Rehber Redmi note 12 pro/plus 5g (Ruby) Android 13 Twrp ve root

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Hocam android 12 ye düşersem global rom olur mu nedense içimden bi ses android 12 de çok rahat olacakmış gibime geliyor ama brick yemektende korkuyorum
Verileri kurtaramazsın yükseltmede kurtarılır düşürmede brick olur

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
Hocam düşürdüm yedeklicek bişi yoktu zaten çok rahat bir şekilde düşürdüm flash bitiminde error vermişti fakat oldu bi şekilde o sizin dediğiniz 2. Metodu yaptım şimdi hiç bir sorun yok rootum var magisk çalışıyor wifi çalışıyor Bluetooth çalışıyor teşekkürler

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
13 pro 5g
Meslek
Tekniker
Konular
105
Rica ederim güle güle kullanın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam düşürdüm yedeklicek bişi yoktu zaten çok rahat bir şekilde düşürdüm flash bitiminde error vermişti fakat oldu bi şekilde o sizin dediğiniz 2. Metodu yaptım şimdi hiç bir sorun yok rootum var magisk çalışıyor wifi çalışıyor Bluetooth çalışıyor teşekkürler

ibramakca1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Redmi
Cihazım
Redmi note 12
Konular
0
Bedne driver yüklenmiyor vidyodaki gibi yaptım driver yuklenmedi

ahmetkartal

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3
Konular
7
Hyperos 1.0.2.0 ve 1.0.3.0 Android 14'te denedim herhangi bir sorun olmadan yükleniyor. Hyperos güncellemesi yapanlar da yükleyebilir.

ibramakca1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Redmi
Cihazım
Redmi note 12
Konular
0
Driver bende kurulmuyor yardımci olabilecek varmı mi flsh tan yuklenmiyor cihaz 12 pro 5g

jjayus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
RedmNote12Pro5G
Konular
0
Merhabalar ;
Redmi Note 12 Pro 5g cihazım var miu v14 yüklüydü fakat çekim sorunları yaşadığımdan dolayı aldığım yere götürdüm direnç atıldı (kaç k olduğunu bilmiyorum fakat ufak bir güncellemesi vardı cihazın yaptım sorun çıkmadı )dendi ve cihaz hyperos 1.0.2.0 versiyonu ile geldi fakat bu yazılımda nfc hiç görünmüyor. Aradığımda zaten bu versiyonda olmadığını belirttiler. Şimdi bu yöntemi gördüm denemek istiyorum . Fakat rootu nasıl atacağımı ve hangi yöntem ile atacağımı bilmiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
Ben yardımcı olabilirim bu telefonu kullandım ve rootu bu başlık sayesinde atmıştım. Fakat HyperOS da sanırım biraz farklı bilgisayarınız varmı? Bootloader kilidi açık mı

jjayus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
RedmNote12Pro5G
Konular
0
Ben yardımcı olabilirim bu telefonu kullandım ve rootu bu başlık sayesinde atmıştım. Fakat HyperOS da sanırım biraz farklı bilgisayarınız varmı? Bootloader kilidi açık mı
Hocam PC var bootloader kilidi açık değil aslında yapma istediğim şey eu romu yükleyerek hep nfc kullanmak hem de Xiaomi arama uygulamasını kullanmak. Arama uygulamasının çok önemi yok aslında bir de şunu ogrenmek istiyorum yani global rom yerine NFC desteği olmayan India romunu neden yüklüyorlar ?

DoktorProxy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
20
Hocam PC var bootloader kilidi açık değil aslında yapma istediğim şey eu romu yükleyerek hep nfc kullanmak hem de Xiaomi arama uygulamasını kullanmak. Arama uygulamasının çok önemi yok aslında bir de şunu ogrenmek istiyorum yani global rom yerine NFC desteği olmayan India romunu neden yüklüyorlar ?
Çoğu telefoncu kendisi yüklemiyor aldıkları kişiler yüklüyor (genelde) sebebi ise sanırım Türkçe olması için. Eu rom istiyorsanız nfc ve Xiaomi arama için çok basit önce bootloader kilidini açmayı öğrenelim. Mi community uygulamasını play storedan indiriyorsunuz uygulamayı açıp Xiaomi hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Ondan sonra bölgenizi global yapmanız gerek ayarlardan sonra tekrar bi giriş yapacaksınız. Ayarlarda bootloader unlock diye bi sekme buton gelecek oraya girin ve alttaki tuşa basın. 2025 e kadar açma izni verirse oldu demektir. (Saat 19:00 da bu işlemi yapmak daha iyi) Geliştirici seçeneklerini açtığınızı var sayıyorum geliştirici seçeneklerine girin mi unlock kısmına girin. Hat takılı ve mobil veri paketiniz olduğundan emin olun. Wifi kapatın mobil veri açın add account yada hesap ekle diyin olmuş olması gerek. Bundan sonra işlemler pc üzerinden olacak mi unlock uygulamasını kurun (linkini bulursam atacağım) cihazınızı fastboot moduna alın (güç tuşuna ve ses kısma tuşuna basılı tutun fakat en iyisi cihazınızı yeniden başlatmak ve 3 saniye bekledikten sonra güç tuşuna ve ses kisma tuşlarına aynanda basın en rahatı bu) fastboot moduna girene kadar parmağınızı çekmeyin girdiğinde bırakabilirsiniz. Şimdi mi unlock uygulamasından Xiaomi hesabınıza giriş yapın yaptıktan sonra telefonu bilgisayara bağlayın (cihazınızı görmeme ihtimali var geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklayıcı açık olmalı ve pcnizde gerekli sürücüler yüklü olması gerekir) bağladıktan sonra unlocka basın cihazınıza süre verecektir (3 gün ile 7 gün arasında değişebilir) verdiği süreye göre o gün tekrar bu işlemi yapın cihazınızin kilidi açılmış olacak. (BU İŞLEM CİHAZI TAMAMEN SİFİRLİYOR IMEI ATİLDİYSA GİTME İHTİMALİ VAR DİRENÇ ATTİRDİGİNİZ YERE SORUN) anlamadığıniz yer varsa sorabilirsiniz. Rom atmak daha basit artık ben size gerekli linkleri yarın sabah atarım rom atmayı da anlatırım yarın iyi geceler

Üst Alt