İnceleme Redmi Note 4 PixelExperience Rom Deneyimi

• Konbuyu başlatan PyhX
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 125
  • Görüntüleme 12K

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
Hocam şu detayi tam anlayamadım? wipe işlemlerinden sonra kurulum sonrası yeniden neden format data yapıyoruz ? Bu işlem hafızayı komple silme degolmi ki romda gitmiyor mu benmi yanlış biliyorum?
format data, romu silmez. Bu romda formatdata gereklidir, yoksa cihazı açmıyor şifre istiyor. Romu ilk günkü haline getirmek gibi birşey..

Hasanozsarac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 4x
Konular
4
format data, romu silmez. Bu romda formatdata gereklidir, yoksa cihazı açmıyor şifre istiyor. Romu ilk günkü haline getirmek gibi birşey..
Bu kurulumda wipede İnternal storage bölümü seçili olmalı olmamalı durumu kurulumu etkiliyor mu? Seçtiğimiz de klasik 4 wipe değilde 5 wipe yapmış oluyoruz? Miu romdan bu roma geçiş yaparken ne kadar gerekli bilemedim?
@@@@@

Son olarak şunu sorayım deneyimleyen arkadaşlara ?
Pie 9 & plus rommu? Son sürüm and 10 & plus rommu ? Hangisi daha kullanışlı özellikle pil ve stabiliyet açısından ?

storm3358

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Bu kurulumda wipede İnternal storage bölümü seçili olmalı olmamalı durumu kurulumu etkiliyor mu? Seçtiğimiz de klasik 4 wipe değilde 5 wipe yapmış oluyoruz? Miu romdan bu roma geçiş yaparken ne kadar gerekli bilemedim?
@@@@@

Son olarak şunu sorayım deneyimleyen arkadaşlara ?
Pie 9 & plus rommu? Son sürüm and 10 & plus rommu ? Hangisi daha kullanışlı özellikle pil ve stabiliyet açısından ?
10 sürümleri iyi fakat şahsi görüşüm 9 plus tek kelimeyle efsane. 3 aydır rom değiştireyim diyorum ama vazgeçemiyorum bi türlü. Özellikle pil performansı 3 yıllık bir cihaz için bile süper..

Hasanozsarac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 4x
Konular
4
10 sürümleri iyi fakat şahsi görüşüm 9 plus tek kelimeyle efsane. 3 aydır rom değiştireyim diyorum ama vazgeçemiyorum bi türlü. Özellikle pil performansı 3 yıllık bir cihaz için bile süper..
Katılıyorum hocam sana ben 10plus denedim bende memnun kaşdı
Bende 10 plus denedim bir sure suan aoisp diye bir romu deneyimli yorum ama sevmedim :) geri döneceğim bende pixele bahsettiğiniz romu indirdim aksam sanırım dönüş yparim.ilginize tesekkurler.

Hasanozsarac

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi note 4x
Konular
4
Arkadaşlar yeni rom kurduğumda bazen magisk unutuyorum flaslamayi ama romu twrp üzerinden kuruyorum.
Asıl sorun ben neden güç & ses+ tuşları ile recovery ekranına gecemiyorum ? Ne yapsak sistem açılışı yapıyor buradaki incelik nedir anlayamadım ?Magisksiz Rom kurunca twrp kayboluyormu ?

xcosby

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
Redmi note 10 p
Meslek
Kamu çalışanı
Konular
10
Arkadaşlar yeni rom kurduğumda bazen magisk unutuyorum flaslamayi ama romu twrp üzerinden kuruyorum.
Asıl sorun ben neden güç & ses+ tuşları ile recovery ekranına gecemiyorum ? Ne yapsak sistem açılışı yapıyor buradaki incelik nedir anlayamadım ?Magisksiz Rom kurunca twrp kayboluyormu ?
Hayır kaybolmaz... Tuş kombinasyonu doğru ise tuşlardan biri arızalı muhtemelen. Magisk apk yi kurup içinden kurtarma modunda aç ile ya da kurduğunuz romun özelliklerinden gelişmiş başlatmayı aktif ederek de twrp ye ulaşabilirsiniz.

Üst Alt