Redmi Note 3 Bootlader Kilidi Açma

levo1978

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
levent
Cihazım
lenovo a806
Konular
3
ben denedim olmuyor updater den romu şeçiyorum yüklemiyor ve çinin orjinal romundayım MIUI 7.022.0 Stable

levo1978

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
levent
Cihazım
lenovo a806
Konular
3
Konunun ilk cümlesi kırmızı yazı ile ne diyor?

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Onu okudum ama problem şu ki dev roma geçemiyorum ve milinin Çin sitesinde stabil rom da da açıldığından bahşedilmiş

Stabil roma dev romu bir türlü yükleyemedim Upload tan dev romu seçiyorum ama dogrulayamiyor

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Onu okudum ama problem şu ki dev roma geçemiyorum ve milinin Çin sitesinde stabil rom da da açıldığından bahşedilmiş

Stabil roma dev romu bir türlü yükleyemedim Upload tan dev romu seçiyorum ama dogrulayamiyor

Ben onu "ben denedim olmuyor" cümleniz için yazmıştım. Yani zaten olması mümkün olmayan birşeyin olmaması gayet doğal manasında.
Yukarda catlax arkadaşımız bir link vermiş ve denemiş. Bunu mu denediniz?

Ayrıca şimdi nerede okuduğumu bulacak vaktim yok, developer romun ancak orjinal romdayken yüklendiği yazılmış. cantara hocam'ın yazdığına göre de (ki boş yere yazmaz) resmi olarak bootloader kilidi kırılma yöntemi paylaşılmadan önce bazıları bir şekilde bu kilidi kırmayı başarmışlar ve içinde yarım yamalak ta olsa Türkçe dil de olan bir rom yüklemişler. Bazı telefonlarda Türkçe dil bulunmasının sebebi bunu açıklıyor olabilir. Böyle cihazlarda orjinal rom olmadığı için developer rom da doğal olarak yüklenemiyor. Yapılacak şey Fastboot ile önce kendi orjinal stable romunu yüklemeniz ki bootloader kilidi orjinal romlarda bir etki etmiyor hatta fastboot developer romu varsa o da direkt yüklenebilir diye düşünüyorum. Ardından da catlax arkadaşımızın belirttiği gibi developer romu yüklemeniz.

levo1978

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
levent
Cihazım
lenovo a806
Konular
3
Ben onu "ben denedim olmuyor" cümleniz için yazmıştım. Yani zaten olması mümkün olmayan birşeyin olmaması gayet doğal manasında.
Yukarda catlax arkadaşımız bir link vermiş ve denemiş. Bunu mu denediniz?

Ayrıca şimdi nerede okuduğumu bulacak vaktim yok, developer romun ancak orjinal romdayken yüklendiği yazılmış. cantara hocam'ın yazdığına göre de (ki boş yere yazmaz) resmi olarak bootloader kilidi kırılma yöntemi paylaşılmadan önce bazıları bir şekilde bu kilidi kırmayı başarmışlar ve içinde yarım yamalak ta olsa Türkçe dil de olan bir rom yüklemişler. Bazı telefonlarda Türkçe dil bulunmasının sebebi bunu açıklıyor olabilir. Böyle cihazlarda orjinal rom olmadığı için developer rom da doğal olarak yüklenemiyor. Yapılacak şey Fastboot ile önce kendi orjinal stable romunu yüklemeniz ki bootloader kilidi orjinal romlarda bir etki etmiyor hatta fastboot developer romu varsa o da direkt yüklenebilir diye düşünüyorum. Ardından da catlax arkadaşımızın belirttiği gibi developer romu yüklemeniz.
Eğer fasit boot ile yüklenen dev rom varmı bilmiyorum o olsa problem. Kalmayacak zaten. Ama ben fasit boot la orjinale döndüm stabil roma ve arkadaşımızın verdiği dev romu da indirdim ama upladerden yükleme yapamadım ne yazık ki dosyayı dogrulayamiyor hatası aldım hep, sanırım biraz daha bekliycem

trojan89

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
10
Bu bootloader kiliti mi4 de varmı

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xxSpecter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
RM 3 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
32

Evet stabil romla da bu işlemi gerçekleştirdiğini söyleyenler var. Fakat özellikle geliştirici romda yapılması tercih ediliyor. Ki bin kişi denese 1 kişi stabil romda bu işlemi yapabilir. Rom içindeki belli başlı şeyler eşleşiyor, tamamen şans.

Stabil romdan geliştirici roma geçişte fastboot romla olabilir. Çünkü updater uygulaması ile hiçbir şekilde güncelleme yapılamıyor. Fastboot rom ile bir deneyin lütfen.

levo1978

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
levent
Cihazım
lenovo a806
Konular
3
ben bu note 3 ün bootloader kilidini nasıl açacas, her yolu denedim, dev romla dededim , stabil romle denedim olmuyor %50 den sonra gelen ekran resimdeki gibi.

nerde hata yapıyorum

Son düzenleme:

catlax66

ihsan
Onursal Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ihsan
Cihazım
Mi6
Konular
25
Daha önce başka bir cihaz kilidi açtın mı?

MI NOTE LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt