Yardım Redmi Note 4X Snapdragon Global sürüm kilit açma ve haftalık rom yükleme

KyhnVrgli41

****GALATASARAY****
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayhan
Cihazım
REDMİ K40 GMİNG
Meslek
GKK Sorumlusu
Konular
34
Öncelikle Xiaomi tercihimde bana fikir veren, beynimi yıkayan Skorpi Üstadıma teşekkür ederim.

Escobar1945 hocam la iki haftalık bir tanışmışlığımızdan sonra artık bende cihazın kilidini açıp haftalık global beta rom yükleme ye karar vermiştim.

2 gündür üzerimde emeği bulunan Escobar1945 üstadımla yoğun ve gecelere kadar süren çalışmalarımız sonuç vermedi. Son olarak tercihimiz EDL kablosu olmuştu.. Formlarda kilit açmak için birçok bilgi (farklı) var.

Öncelikle Kilit için başvuru yapmanız gerekiyor. Formlarda mevcut olduğu için detaya girmiyorum.

Ayrıca işlem ler WİN7 PC de 64 bit ile yapıldı. Pc nizin bu özellikleri yapılan işlemlerde fark edebilir. Cihazınızda yedekleme almayı da ihmal etmeyin.

Bugün tekrardan kendim kilit açmayı denemek istedim. Öncelikle MİFLASH UNLOCK u indiriyoruz. ( Xiaomi sitesinden indirilmeli.. ayrıca son güncellenen MiFlash Unlock programı bende 2. Aşamada hata verdi (72 saat hatası ve cihazda kilit açmak için eşleştirme) bu yüzden eski bir sürümünü indirdim ).

İndirdikten sonra kendi cihazınızda da olan mi hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Sonra yine bilgisayardan cromu açıp internet sayfasına girerek mi hesabımız ile giriş yapıyoruz. Sayfa yabancı dil olabilir. Altta sağda dil seçenekleri mevcut..

Bu işlemde Pc den cihazı görmemiz için telefondada internet gerekmektedir.

Sonra teledonumuzdan ayarlar>ek ayarlar> geliştirici seçenekleri> oem kilit acmayi aktif ediyoruz.

Tekrardan ayarlar>ek ayarlar> geliştirici seçenekleri> Mİ KİLİT AÇMA DURUMU na tıklayın. En altta bu yazı var etkinleştirme gibi bişey. ( Kusura bakmayın tam adını bulamadım. Fakat altta zaten tek bir kutu var ona tiklamaniz yeterli.)

Bu işlemlerden sonra cihazimizi ses kisma ve power tuslarina basarak FASTBOOT moduna alıyoruz.

MİFLAS UNLOCK cihazimiz fastboot modda görüldükten sonra altta unlock diyerek kilidimizi açıyoruz. ( Hata alırsanız alınan hatayı google da aratarak çözüm arayabilirsiniz). Bu islemlerden sonra cihazi tekrardan baslatim yine ayarlar>ek ayarlar> geliştirici seçenekleri> mi kilit açma durumunda kilitin açıldığını göreceksiniz.

Tabiki bende kilidi açtığım için Skorpi ve Escobar1945 üstadlarıma haber verdim .

@Escobar1945 üstadımın yardımlarıyla cihazı Fastboot moda alıp Flasher+toolkit+midoV2 kullanarak twrp yükledik.

Sonra;

Kullanmak istediğimiz romu ve No verity opt encrypt-5.1 rar dosyalarını bilgisayara indiriyoruz.

Sonra cihazımızı tekrardan fastboot moduna alıp haftalık global beta romu ve No verity opt encrypt-5.1 rar dosyalarını dahili hafıza ya atarak ilk önce yüklemek istediğiniz romu sonrada No verity opt encrypt-5.1 rar dosyaları ni yukledikden sonra cohazimizi açabilirsiniz.

Teşekkürler Escobar1945 ve Skorpi üstadlarım..

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

ebuzzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
abubekir
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
teşekkür ederim bu yöntemi öğrenmem çok iyi oldu boşu boşuna geliştirici rom yüklemek gerekmiyor. eski sürümle denedim güncel miflash ile yapın dedi mecburen yeni sürümü indirdim oda belirttiğiniz gibi yüzde 99 da 72 saat hatası verdi. benim 54 saat kalmış bitince deneyecem bakalım. çok faydalı muhakkak herkesin öğrenmesi lazım. emeğinize elinize sağlık.

Oyla:

KyhnVrgli41

****GALATASARAY****
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayhan
Cihazım
REDMİ K40 GMİNG
Meslek
GKK Sorumlusu
Konular
34
teşekkür ederim bu yöntemi öğrenmem çok iyi oldu boşu boşuna geliştirici rom yüklemek gerekmiyor. eski sürümle denedim güncel miflash ile yapın dedi mecburen yeni sürümü indirdim oda belirttiğiniz gibi yüzde 99 da 72 saat hatası verdi. benim 54 saat kalmış bitince deneyecem bakalım. çok faydalı muhakkak herkesin öğrenmesi lazım. emeğinize elinize sağlık.
Hatanizi bir baska miflashunlock uygulamasiyla giderebilirsiniz. O kadar sure beklemek istemek istemiyorsaniz

Oyla:

0quz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Hatanizi bir baska miflashunlock uygulamasiyla giderebilirsiniz. O kadar sure beklemek istemek istemiyorsaniz

merhaba hocam ben şuan 8.2.10.0 offical sürümünü kullanıyorum ve batarya süresine oldukca takılmış durumdayım deep sleep modu kesinlikle sorunlu bu sürümde bir kaç kerede dile getirdim ama tatminkar cevap gelmediğini hissettim normal offical 8.2.5.0 a dönmek için unlock etmem gerekiyormu telefonu yoksa offical 8.2.5.0 indirip hafızadan update yapar gibi yüklenebiliyor mu bu sürüm unlock etmeden cihazı yüklenmiyorsa bootloader unlock için başvurucam sanırım baya bi sinir oldum çünkü (recovery modu açılmıyor cihazda mi suite bağlayın gibisinden birşey çıkıyor)

Oyla:

gcb1903

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
5
Teşekkürler sayenizde kolayca bootloader kilidini açmış bulunuyorum. Şimdi de TPRW yüklemek lazım.

Oyla:

Sayko

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oguz
Cihazım
R.note 4x
Meslek
Market Aktivite Elemanı
Konular
12
Ben cepporttan alınma bir n4x cihaza sahibim, kilidi *#*#7378423#*#*
kodu ile sorgulamak istediğimde çevirici ekranına dönüyor,tepki almıyorum.
recovery e tuş kombinasyonu ile girdiğimde uyarısız sorunsuz mi recovery e giriyorum,
son olarak siteye girip resmi şekilde açılsın istedim;
"You've been granted the permission...... download mi unlock tool"
mesajını aldım xiaomiden.şimdi kilidim açık mıdır değil midir siz daha iyi bilirsiniz??
amacım sadece root atmak mümkünse twrp de hariç sadece root...

Oyla:

Baracuda33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xaomi 11T
Meslek
Dış Ticaret
Konular
6
%99 da kaldı bekliyorum 15 dk oldu halen aynı..çözümü eski sürüm unlock mu hocam yardımcı olur musunuz

Oyla:

Baracuda33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xaomi 11T
Meslek
Dış Ticaret
Konular
6
%99 da kaldı bekliyorum 15 dk oldu halen aynı..çözümü eski sürüm unlock mu hocam yardımcı olur musunuz

Oyla:

Baracuda33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xaomi 11T
Meslek
Dış Ticaret