Yardım Redmi note 13 pro 5G

skrtnc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi note13 5g
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
1.0.7.0.UNRINXM
Telefon Modeli
Redmi Note 13 Pro Garnet
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaslar India hyperos yukledim cihaza garnet model telefon nfc uçtu ayarlada bile çıkmıyor

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13
Twrp hafızayı görüyor mu peki

2312CRAD3C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Evet görüyor. Bahsettiğim cihaza flash bellek, sd kart takabiliyorsun. Flash diske ya da sd karta romu atıyorum, twrp ile yüklüyorum.

Bildiğin üzere minimal ADB and fastboot ile cihaza twrp kurduktan sonra yapıyorum bu işlemleri. Bu twrp mevzusunun tek kötü yanı, her yeni rom attığında twrp uçuyor, Xiaomi nin kendi recovery menüsü geliyor. Yeniden flashlamak gerekiyor. Çözümü; magisk flashlamak diyorlar ama ben uğraşmadım. Çünkü bu romu kolay kolay değiştireceğimi sanmıyorum.

Endonezya romundan şu ana kadar çok memnun kaldım. Kendi telefon ve sms uygulaması süper. Bundan sonra EEA ya da global rom kullanacağımı sanmıyorum. Sadece HyperOS sürümü biraz düşük diğerlerine göre ama ben ara yüz olsun hız olsun hiç bir fark göremedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaslar India hyperos yukledim cihaza garnet model telefon nfc uçtu ayarlada bile çıkmıyor
Endonezya romu yükle Hocam. Nfc aktif.

Oyla:

sfkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
Rn 13pro5G
Konular
13
Evet hocam twrp uçar sıfırlamadan sonra dediğin gibi magisk flashlayıp rootlamak lazım o zaman kalıcı olur

Oyla:

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13
Evet hocam twrp uçar sıfırlamadan sonra dediğin gibi magisk flashlayıp rootlamak lazım o zaman kalıcı olur
Root lu cihazlar güncelleme alır mı? Bir yerde güncelleme almaz diye okumuştum. Ayrıca root ne işime yarar tam bilmiyorum.

Oyla:

sfkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
Rn 13pro5G
Konular
13
Güncelleme rootla ilgili değil Çin cihazlarında bl kilidi açıksa zaten güncelleme almaz, root telefona kök erişim izni verir bir çok özelleştirme yapabilirsin

Oyla:

ozmen_celik

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ozzy
Cihazım
RN 13 Pro + 5G
Meslek
Software Developer
Konular
4
bu hint romunda nfc olmaması sorunu sanırım sadece 13 pro 5g modeline has ? Çünkü bende plus modeli var ve hint romunda nfc aktif ( çit sim dirençli üstelik ). Gerçi bazı plus kullananlarda yok diyormuş lakin bilemedim direnç attırırken yer profesyonel değil ise acaba zararmı görüyor ?

Oyla:

sfkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
Rn 13pro5G
Konular
13
Bende pro 5g var Hint romda NFC kesinlikle yok global yüklemiştim onda vardı sıkıntısız çalışıyordu, NFC tools yükleyince bu cihaz desteklenmemektedir diyor direk Hint romda

Oyla:

ozmen_celik

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ozzy
Cihazım
RN 13 Pro + 5G
Meslek
Software Developer
Konular
4
Bende pro 5g var Hint romda NFC kesinlikle yok global yüklemiştim onda vardı sıkıntısız çalışıyordu, NFC tools yükleyince bu cihaz desteklenmemektedir diyor direk Hint romda

Üzüldüm adınıza. Sanırım ben bu konuda şanslıyım çünkü plustada yokmuş bir çok kişide ama bakın benim telden ekran resimleri => Rom - HyperOs Hindistan Rom -NFC- Ses Kaydı - Şebeke - Güncelleme- Esim

Oyla:
Üst Alt