Rehber Redmi Note 12 Pro Plus 5G TWRP ve Root A12

Metin

(:
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Merhaba, telefonda miui tn2.2 yüklü android 12. belirtilen tüm adımları doğru yapmama rağmen boot ekranında kalıyor sonrasına geçmiyor. custom rom olduğu için olmuyor olma olasılığı var mı ? yoksa farklı bir yöntem var mıdır ?
Bende aynı sürümü kullanıyorum, Miui Tn v2.2.. Cihaza TWRP yüklüyorum, girebiliyorum ancak cihazı reboot edince açılmıyor.. Barca arkadaşımızın dediği gibi rom belki başka slotu kullanıyordur..

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Bende aynı sürümü kullanıyorum, Miui Tn v2.2.. Cihaza TWRP yüklüyorum, girebiliyorum ancak cihazı reboot edince açılmıyor.. Barca arkadaşımızın dediği gibi rom belki başka slotu kullanıyordur..
Diğer slota yüklemeyi deneyin . B slota ama çöker ve verileriniz silinebilir. Sorumluluk sizde

Metin

(:
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Diğer slota yüklemeyi deneyin . B slota ama çöker ve verileriniz silinebilir. Sorumluluk sizde
Şu an için deneme şansım yok, zamanım yok. Aksi bir durumda sıkıntı olur bana. Müsait bir zamanda bakabilirim. Teşekkür ederim hocam.

Fatihmy8

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9s
Konular
17
Şu an için deneme şansım yok, zamanım yok. Aksi bir durumda sıkıntı olur bana. Müsait bir zamanda bakabilirim. Teşekkür ederim hocam.
bende miui tn 2.2 kullanıyorum android 13 sürümü twrp kurmadan root attım twrp kurunca hata veriyor magisk ile boot.img patch atıp öyle root kurun twrp üzerinden kuracağınız şeyleri telefon içinden kurun

Braxtor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kezo
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
1
(adımları dikkatli takip edin. repair yapıldıysa imeiler gidebilir. herhangi bir durumda site ve ben sorumlu değilim. kendim denedim çalışıyor)
bootloader kilidinin açık olduğunu varsayarsak telefonda ekran kilidi olması ŞARTTIR
1 telefonun hafızasına verdiğim dosyadaki twrp klasörü gönderilir
2 telefon fastboot modunda açılır
3 flash recovery dosyası çift tıklanarak yükleme sağlanır
4 cihaz twrpde açıldıktan sonra ekran kilidinizi girin
5 reboot kısmından slot a seçilir
6 install kısmından twrp klasörüne girilerek img yüklemesi seçilip boot recovery.img seçilerek açılan pencerede en altta install recovery ramdisk seçilir
7 yüklendikten sonra reboot recovery yapılır
8 yeniden twrp açıldıktan sonra advanced kısmından install root yada install magisk seçilerek cihaz rootlanır sonra yeniden başlatabilirsiniz

Benim cihazım Redmi Note 12 pro 5G (ruby)
Cihazda miflash ile atılmış HyperOS 1.0.5.0 UMOİDXM Android 14 rom var ve bl kilidi açık bu adımları izleyerek verdiğiniz dosya ile TWRP yükleyebilir miyim çalışır mı?

Braxtor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kezo
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
1
(adımları dikkatli takip edin. repair yapıldıysa imeiler gidebilir. herhangi bir durumda site ve ben sorumlu değilim. kendim denedim çalışıyor)
bootloader kilidinin açık olduğunu varsayarsak telefonda ekran kilidi olması ŞARTTIR
6 install kısmından twrp klasörüne girilerek img yüklemesi seçilip boot recovery.img seçilerek açılan pencerede en altta install recovery ramdisk seçilir
8 yeniden twrp açıldıktan sonra advanced kısmından install root yada install magisk seçilerek cihaz rootlanır sonra yeniden başlatabilirsiniz

HyperOs Android 14 yüklü note 12 pro 5g cihazında çalışır mı?

ozcifciyusuff

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
13

Xiaomi redmi note 12 pro 5g için twrp var mıdır hocam sana zahmet yardımcı olabilirsen sevinirim.

karya48

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
S24 Ultra
Konular
3
Xiaomi redmi note 12 pro 5g için twrp var mıdır hocam sana zahmet yardımcı olabilirsen sevinirim.

Root için ise bu yöntemi kullanın....

Mtk işlemcili olduğu için twrp çıkmıyor,atabilirsiniz olmuyor...

ozcifciyusuff

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
13
Root için ise bu yöntemi kullanın....

Mtk işlemcili olduğu için twrp çıkmıyor,atabilirsiniz olmuyor...
Teşekkürler

Üst Alt