Yardım Redmi note 13 pro 5G

skrtnc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkan
Cihazım
Redmi note13 5g
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
1.0.7.0.UNRINXM
Telefon Modeli
Redmi Note 13 Pro Garnet
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaslar India hyperos yukledim cihaza garnet model telefon nfc uçtu ayarlada bile çıkmıyor

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Garip. Şu an Europe romu yüklü ama mobil şebekede sorun yok.
neden konu açıyorsunuz o zaman yeniden?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

garnet hint romu/modemi çin romu/modeminde şebeke veriyor. Eğer şuanda eu rom kurduğunuza eminseniz romu gösterir görsel ile destekleyin eu romda da şebeke veriyor demektir.

Oyla:

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13
neden konu açıyorsunuz o zaman yeniden?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

garnet hint romu/modemi çin romu/modeminde şebeke veriyor. Eğer şuanda eu rom kurduğunuza eminseniz romu gösterir görsel ile destekleyin eu romda da şebeke veriyor demektir.
Bu konuyu ben açmadığım için yeni konu açmıştım. Kusura bakmayın, silerim yeni konuyu. Ekte sürüm bilgisini yolluyorum. Europe romda hiç sorun olmadı ama Hint romunda mobil şebeke çalışmadı.

Ekli dosyalar

• Görsel.jpg
    Görsel.jpg
    31,6 KB · Görüntüleme: 12
Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Bu konuyu ben açmadığım için yeni konu açmıştım. Kusura bakmayın, silerim yeni konuyu. Ekte sürüm bilgisini yolluyorum. Europe romda hiç sorun olmadı ama Hint romunda mobil şebeke çalışmadı.
enteresan olaylar tam tersi olması gerekiyor. EEA romun global romun eksiklerinin giderilmiş hali olduğunu düşünürsek demek ki bu sorun eu romda fixlenmiş. ve herkes NFC kullanabilecek demektir. başka cihazlarda da denemek gerek..

Oyla:

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13
enteresan olaylar tam tersi olması gerekiyor. EEA romun global romun eksiklerinin giderilmiş hali olduğunu düşünürsek demek ki bu sorun eu romda fixlenmiş. ve herkes NFC kullanabilecek demektir. başka cihazlarda da denemek gerek..
Evet EEA romda NFC aktif. Global rom vardı cihaz üzerinde, sürüm versiyonu daha yüksek diye EEA roma geçtim. Sonra Hint romunun kendi SMS uygulaması olduğunu öğrendim. Google mesajlar uygulamasını beğenmiyorum. Fakat dediğim gibi mobil şebekeyi görmedi. Geri EEA roma döndüm. Hint romunun bir sonraki sürümünü tekrar deneyeceğim.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Evet EEA romda NFC aktif. Global rom vardı cihaz üzerinde, sürüm versiyonu daha yüksek diye EEA roma geçtim. Sonra Hint romunun kendi SMS uygulaması olduğunu öğrendim. Google mesajlar uygulamasını beğenmiyorum. Fakat dediğim gibi mobil şebekeyi görmedi. Geri EEA roma döndüm. Hint romunun bir sonraki sürümünü tekrar deneyeceğim.
EEA romun modemiyle endonezya rom deneyin. iyi forumlar.

Oyla:

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13
EEA romun modemiyle endonezya rom deneyin. iyi forumlar.
Hocam meşgul ettim sizi sabah sabah kusura bakmayın. Endonezya romunun kendi SMS uygulaması var mı? Ayrıca EEA romun modemini nasıl bulacağım? İlk defa xiaomi kullanıyorum, pek hakim değilim bu konulara.

Oyla:

sfkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
Rn 13pro5G
Konular
13
Bende miui 14 hint romu vardı BL açık dedim artık hyperos a geçeyim önce twrp kurdum twrp ile sıfırlama yaptım sonra ne twrp ne pc hafızayı görmedi sonra miflash ile globali kurdum cihazı aktif etmek için wifi ayarlarına kadar gelip ordan her defasında yeniden başladı, modemden oluyor herhalde deyip hint modemi flashladım bişey değişmedi, daha sonra cihazı aldığım yerle yeniden hint hyperos kurduk, ondan önce diğerlerini denedik hep aynı problem oldu iki gün kullandım nfc olmayınca dedim diğerlerini deneyelim aldığım kişi global çalışır dedi global kurduk evet çalıştı ama şebeke sürekli gelip gidiyordu, düzeltiriz dedi uğraştık bu defa gene kökten gitti, sonra hint hyperos a döndüm tekrar cihaz açıldı baktım qcn gitmiş mecburen yeniden plaka işlemi yapıldı düzeldi şimdi sıkıntı yok, eğer EEA da şebek problemi yok ise denemek istiyorum bi yandan da korkuyorum gene açılmaz kalır imei gider diye.

Oyla:

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13
Bende miui 14 hint romu vardı BL açık dedim artık hyperos a geçeyim önce twrp kurdum twrp ile sıfırlama yaptım sonra ne twrp ne pc hafızayı görmedi sonra miflash ile globali kurdum cihazı aktif etmek için wifi ayarlarına kadar gelip ordan her defasında yeniden başladı, modemden oluyor herhalde deyip hint modemi flashladım bişey değişmedi, daha sonra cihazı aldığım yerle yeniden hint hyperos kurduk, ondan önce diğerlerini denedik hep aynı problem oldu iki gün kullandım nfc olmayınca dedim diğerlerini deneyelim aldığım kişi global çalışır dedi global kurduk evet çalıştı ama şebeke sürekli gelip gidiyordu, düzeltiriz dedi uğraştık bu defa gene kökten gitti, sonra hint hyperos a döndüm tekrar cihaz açıldı baktım qcn gitmiş mecburen yeniden plaka işlemi yapıldı düzeldi şimdi sıkıntı yok, eğer EEA da şebek problemi yok ise denemek istiyorum bi yandan da korkuyorum gene açılmaz kalır imei gider diye.
Hocam bende EEA romu yüklü, şebeke problemi yaşamadım. Fakat Hint romu ve Çin modemi yüklemeyi düşünüyorum. Ya da Hint romu ve EEA modemi yüklemeyi denerim.

Oyla:

sfkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
Rn 13pro5G
Konular
13
Hocam bende EEA romu yüklü, şebeke problemi yaşamadım. Fakat Hint romu ve Çin modemi yüklemeyi düşünüyorum. Ya da Hint romu ve EEA modemi yüklemeyi denerim.
Hocam EEA dan memnun değilmisin neden hint romu kurmak istiyorsun.

Oyla:

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13
Hocam EEA dan memnun değilmisin neden hint romu kurmak istiyorsun.
EEA dan memnunum. Fakat SMS uygulaması olarak Google mesajlar uygulamasını kullanmak istemiyorum. Hint romunun kendi SMS uygulaması var.

Oyla:
Üst Alt