Rehber Redmi Note 4 Unlock Yapmadan Rom Yükleme (Unbrick/Kurtarma)

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Bu Rehber Botloader kilidi olan yada olmayan MTK işlemcili Redmi Note 4'lerde kullanılabilir.

Gerekli DOSYA SP FLASH TOOLS

İndirdiğiniz dosya içerisinden MTK_Driver_Installer_.1352 ext klasöründen Driver İnstaller dosyasını yönetici olarak çalıştırın ve kurun

Redmi Note 4 için istediğiniz Official Fastboot ROM dosyasını buradan indirin (China Dev, China Stable, Global - hangisi isterseniz artık)

Ekte bulunan cust.img dosyasını indirin.

-
İndirdiğiniz cust.img dosyasını Redmi Note 4 Rom klasörünün içinde ki images içine atınız ve değiştirilsin mi sorusuna evet olarak cevap vererek devam ediniz.

- SP Flash tools programını çalıştırın ;
- Download Agent bölümü için Sp Flash tools klasöründe bulunan MTK_All_In_One.bin dosyasını seçin
- Scateter yazan bölüm için MT6797_Android_scatter.txt dosyasını seçin images klasörünün içindedir.
(Preloader seçeneği işaretini kaldırabilirsiniz ama kaldırmadan da yükleme yapacaktır)

şimdi telefonunuzu kapalı konumda iken SP Flash tools üzerinden DOWNLOAD butonuna basın ve telefonunuzu ses kısma tuşuna basılı tutarak bilgisayarınıza bağlayın. SP telefonunuzu gördüğünde sol tarafda Chip info bilgilerini göreceksiniz.

Şimdi arkanıza yaslanan ve işlemin bitmesini bekleyin

Telefonu çıkarın telefon titreyene kadar açma tuşuna basın ve bırakın ilk açılış 15dk kadar sürebilecektir.​

Ekli dosyalar

• cust_global.rar
    2,9 MB · Görüntüleme: 539
Son düzenleme:

akıncı42

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İhsan
Cihazım
Mi 5S plus
Konular
0
merhabalar benim telefona imei atmıştık akşam miui sürüme tıklayıp yetki alıyorsun ya ben işlem bitince kapatmayı unutmuşum şimdi sabah miui güncellemesi için yeniden başlatın dedi bende başlattım şu çince 8 kutulu ekran çıktı ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz

inserno2057

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi note 4
Konular
12
scatter loading bölümünde söyledsiginiz dosyayı bulamıyorum

Adnankaya85

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adnan Kaya
Cihazım
Xiaomi redmi
Konular
1
Botloader kilidinin açık olup olamadığını bilmiyorum. Yinede buradaki işlemleri uygulasam sıkıntı olur mu. Lütfen yardımcı olun.

bayram03

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bayram
Cihazım
redmi not 3
Konular
1
telefonum imei si silindi.bu yötemle hem stabil romu hem global romu ve bir sürü stock romu yükledim ancak imei hallolmadı.telefonun bootloader kilidini açtım ancak kurdugum romlarda kurulumda telefonu bul menüsünde sim kartı görmediğinden geçemiyorum.usb debuning seçenegini açamadığımdan custom recovery de yükleyemiyorum.lütfen yardım edin.rootlu bir rom olsa sp flash toolla atılacak ordan bi çıkış yolu bulurum diye düşünüyorum.saygılar

tukenmez.emre

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
redmi note4
Konular
0

Bu Rehber Botloader kilidi olan yada olmayan MTK işlemcili Redmi Note 4'lerde kullanılabilir.

Gerekli DOSYA SP FLASH TOOLS

İndirdiğiniz dosya içerisinden MTK_Driver_Installer_.1352 ext klasöründen Driver İnstaller dosyasını yönetici olarak çalıştırın ve kurun
Redmi Note 4 için istediğiniz Official Fastboot ROM dosyasını buradan indirin (China Dev, China Stable, Global - hangisi isterseniz artık)

Ekte bulunan cust.img dosyasını indirin.

-
İndirdiğiniz cust.img dosyasını Redmi Note 4 Rom klasörünün içinde ki images içine atınız ve değiştirilsin mi sorusuna evet olarak cevap vererek devam ediniz.

- SP Flash tools programını çalıştırın ;
- Download Agent bölümü için Sp Flash tools klasöründe bulunan MTK_All_In_One.bin dosyasını seçin
- Scateter yazan bölüm için MT6797_Android_scatter.txt dosyasını seçin images klasörünün içindedir.
(Preloader seçeneği işaretini kaldırabilirsiniz ama kaldırmadan da yükleme yapacaktır)

şimdi telefonunuzu kapalı konumda iken SP Flash tools üzerinden DOWNLOAD butonuna basın ve telefonunuzu ses kısma tuşuna basılı tutarak bilgisayarınıza bağlayın. SP telefonunuzu gördüğünde sol tarafda Chip info bilgilerini göreceksiniz.

Şimdi arkanıza yaslanan ve işlemin bitmesini bekleyin

Telefonu çıkarın telefon titreyene kadar açma tuşuna basın ve bırakın ilk açılış 15dk kadar sürebilecektir.

Hocam böyle bir şey oluyor hiçbirşeyi eksik yapmadım sizce neden olabilir alt taraf dolmak yerine direk %100 oluyor ama kırmızı renkte ve hiç bir işlem olmuyor yardımcı olurmusunuz
Cihazda 8.0.5.0.0 fake rom var glabal stable yüklemek istiuorum aklıma helen yanlış yapmış olabileceğim tek şey rom dosyalarının içinden global stable lardan başında mtk yazanı indirdim acaba qualcomm mu indirmem gerekiyordu

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
telefonum imei si silindi.bu yötemle hem stabil romu hem global romu ve bir sürü stock romu yükledim ancak imei hallolmadı.telefonun bootloader kilidini açtım ancak kurdugum romlarda kurulumda telefonu bul menüsünde sim kartı görmediğinden geçemiyorum.usb debuning seçenegini açamadığımdan custom recovery de yükleyemiyorum.lütfen yardım edin.rootlu bir rom olsa sp flash toolla atılacak ordan bi çıkış yolu bulurum diye düşünüyorum.saygılar
Tam anlayamadım. Mesajınızdan rom yükleyerek imei tamiri yapılacağını düşündüğünüz gibi bir mana çıkıyor ki bu yanlış. Bunun imei tamiri ile ilgisi yok.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

chacker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Marshmallow
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
1

Hocam böyle bir şey oluyor hiçbirşeyi eksik yapmadım sizce neden olabilir alt taraf dolmak yerine direk %100 oluyor ama kırmızı renkte ve hiç bir işlem olmuyor yardımcı olurmusunuz
Cihazda 8.0.5.0.0 fake rom var glabal stable yüklemek istiuorum aklıma helen yanlış yapmış olabileceğim tek şey rom dosyalarının içinden global stable lardan başında mtk yazanı indirdim acaba qualcomm mu indirmem gerekiyordu

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynı hata bende de oluyor yardımcı olaiblecek var mı acaba?

Üst Alt