok yani diyorum ki kurmaya çalışırsam bir sorun olurmu daha da kötü hale gelir mi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer Emmc ölmemişse ki bu Redmi 5 plus Note 5 lerde zaman geçtikçe genel bir durum açılma şansı var eğer emmc arızalandıysa Yazılımla iş çözülmez
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

cihaz mi flashda böyle görünüyor COM5 adıyla yapmalımıyım sizce flash işlemini miui 12 ile birşey olurmu bilgisayar bir daha görmesse biterim çünkü

Oyla:

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Cevabınızı bekliyorum

Oyla:
Üst Alt