Yardım Redmi Note 4 sarj

brabber123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Barkn
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
2
Arkadaslar bende note 4 alarak araniza katildim global romdayim ama beta güncelleme yapinca böyle oldu ama sarjı çok cabuk gidiyor ya ne yapmaliyim yüzde 100den 88e 8 9 dakida iniyor önerilirine

yusuff11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
26
Hocam kararli roma döndüm fakat yine sarj su gibi akiyor ya
Telefonu tam şarj ettikten sonra normal kullanım ile ne kadar ekran süresi aldığınızı yazar mısınız. %5 kalana kadar normal bi şekilde kullan. Ne kadar ekran süresi aldığını yaz bana

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Ben normal kullanım ile 5 saat ekran süresi alıyorum, bir önceki telefonumun da 4 bin mAh bataryası vardı ve yoğun kullanım ile 6 saat ekran süresini rahat alıyordum, ikisi de mtk işlemcili telefondu, fakat önceki telefonum 5 ekrandı fark bundan kaynaklı olabilir fakat bana 5 saat az geldiği için yeni batarya aldım ve bu gün montajını yaptırdım. Gelişmeleri yazarım.

Oyla:

BlAcK-NeoN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metehan
Cihazım
Mi note 4(mtk)
Meslek
Öğrenci
Konular
1
Hocam üstünden 4 ay kadar bir süre geçmiş benimde açık ekran süresi 2 saatlere düştü oyun oynarken 5 er er düşüyor bende pili değiştirmeyi düşünüyorum sizin ki nasıl oldu pili kendiniz alıp telefoncuya mi takdirdiniz geri dönüş yaparsanız sevinirim

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Hocam üstünden 4 ay kadar bir süre geçmiş benimde açık ekran süresi 2 saatlere düştü oyun oynarken 5 er er düşüyor bende pili değiştirmeyi düşünüyorum sizin ki nasıl oldu pili kendiniz alıp telefoncuya mi takdirdiniz geri dönüş yaparsanız sevinirim
Gelişmeleri yazarım demişim ama, mtk işlemcili Redmi Note 4 telefonumun ekranını ve bataryasını telefoncu arkadaşıma değişim yaptırdıktan sonra üç dört gün içinde batarya ve ekran performansını beğenmediğim için satarak, SD işlemcili Redmi Note 4X aldım... :)

Bu üç dört günlük sürede gözlemlediğim şeyler ise; sıfır olarak aldığım bataryanın üzerindeki kendi bataryasından daha iyi olmadığı ve aynı ekran sürelerini veriyor olmasıydı, oysa yeni alınmış bataryanın, telefonun üzerindeki bataryadan daha iyi olması gerekmez mi? :) Ama olmuyor işte...

Ayrıca; ekranının da kesinlikle orijinal ekranı gibi olmadığıdır...

* * *

Senin durumun benden bir iki tık daha kötü maalesef. Senin batarya tamamen ölmüş durumda bunun temel sebebi de o lanet işlemci bence... facepalm~~ Yeni alacağın bataryanın, telefonun üzerinde gelen batarya gibi performans vermesini bekleme, değişim yapacaksan bunu göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim.

Kendi kullanım tarzıma göre, o işlemciye ve batarya performansına ben tahammül edemediğim için sattım. Kesinlikle ve kesinlikle Mtk işlemcili telefon tavsiye etmiyorum.

* * *

Sd işlemcili telefonum ile 12 saat ekran süresi alabiliyorum (wifi ile) ama bu süreleri Mtk işlemcili aynı telefon ve aynı kullanım tarzı ile alamadım maalasef.

Oyla:
Üst Alt