Çözüldü Redmi note 13 pro 5G modem dosyası yükleme

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Çin cihazlarında yok hocam. Çin'de band 20 kullanılmıyor çünkü. Donanımsal olarak eksiklik olduğu için yazılımsal bir olayı yok, Hindistan romunda kötü çekme sorunu romdan veya modem uyuşmazlığından kaynaklıdır. Kendi kaynaklarında da olmadığı yazıyor zaten. Çin sitesinden bilgilerine girip direkt aldığım bilgisi şu şekilde hatta:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Band 20 yok görüldüğü gibi.

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
14
Çin cihazlarında yok hocam. Çin'de band 20 kullanılmıyor çünkü. Donanımsal olarak eksiklik olduğu için yazılımsal bir olayı yok, Hindistan romunda kötü çekme sorunu romdan veya modem uyuşmazlığından kaynaklıdır. Kendi kaynaklarında da olmadığı yazıyor zaten. Çin sitesinden bilgilerine girip direkt aldığım bilgisi şu şekilde hatta:

Olabilir o zaman. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Azet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Azat
Cihazım
Miu 8se
Konular
0
Merhabalar. Cihazıma global rom yükledim ancak mobil veri yok. Birçok konuda ise çin romun içindeki modem dosyasını yükleyin sorun çözülüyor denendi dendi. Ancak nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Detaylıca anlatabilecek varmı brick olsun istemiyorum. Not: TWRP daha çıkmadı.
Hocam dosyayı bana atma şansın var mi

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
14

Ah şu 5g ye geçsek...
5g ye geçmedik Cumhurbaşkanı 6g diyor 5g ye geçsek rahatlıcaz da.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Deneyeyim hocam bilgisayar yanımda değil şu anda.

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
14
H.kadioglu musdi27 Hocam son sorum var. Bl kilidi açık cihazlar hyperos yükleyemiyormuş. Ben şimdi HyperOS'u fastboot ile yüklesem miui 14 china ROM'daki modem dosyasını hyperos lu telefona flashlayabilir miyim bir sıkıntı olur mu? Büyük ihtimalle yine mobil veri gider çünkü.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
H.kadioglu musdi27 Hocam son sorum var. Bl kilidi açık cihazlar hyperos yükleyemiyormuş. Ben şimdi HyperOS'u fastboot ile yüklesem miui 14 china ROM'daki modem dosyasını hyperos lu telefona flashlayabilir miyim bir sıkıntı olur mu? Büyük ihtimalle yine mobil veri gider çünkü.
BL açık cihazlar için TWRP veya fastboottan kurulum gerekiyor zaten hocam. Modem dosyası yüksek ihtimalle dediğiniz gibi kurulabilir ama uyumsuzluk yapabilir. O yüzden kesin şekilde çalışır diyemiyoruz.

Gezer7887

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Redmi note 8
Konular
7
cihazı fastboot modda pc ye bağlayın.
çin romundaki NONHLOS.bin dosyasını minimal adb klasörüne atın ve şu komutu yazın.

fastboot flash modem NONHLOS.bin
note 12 pro 5g için modem dosyasını bulamıyorum biri atabilir mi lutfen.

ahmetcngz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Rdmi nte 13 pro
Konular
14
BL açık cihazlar için TWRP veya fastboottan kurulum gerekiyor zaten hocam. Modem dosyası yüksek ihtimalle dediğiniz gibi kurulabilir ama uyumsuzluk yapabilir. O yüzden kesin şekilde çalışır diyemiyoruz.
Yani riske atmayın diyorsunuz. Peki hyperOs'da iken her güncelleme geldiğinde kuramayacak mıyız?

Üst Alt