Çözüldü Redmi note 13 pro 5G modem dosyası yükleme

ali çetiner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xiaomi
Cihazım
mi5
Konular
1
cihazı fastboot modda pc ye bağlayın.
çin romundaki NONHLOS.bin dosyasını minimal adb klasörüne atın ve şu komutu yazın.

fastboot flash modem NONHLOS.bin

selamlar...Benzer bir problemde bende var..Yurtdışı Redmi Note 13 Pro 5G cihazım var.Android 13 tabanlı V14.0.8.0 TNRMIXM sürümünden ,bootloader kilidi açık olduğu için HyperOS 1.0.6.0 UNRMIXM sürümüne geçirdim.Ancak şebeke çekmiyor.
Bazıları ÇİN yada Hindistan ROMlarındaki modem dosyasını flash lemeyi söyledi ama nasıl yapılır bilmiyorum?Rica etsem beni varsa detaylı bir konu başlığına yönlendirebilir misiniz? Yada siz anlatabilir misiniz?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
selamlar...Benzer bir problemde bende var..Yurtdışı Redmi Note 13 Pro 5G cihazım var.Android 13 tabanlı V14.0.8.0 TNRMIXM sürümünden ,bootloader kilidi açık olduğu için HyperOS 1.0.6.0 UNRMIXM sürümüne geçirdim.Ancak şebeke çekmiyor.
Bazıları ÇİN yada Hindistan ROMlarındaki modem dosyasını flash lemeyi söyledi ama nasıl yapılır bilmiyorum?Rica etsem beni varsa detaylı bir konu başlığına yönlendirebilir misiniz? Yada siz anlatabilir misiniz?
tamda alıntı yaptığınız mesaj zaten bunu anlatıyor

ali çetiner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xiaomi
Cihazım
mi5
Konular
1
tamda alıntı yaptığınız mesaj zaten bunu anlatıyor
Elbette ,ama burada Çin ROMu denmiş geçilmiş sadece .Redmi Note 13 Pro 5G telefonum Android 14 tabanlı oldu ama mifirm.net sayfasında V816.0.1.0 UNRCXM var ,mesela bunun modem dosyası mı?Yada Android 13 tabanlı ROM ların modem dosyaları olur mu?Aslında detay derken bunu sormak istemiştim.

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
15
Bu konuda bir arkadaşa detaylıca anlattım bakabilirsiniz.

Fatih7934

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5x
Konular
1
Böyle bir dosya oluştu, bunun içine mi atayım? İçinde bunlar var.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
bu dosyayı nasıl yaptın kardeşim ben bir türlü yapamadım anlatır mısın?

Fatih7934

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi Mi 5x
Konular
1
platform tools diye aratın çıkar ya da minimal adb and fastboot kurun pc ye
eyvallah sagol ustat yaptım ama çin modemi flasladım, daha once de hyper os kurmuştum ses oynatmada kesintiler oluyordu. şimdi daha ust surum hyperos kurdum yine aynı ses promlemi var

Kenan326

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kenan
Cihazım
Note 13 pro 5g
Konular
0
Merhaba Arkadaşlar Redmi Note 13 pro 5g cihazıma HyperOs 1.0.11.0 sürümünü yükledim. ama hat çekmiyor sanki modem kurulmadı gibi.burdaki konu sahibi veya öteki konudaki arkadaşların her yazdığını yaptım ama bir türlü modemi yüklüyemiyorum yüklesem bile hat çekmiyor bir türlü. fastboot ta Fastboot flash modem NON-HLOS.bin yazıyorum yüklüyor gönderiliyor diyor yüklüyor bitti diyor ama telefonu açınca halen aynı gözüküyor uçak moduna alıp normale çevirsemde aynı. hatta Fastboot reboot phone yazıyorum cmd iken bu komutu tanımıyor cmd. nedendir acaba Ne dedildiyse yaptım ama modemi bir türlü kuramadım. bu arada çin modemi minimal dosya içinde yüklü. ondada sıkıntı yok. lütfen yardım edin :((

Üst Alt