Çözüldü Redmi Note 5 Siyah Ekran Problemi

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Merhabalar. Ben bugün Redmi Note 5 (Pro olarak da geçiyor model ismi wyred) cihazıma pixel Experience ROM'unu kurdum ve sonradan başka ROM kurmak için TWRP açmaya çalıştım ama açılmadı bende araştırdım tekrardan Mi Flash üzerinden orijinal MIUI'a dönülmesi gerektiğini buldum ve bir videoda dömek için yapılması gereknler vardı bende aynılarını yaptım ama buna rağmen niyeyse telefonum MIUI 9 flashladıktan sonra siyah ekranda kaldı titreşim olmuyor ekranda herhangi bir ışık da yok ama bilgisayara bağladığımda Windows 7'de qusb_bulk adında bir sürücü yülüyor ve com3 veya com4 olarak Mi Flash'da cihazım görünüyor fakat bir işlem yaptırmıyor her bilgisayarda bağlanma sesi geliyor ama telefonda hiçbir açılma veya düzelme belirtisi bulunmuyor.

Çözüm
Sorunu çözdüm, çok zorlu bir süreçten geçtim ama en sonunda vardığım çözüm yolu çok da zor olmadı. Mi Flash 2016.04.01.0 (64 Bit) sürümü ile (64 bit bir bilgisayar yoksa başka bir sürümle yapmayı deneyin) MIUI 12.0.2 (Kararlı) bu sürüm orijinaldir yanlış anlamayın linki bırakırım, bu sürüm ile yine linkini bırakacağım bir dosya var o dosyanın içindeki 2 tane .elf ile biten dosya var bu dosyaları MIUI 12 veya herhangi indireceğiniz bir MIUI sürümünün dosyasının içinde images dosyasının içine atın bu dosyalardan zaten içinde var MIUI'ın ama siz bunları atın öbürleri sorun çıkarabiliyorlar. Dosyaları attıktan sonra ise indirdiğimiz MI Flash programının içine girip browse tuşuna basıyoruz ve MIUI klasörümüzü seçiyoruz (ilk önce MIUI...

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
erk, Linkten destek alabilirsiniz, geçmiş olsun...

Oyla:

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
erk, Linkten destek alabilirsiniz, geçmiş olsun...

Ben telefonumu kendim düzeltebileceğim bir çözüm arıyorum şu anda yaptıramıyoruz maalesef.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
erk, Sorun teknisyene, sormak ücretli değil...

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Miui 9 a dönerek hata yapmışsınız O cihazda Arb 4 var Antirollback yapılmaz cihazınız Brick Olmuş. Anti test romu kurmanız lazım bende o hatayı yapmıştım videodaki dosyaları indirip Mi flash ile flaşlayın cihaz açılacaktır.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Miui 9 a dönerek hata yapmışsınız O cihazda Arb 4 var Antirollback yapılmaz cihazınız Brick Olmuş. Anti test romu kurmanız lazım bende o hatayı yapmıştım videodaki dosyaları indirip Mi flash ile flaşlayın cihaz açılacaktır.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Bu videonun linklerindeki Flash File dosyası sizde var mı varsa atar mısınız çünkü link 404 hatası veriyor

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Bu videonun linklerindeki Flash File dosyası sizde var mı varsa atar mısınız çünkü link 404 hatası veriyor
Bende var evet ama Maalesef upload etmem mümkün değil İnternet hızım okadar leşki anlatamam :D
Link bırakayım ordaki iki testi de indirmeniz lazım gerisini videoya bakarak yapabilirsiniz.

Oyla:

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Bende var evet ama Maalesef upload etmem mümkün değil İnternet hızım okadar leşki anlatamam :D
Link bırakayım ordaki iki testi de indirmeniz lazım gerisini videoya bakarak yapabilirsiniz.
peki o 2.dosyayı ne yapacağım attığınız videoda bir tek anti test note 5 klasörü var
tamam buldum dosyayı nereye atacağımı

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
peki o 2.dosyayı ne yapacağım attığınız videoda bir tek anti test note 5 klasörü var

tamam buldum dosyayı nereye atacağımı
Sonucu paylaşırsınız Kolay gelsin

Oyla:

erk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erk Candan
Cihazım
Redmi Note 5