Soru Redmi Note 13 Pro Plus direnç ile kayıt

Extremesoft

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
E
Cihazım
A
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar,

Yorumların hepsini neredeyse okudum.

Bu cihazı global olarak aldım. 12GB+6GB RAM ve 512GB depolama alanı mevcut. Arkasında CE logosu var. Üzerinde HyperOS olmadan geldi; HyperOS'a güncelledim. Daha sonrasında BL kilidini açmak için Xiaomi Community üzerinden başvurmanız gerekiyor. Eski cihazlarda olduğu gibi geliştirici seçeneklerinden başvurmuyorsunuz. Play Store'dan Xiaomi Community'yi indirin, Mi hesabınız ile giriş yapın, ayarlar kısmından bölgeyi değiştirin, Global'i seçin, evet deyin. Oturumunuz kapanacak, daha sonrasında tekrar Mi hesabınızla oturum açın. "ME" kısmında "Unlock Bootloader" menüsü gelecek. Menüye giriş yapın, sonrasında size bir tarih verecek. Verilen tarihe kadar BL kilidini açabiliyorsunuz. Sonrasında geliştirici seçeneklerinden Mi hesabınızı ekleyeceksiniz; eklemenize izin verecek. "Sistemi yükseltin" veya "Yükseltiliyor" hatasını almayacaksınız. Hesabınız eklenecek, sonrasında Mi Flash Unlock ile başvurunuzu yapın. 72 saat (3 gün) bekleme süresi veriyor, sonrasında BL kilidi açılıyor. Açıldıktan sonra ses kayıt özelliği için ROM yükledim ve root işlemini gerçekleştirdim. Telefon şu an sorunsuz çalışıyor. ROM yükleme ve root işlemi yapma konusunda destek isterseniz konunun altına yazın, anlatırım. Direç işlemi ile IMEI atmak atırmak istemiyorum. MTK işlemci olduğu için yazılımsal bir çözüm olacağını düşünüyorum. Yazılımsal bir çözüm bulursam konu altına yazarım çalışmalarım devam ediyor. :)

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
21
Merhaba Arkadaşlar,

Bu cihazı global olarak aldım. 12GB+6GB RAM ve 512GB depolama alanı mevcut. Arkasında CE logosu var. Üzerinde HyperOS olmadan geldi; HyperOS'a güncelledim. Daha sonrasında BL kilidini açmak için Xiaomi Community üzerinden başvurmanız gerekiyor. Eski cihazlarda olduğu gibi geliştirici seçeneklerinden başvurmuyorsunuz. Play Store'dan Xiaomi Community'yi indirin, Mi hesabınız ile giriş yapın, ayarlar kısmından bölgeyi değiştirin, Global'i seçin, evet deyin. Oturumunuz kapanacak, daha sonrasında tekrar Mi hesabınızla oturum açın. "ME" kısmında "Unlock Bootloader" menüsü gelecek. Menüye giriş yapın, sonrasında size bir tarih verecek. Verilen tarihe kadar BL kilidini açabiliyorsunuz. Sonrasında geliştirici seçeneklerinden Mi hesabınızı ekleyeceksiniz; eklemenize izin verecek. "Sistemi yükseltin" veya "Yükseltiliyor" hatasını almayacaksınız. Hesabınız eklenecek, sonrasında Mi Flash Unlock ile başvurunuzu yapın. 72 saat (3 gün) bekleme süresi veriyor, sonrasında BL kilidi açılıyor. Açıldıktan sonra ses kayıt özelliği için ROM yükledim ve root işlemini gerçekleştirdim. Telefon şu an sorunsuz çalışıyor. ROM yükleme ve root işlemi yapma konusunda destek isterseniz konunun altına yazın, anlatırım. Direç işlemi ile IMEI atmak atırmak istemiyorum. MTK işlemci olduğu için yazılımsal bir çözüm olacağını düşünüyorum. Yazılımsal bir çözüm bulursam konu altına yazarım çalışmalarım devam ediyor. :)
Öncelikle Merhabalar sayın üye cihazınız global versiyon anladığım kadarıyla, cihazınızın hyperOS sürümüne güncellemesi ve açılmasını normal buluyorum.

Fakat piyasa da şuan fake romlu çin cihazları dolaşıyor, kimisin de kilit açılmıyor, kimisi kilit kapalı çin ve fake romu dışın da ki romlar da çalışmıyor.

Düşüncenize katılmak isterdim fakat Xiaomi'nin bu hususta almış olduğu kararlar neticesin de yeni nesil işlemciye sahip bir çok cihaz da bu tamirin donanımsal müdahale olmadan yapılacağını sanmıyorum örnek verecek olursak, Mİ 11T cihazı Daha HyperOS da Yazılımsal kayıt seçeneği yok cihaz çıkalı 3 yıl oldu.

Kaldı ki yeni çıkan cihazlar da bu duruma yöntem bulmak, bulunmaz demiyorum ama şuan görünür için zor olduğunu düşünüyorum. sonuçta insan yapımı ve teknoloji alanı geniş bulunur ama nasıl yapılır, nasıl yapılmaz orası bilinmez.

Fakat şuan da ben öyle bir beklentiye kapılmamanızı tavsiye ederim.

Kolaylıklar diliyorum.

morfin01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
enis
Cihazım
note 13 pro plu
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar,

Sizin cihaz da çin fake romlu modelimidir

ezraiyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SZ
Cihazım
Note 13 Pro+
Konular
0
Merhabalar yeni bir telefon almam gerekti bir süredir takip ediyordum bu modeli ve Note 13 Pro Plus 5G 16GB olanından aldım Glocal CE versiyon. Telefona sim kart takılmadığını söyledi aldığım kişi, ben bu cihazı ne kadar kullanabileceğim? Direnç işlemi hemen yapmam şart mı? Fiyatı nedir bu işlemin? Yıllar önce Mi 4 version kullanmıştım kendim imei repair yapabiliyordum (Bilişimciyim) sanırım şu an mümkün değil yukarda bir arkadaş bekliyorum bir diğeri pek mümkün değil demiş hayırlısı bakalım.

inceergunberat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ergün
Cihazım
note 13 pro+ 5G
Konular
0
Arkadaşlar merhaba.
Redmi note 13 pro plus almayı düşünüyorum. Acaba bu cihazlara direnç ile imei atılabiliyor mu ?
Bazı sitelerde hala kayıt işleminin mümkün olmadığını söylüyor.
Yaptıran kullanan var mı ?
Aynı cihazı bende kullanıyorum IMEI atılıyor direnç kaydı ile yapan ustalar var ben yaptıralı 4 ay falan oluyor güncelleme de yaptım daha sıkıntı çıkmadı

nboran

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
naci
Cihazım
redmi note 10s
Konular
0
Bu cihazı global olarak alan arkadaşlar memnun kaldıkları satıcıyı ve fiyatı paylaşabilir mi? (Özel mesaj ile)Teşekkürler

ardacan15

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ardacan
Cihazım
Xiaomi mi max 2
Konular
31
Slm Redmi note 13 pro plus 5g Türkiye modelini almayı düşünüyorum OEM kilidi açılır mı yoksa açılmaz mı ona göre alacağım da arkadaştan alacağım 1 aylık cihaz

Hasanklc063

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi13pro plus
Konular
2
Slm Redmi note 13 pro plus 5g Türkiye modelini almayı düşünüyorum OEM kilidi açılır mı yoksa açılmaz mı ona göre alacağım da arkadaştan alacağım 1 aylık cihaz
Kilidi sikinti yapma :) direnc islemi ile beraber hersey cozuluyor :) sadece uygun al yeter

Üst Alt