Haber Redmi Note 4/4X (SD) İçin V10.2.3.0.NCFMIXM Global MIUI 10 Rom Yayınlandı

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
1 ay önce Betadan Kararlıya BL kilidi kapalı bir şekilde geçtim, bana halilgurbuz hocam betadan kararlıya geçiş işlemi için BL KİLİDİNİN açık olması gerek demişti.
Ancak az önce miui'nin sitesinden 9.6.3.0 Global Kararlı indirdim, denedim oluyor. Ancak kurmadım, acaba bir yanlışınız mı var? Betadan kararlıya geçiş için bl kilidi açık olması gerekir mi?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

halilgurbuz
Skorpi
1231243
Gerekli değil hocam BL kilidi kapalı olduğunda da geçiş mümkün.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Güncelleyici uygulaması ile geçişlerde birden fazla kriter aranıyor. Bunlardan en önemlisi sadece resmi romlar yüklenebiliyor. İkinci olarak ise yüklenecek olan romun yayınlanma tarihinin telefondaki romun yayınlanma tarihinden sonra olması gerekli. Yani sadece yeni romlar yüklenebilir. Beta romlar her hafta güncellendiği için genellikle kararlı romlardan daha yeni tarihli oluyorlar. Dolayısıyla çoğunlukla Kararlı'dan Beta'ya geçilebilirken Beta'dan kararlıya geçilemiyor ancak beta romun henüz güncellenmemiş olması ve kararlı romun yeni yayınlandığı bazı istisnai durumlarda güncelleyici uygulaması ile beta'dan kararlıya geçiş yapılabiliyor. Bazen yayınlanıp geri çekilen beta ya da kararlı güncellemelerin tekrar yayınlandığında tarihlerinin de değiştirilmediğini hesaba katarsak durum oldukça karışık bir hal alıyor ancak özet olarak eğer beta ya da kararlı olması farketmeksizin cihazınızdaki romdan daha yeni olan bir orijinal romu güncelleyici uygulaması ile yükleyebilirsiniz denilebilir.

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
Güncelleyici uygulaması ile geçişlerde birden fazla kriter aranıyor. Bunlardan en önemlisi sadece resmi romlar yüklenebiliyor. İkinci olarak ise yüklenecek olan romun yayınlanma tarihinin telefondaki romun yayınlanma tarihinden sonra olması gerekli. Yani sadece yeni romlar yüklenebilir. Beta romlar her hafta güncellendiği için genellikle kararlı romlardan daha yeni tarihli oluyorlar. Dolayısıyla çoğunlukla Kararlı'dan Beta'ya geçilebilirken Beta'dan kararlıya geçilemiyor ancak beta romun henüz güncellenmemiş olması ve kararlı romun yeni yayınlandığı bazı istisnai durumlarda güncelleyici uygulaması ile beta'dan kararlıya geçiş yapılabiliyor. Bazen yayınlanıp geri çekilen beta ya da kararlı güncellemelerin tekrar yayınlandığında tarihlerinin de değiştirilmediğini hesaba katarsak durum oldukça karışık bir hal alıyor ancak özet olarak eğer beta ya da kararlı olması farketmeksizin cihazınızdaki romdan daha yeni olan bir orijinal romu güncelleyici uygulaması ile yükleyebilirsiniz denilebilir.
Sizce kararlı romda kalmak mı daha mantıklıdır yoksa beta sürümde kalmak mı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sizce kararlı romda kalmak mı daha mantıklıdır yoksa beta sürümde kalmak mı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Beta veya kararlı olarak genellemek yerine, eğer kullanıdığınız sürümle ilgili her hangi bir sorununuz yoksa bence değiştirmenize de gerek yok.

fragmagedon

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ASD
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
Arkadaşlar ben beta rom kullanıyorum ve neredeyse 25 sürüm oldu hala miui 10'un birçok şikayetçi olduğum yeri var.
Batarya kullanımı birkere başlı başına şikayet konusu...
Siz nasıl hemen iki günde memnun kaldınız şaşırıyorum....

Açıkçası beta romlar nasıldı bilmiyorum. Mesajımda belirttiğim üzere ben sadece kararlı ve ota üzerinden resmi olarak gönderilen güncellemeleri yaptım bugüne dek. Dolayısıyla öncesinde 9.6.3.0 sürümü vardı bende. Ve ben bu iki sürüm arasında batarya kullanımı olarak pek fark göremedim. Nitekim kullanım ile alakalı resimleri de ekledim yorumuma. Diğer arkadaşlar farklı sürümlerden geçiş yapmışlar ve ekran süresinde düşüş olduğunu belirttiler zaten. Kullandıkça da gördüğümüz eksik veya artıları belirtiyoruz ki güncellemeden önce burayı okuyan olursa faydamız dokunsun. Mesela ben bu konuyu görerek üye oldum ve burdaki mesajlar üzerine yükleme kararı aldım. O yüzden siz de bu konudaki sürümle alakalı şikayetçi olduğunuz detaylar varsa yazın lütfen, böylece farkedemediğimiz sorunlar varsa hem bizler görelim hem de takip eden kişiler ona göre tercih yapsın.

Yasaklı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abbas
Cihazım
Redmi not 4
Konular
0
Miui 10 kararlının indirme linki varmı.baska sunucuya yüklenmiş olarak

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
sanırım bi fabrika ayarlarına dönme işlemi gerekecek.
bazı garip davranışlar var.
yarın fab ayar yapıp yeniden tüm uygulamaları yükleyeceğim.
uzun sürecek ama olsun :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

1 ay önce Betadan Kararlıya BL kilidi kapalı bir şekilde geçtim, bana halilgurbuz hocam betadan kararlıya geçiş işlemi için BL KİLİDİNİN açık olması gerek demişti.
Ancak az önce miui'nin sitesinden 9.6.3.0 Global Kararlı indirdim, denedim oluyor. Ancak kurmadım, acaba bir yanlışınız mı var? Betadan kararlıya geçiş için bl kilidi açık olması gerekir mi?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

halilgurbuz
Skorpi
1231243
yanlış bilgi verdiğim için kusura bakmayın.

PyhX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
:)
Cihazım
Redmi Note 4 SD
Konular
46
sanırım bi fabrika ayarlarına dönme işlemi gerekecek.
bazı garip davranışlar var.
yarın fab ayar yapıp yeniden tüm uygulamaları yükleyeceğim.
uzun sürecek ama olsun :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yanlış bilgi verdiğim için kusura bakmayın.
Sıkıntı değil hocam arka kameraya portre modu gelince kararlı sürüme geçmeyi düşünüyorum.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
bu arada xda sitesinde full sürüm yayınlanmış.
nekadar doğrudur bilmiyorum.
link bu ilk mesaja eklenebilirmi?

konu adresi şurası.

Üst Alt