Soru Redmi note 13 pro 5g sorunsalı

• Konbuyu başlatan raizo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 24
  • Görüntüleme 547

raizo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okan
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
5
Merhabalar. Redmi note 13 pro 5g almayı düşünüyorum fakat biraz araştırınca kafamda soru işaretleri oluştu.

• Şimdi bu telefonu çoğu kişi fake rom ile satıyor anladığım kadarıyla. Sebebi de bootloder kilidi açılmadan global rom atılamamasıymış. Fake rom olunca da bootloder kilidi açılmıyor. Böyle bir çıkmaz var. Ama bazı telefoncular TNRINXM kodlu rom ile satıyor -bu rom fake rom değil- bunlar bootloder kilidini açıpta mı satıyorlar o zaman? Fake romlu almamız durumunda yetkili hesaptan kilit açılması için her halükarda para isteniyor.

•Bootloader kilidini açtırdık diyelim, bu durumda MIXM kodlu global resmi romu kurabiliyor muyuz ve bu romda stabil sorunsuz çalışıyor mu telefon? Yoksa en iyisi hindistan romu mu? Genelde herkes hindistan romunda kullanıyor.

•Kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Bu kargaşa içinde yine de almalı mıyım? Bu işlerden çok anlamayan birisi için tavsiyeniz nedir?

Tavsiye ve deneyimlerinizi merak ediyorum. Güzel günler✋

MandarinDuck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MandarinDuck
Cihazım
Mop pro
Konular
2
Merhabalar. Redmi note 13 pro 5g almayı düşünüyorum fakat biraz araştırınca kafamda soru işaretleri oluştu.

• Şimdi bu telefonu çoğu kişi fake rom ile satıyor anladığım kadarıyla. Sebebi de bootloder kilidi açılmadan global rom atılamamasıymış. Fake rom olunca da bootloder kilidi açılmıyor. Böyle bir çıkmaz var. Ama bazı telefoncular TNRINXM kodlu rom ile satıyor -bu rom fake rom değil- bunlar bootloder kilidini açıpta mı satıyorlar o zaman? Fake romlu almamız durumunda yetkili hesaptan kilit açılması için her halükarda para isteniyor.

•Bootloader kilidini açtırdık diyelim, bu durumda MIXM kodlu global resmi romu kurabiliyor muyuz ve bu romda stabil sorunsuz çalışıyor mu telefon? Yoksa en iyisi hindistan romu mu? Genelde herkes hindistan romunda kullanıyor.

•Kullanan arkadaşlar memnunlar mı? Bu kargaşa içinde yine de almalı mıyım? Bu işlerden çok anlamayan birisi için tavsiyeniz nedir?

Şimdi aynı sorunları bende aldıktan sonra yaşadım
Hatta ekran görsellerini ekleyeyim
Birileri cevap verirse bende faydalanacagim
Aslında tek isteğim hyper os sürümüne geçmek 🫡
Forum sayesinde Bl kilidini açtım devamını inan bilmiyorum keşke bilsem sana faydam olsa

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-04-28-00-20-41-252_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-28-00-20-41-252_com.android.settings.jpg
    113 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_2024-04-28-00-44-45-742_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-04-28-00-44-45-742_com.android.updater.jpg
    226 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2024-04-28-00-45-28-906_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2024-04-28-00-45-28-906_com.android.updater.jpg
    311,7 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2024-04-28-00-45-41-784_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-28-00-45-41-784_com.android.settings.jpg
    294,7 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2024-04-28-00-45-57-911_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-28-00-45-57-911_com.android.settings.jpg
    346,8 KB · Görüntüleme: 21
  • Screenshot_2024-04-28-00-46-03-510_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-28-00-46-03-510_com.android.settings.jpg
    259,7 KB · Görüntüleme: 20
  • Screenshot_2024-04-28-00-20-18-306_com.mi.global.bbs.jpg
    Screenshot_2024-04-28-00-20-18-306_com.mi.global.bbs.jpg
    541 KB · Görüntüleme: 31

Burak Soysal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 10T
Konular
27
Forum sayesinde Bl kilidini açtım devamını inan bilmiyorum keşke bilsem sana faydam olsa
Çokta fazla macera aramayın bence hyperox vs diye belki memnun kalmayıp eski sürüme dönmek istersiniz vs bi ton iş ve para 💸. :)

raizo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okan
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
5
Teşekkür ederim hocam. Siz yine kilidi açmışsınız en zor kısmı geçmişsiniz.

