Rehber Redmi note 12 pro/plus 5g (Ruby) Android 13 Twrp ve root

jjayus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
RedmNote12Pro5G
Konular
0
Hocam yazdim cevap bekliyorum cihazı aldığım yerden IMEI gitme durumu olmayacaksa işlemleri sizinle birlikte gerçekleştirelim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim iyi ki varsınız

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
Hocam yazdim cevap bekliyorum cihazı aldığım yerden IMEI gitme durumu olmayacaksa işlemleri sizinle birlikte gerçekleştirelim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim iyi ki varsınız
Rica ederim hocam ne demek telefoncu işini iyi yapan ve kendine güvenen birisiyse açabilirsin der ama bu tarz telefoncular çok az olduğu için büyük ihtimalle aldığın yer açma kardeşim falan diyebilir. Derse ya riske atmak istemiyordur yada yaptığı işe güvenmiyodur.

mertcan34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
xiaominote8pro
Konular
5
Selam arkadaşlar
Bugün dirençli, twrp yüklü ve rootlu olan Ruby plus cihazıma onca verinin kaybolma riskini göze alarak miflash ile save User data seçilerek aynı sürümün Android 13 versiyonunu yükledim ve çökmedi sorunsuz açıldı ancak doğal olarak boot.img yenilendiği için root silindi. Android 13e yükseldiği için önceki konumdaki twrp ve robotun cihazın çökmesine sebep olacağından yeni arayışa girdim ve fazla aramadan videoya denk geldim. Twrp ve root yüklendi. Advanced kısmında kernel de var ancak cesaret edip onu denemedim.
indirebilirsiniz. Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız izleyebilirsiniz.
Adımlar :
Redmi note 12 pro 5g ve plus Miui 14 Android 13 içindir ve sorumluluk kendinize aittir ben plusda denedim çalışıyor.
Cihazın bootloader kilidinin açık olması şarttır
Zipi klasöre çıkarın
Twrp klasörünü telefona yollayın
Telefonu ses kısma tuşuna basılı tutarak fastboot olarak açın
Bilgisayardan çıkardığınız zip dosyasının içindeki flashA13 çalıştırın (bilgisayarın telefonunuzu görmesi için gerekli driverlarin kurulu olması gerekir)
Twrp açıldığı zaman install seçilip, sağ alttan img seçilir
Sonra telefona yolladığımız twrp klasöründen img seçilip recovery ramdisk olarak seçilir ve yüklenir

ANA EKRANA dönüp reboot kısmından slot a Seçilir ana ekrana tekrar dönülür ve reboot kısmından reboot recovery seçilir.
Twrp tekrar açılacak Advanced kısmından rootunuzu magisk olarak yükleyebilirsiniz. Cihaz boşsa Risk alıp kernel yüklemeyi de deneyebilirsiniz
Hayırlı olsun
şifrelemeyi çözemiyor

umut81

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Umut
Cihazım
Redmi
Konular
4
Selam arkadaşlar
Bugün dirençli, twrp yüklü ve rootlu olan Ruby plus cihazıma onca verinin kaybolma riskini göze alarak miflash ile save User data seçilerek aynı sürümün Android 13 versiyonunu yükledim ve çökmedi sorunsuz açıldı ancak doğal olarak boot.img yenilendiği için root silindi. Android 13e yükseldiği için önceki konumdaki twrp ve robotun cihazın çökmesine sebep olacağından yeni arayışa girdim ve fazla aramadan videoya denk geldim. Twrp ve root yüklendi. Advanced kısmında kernel de var ancak cesaret edip onu denemedim.
indirebilirsiniz. Nasıl yapıldığını bilmiyorsanız izleyebilirsiniz.
Adımlar :
Redmi note 12 pro 5g ve plus Miui 14 Android 13 içindir ve sorumluluk kendinize aittir ben plusda denedim çalışıyor.
Cihazın bootloader kilidinin açık olması şarttır
Zipi klasöre çıkarın
Twrp klasörünü telefona yollayın
Telefonu ses kısma tuşuna basılı tutarak fastboot olarak açın
Bilgisayardan çıkardığınız zip dosyasının içindeki flashA13 çalıştırın (bilgisayarın telefonunuzu görmesi için gerekli driverlarin kurulu olması gerekir)
Twrp açıldığı zaman install seçilip, sağ alttan img seçilir
Sonra telefona yolladığımız twrp klasöründen img seçilip recovery ramdisk olarak seçilir ve yüklenir

ANA EKRANA dönüp reboot kısmından slot a Seçilir ana ekrana tekrar dönülür ve reboot kısmından reboot recovery seçilir.
Twrp tekrar açılacak Advanced kısmından rootunuzu magisk olarak yükleyebilirsiniz. Cihaz boşsa Risk alıp kernel yüklemeyi de deneyebilirsiniz
Hayırlı olsun
Dediklerinizi aynen yaptım. Backupk kısmında efs ve modem seçeneği yok imei yedeği almam lazım ne yapabilirim?

Üst Alt