Redmi Note 3G açılmıyor

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4

Sanırım bizim cihazlar için yükleme farklı şekilde olacak tan olarak anlayamadım ama anlatan olursa sevinirim, rom dosyasını tekrar yüklüyorum ama ilk iki dosyayı yükleyemedim...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

Sanırım bizim cihazlar için yükleme farklı şekilde olacak tan olarak anlayamadım ama anlatan olursa sevinirim, rom dosyasını tekrar yüklüyorum ama ilk iki dosyayı yükleyemedim...
Orada anlatılan şeyde cihazdaki partisyon tabloları yeniden düzenleniyor. Sizin cihaza ait olduğuna emin olduktan sonra bu dosyayı ve rom dosyasını telefona kopyalıyorsunuz. Twrp ile açıp önce partisyon dosyasını yüklüyorsunuz. Reboot recovery seçeneği ile twrp'yi yeniden açıp Wipe data ve wipe system yapıyorsunuz. Son olarak ta romu yüklüyorsunuz.
Adımlar gayet açık tı. Eğer olmuyorsa daha açık yazarsanız hatta ekran görüntülerini eklerseniz çözüme daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
Orada anlatılan şeyde cihazdaki partisyon tabloları yeniden düzenleniyor. Sizin cihaza ait olduğuna emin olduktan sonra bu dosyayı ve rom dosyasını telefona kopyalıyorsunuz. Twrp ile açıp önce partisyon dosyasını yüklüyorsunuz. Reboot recovery seçeneği ile twrp'yi yeniden açıp Wipe data ve wipe system yapıyorsunuz. Son olarak ta romu yüklüyorsunuz.
Adımlar gayet açık tı. Eğer olmuyorsa daha açık yazarsanız hatta ekran görüntülerini eklerseniz çözüme daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Hocam yine olmadı dosyaları sd cart ana dizine attım, twrp den adımları uyguluyorum son işlemde v8 yüklemesi de e: zip file is corrupt. Hatası veriyor. Dosyaları haz hafızasına attım mmc klasöründe aynı işlemleri yaptım yine aynı hata. Yedek almıştım yedekten geri dönüş yapmak zorunda kaldım

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
Birde hocam, bu haftaki güncellemeli olan rom u direkt yükleyebilirmiyim yani versiyon değişikliği olduğu için illaki geçen haftaki rom u mu yükleyerek versiyon geçişini tamamlamam lazım..

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Birde hocam, bu haftaki güncellemeli olan rom u direkt yükleyebilirmiyim yani versiyon değişikliği olduğu için illaki geçen haftaki rom u mu yükleyerek versiyon geçişini tamamlamam lazım..
Zip file corrupted hataları çok sık gelmeye başladı. Her zaman yazdığım gibi tekrar yazayım. Dosya indikten sonra lütfen Md5 hash kontrolü yapın. Eğer Md5 değerinde sorun yoksa ona göre çözüm bulalım. Şu anda dosyanın bozuk indiğini söylemekten başka birşey diyemiyoruz. Ben dosyaları i̇ndirdikten sonra da telefona attıktan sonra da kontrol ediyorum. Birçok kere hata ile karşılaştım. Hata almayana kadar tekrar indirdim yada telefona yeniden attım. Dosya boyutları artık çok büyüdü. Çin sunucuları da hepimizin malumu.
Xiaomi çok güzel bir uygulama yapıyor. Dosya isimlerinin sonuna Md5 değerinin ilk 10 hanesini ekliyor. Bunu kontrol etmeniz yeterli.
OTA güncellemede yani küçük dosya boyutuna sahip güncellemelerde sırayla yapmak zorundasınız. Ancak full rom güncellemelerinde sıra takip etmek gerekmiyor. Aradan onlarca güncelleme geçse bile direkt son romu yükleyebilirsiniz.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

zulkarneyn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatih
Cihazım
redminote 3g
Konular
4
hocam ilginiz için çok teşekkür ederim kurulumu tamamladım..
cihaz açıldı bu haftaki haftalık rom u yükledim ve yukarıdaki linkteki sıralı yönergeleri yaptım kurulumu tamamladı..

turgutterzi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
5
Konu hortlatma gibi olacak ama, telefonu kullanırken android dosyalarından birinde hata var dedi ve telefonun kapatıp açmaya çalıştığımda açılmadı. Fastboot ile rom kurmama rağmen telefon açılmıyor ve sürekli mi logosunda kalıyor. İlk Fastboot ile Rom kurmak istediğimde Rom kurulumu bitince bir dosya eksik diye hata vermişti. sptool programını tekrar indirip kurulum yapınca tam olarak kuruldu ama yine telefon açılmıyor. 3-4 tane fastboot lu rom denedim ama olmadı. telefonda kendi recovery programı kurulu. Yardımcı olursanız sevinir.
[doublepost=1515519724,1515495095][/doublepost]
Konu hortlatma gibi olacak ama, telefonu kullanırken android dosyalarından birinde hata var dedi ve telefonun kapatıp açmaya çalıştığımda açılmadı. Fastboot ile rom kurmama rağmen telefon açılmıyor ve sürekli mi logosunda kalıyor. İlk Fastboot ile Rom kurmak istediğimde Rom kurulumu bitince bir dosya eksik diye hata vermişti. sptool programını tekrar indirip kurulum yapınca tam olarak kuruldu ama yine telefon açılmıyor. 3-4 tane fastboot lu rom denedim ama olmadı. telefonda kendi recovery programı kurulu. Yardımcı olursanız sevinir.
var mı bir fikri olan arkadaşlar

Üst Alt