turgay28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Redmi not 7
Konular
0
Teşekkür ederim hocam. Siz yine kilidi açmışsınız en zor kısmı geçmişsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir haftadır yeni sürüm kullanıyorum mennunum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-04-28-17-11-45-568_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-04-28-17-11-45-568_com.android.settings.jpg
    221,8 KB · Görüntüleme: 26

ando

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
13 Pro 5G
Konular
17

Hocam açık konuşayım çok memnunum telefonu alalı yaklaşık bir iki ay oldu alıyorsanız 12 ram alın bl kilidine gelicek olursak açıkcası güncelleme yapamıyorsunuz güncelleme geliyor ama yapmaya çalıştığınızda olmuyo bilgisayar yardımıyla yapmanız lazım onun dışında başka bir sıkıntım yok bol oyun oynayan birisi olarak hem oyunlarda hemde gündelik hayatta sıkıntılar yaşayacağınızı düşünmüyorum 4G modelini pek önermem pugb mobile gibi oyunlarda 45 fps veriyor ve işlemcisininde 13 Pro 5G ye göre çok iyi olmadığınada tam kararım hocam benim arkadaşımda 11T vardı içinde hyperOs yüklüydü ve arkadaş IMEI attırmaya gittiğinde IMEI atmaya çalışınca telefonu çöküyo usta bunun hyperOs ile alakalı olduğunu söylemiş ben normale hyperOs a geçicektim geçmedim arkadaşımıda MIUI ya geçirmişler açıkçası hocam çok iyi bi cihaz 13 Pro 5G alacaksanız şimdiden hayırlı olsun

raizo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okan
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
5
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir haftadır yeni sürüm kullanıyorum mennunum
Cihazınız yurtdışı mı? Çin sürüm? Eğer öyleyse bootloder kilidini kendiniz mi açtınız? Bildiğim kadarıyla rom atılmıyor fake romlara

ando

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
13 Pro 5G
Konular
17
Cihazınız yurtdışı mı? Çin sürüm? Eğer öyleyse bootloder kilidini kendiniz mi açtınız? Bildiğim kadarıyla rom atılmıyor fake romlara
Hocam cihaz yd bl kilidini açık
bilgisayar ile yapabiliyorum güncelleme

raizo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okan
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
5
Hocam açık konuşayım çok memnunum telefonu alalı yaklaşık bir iki ay oldu alıyorsanız 12 ram alın bl kilidine gelicek olursak açıkcası güncelleme yapamıyorsunuz güncelleme geliyor ama yapmaya çalıştığınızda olmuyo bilgisayar yardımıyla yapmanız lazım onun dışında başka bir sıkıntım yok bol oyun oynayan birisi olarak hem oyunlarda hemde gündelik hayatta sıkıntılar yaşayacağınızı düşünmüyorum 4G modelini pek önermem pugb mobile gibi oyunlarda 45 fps veriyor ve işlemcisininde 13 Pro 5G ye göre çok iyi olmadığınada tam kararım hocam benim arkadaşımda 11T vardı içinde hyperOs yüklüydü ve arkadaş IMEI attırmaya gittiğinde IMEI atmaya çalışınca telefonu çöküyo usta bunun hyperOs ile alakalı olduğunu söylemiş ben normale hyperOs a geçicektim geçmedim arkadaşımıda MIUI ya geçirmişler açıkçası hocam çok iyi bi cihaz 13 Pro 5G alacaksanız şimdiden hayırlı olsun
Bilgiler için teşekkür ederim hocam. Anladığım kadarıyla siz fake rom ile mutlusunuz :) ben oyun oynayan biri de değilim fakat cihaz otomatik güncellemeri falan alsın istiyorum. Stabil bir şekilde kullanayım yeter yani.

ando

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
13 Pro 5G
Konular
17
Hocam cihaz yd bl kilidini açmadım bilgisayar ile yapabiliyorum güncelleme

Bilgiler için teşekkür ederim hocam. Anladığım kadarıyla siz fake rom ile mutlusunuz :) ben oyun oynayan biri de değilim fakat cihaz otomatik güncellemeri falan alsın istiyorum. Stabil bir şekilde kullanayım yeter yani.
Hocam yurt dışı cihazmı alıcaksınız eğer yd cihaz alıcaksanız fake romsuz cihaz bulmanız imkansız benim bildiğim kadarıyla çünkü telefonu Türkçe'ye çevirmek için fake rom atıyolar diğer türlü olmuyor

Üst Alt