Yardım Redmi Note 12 Pro 5G Şebeke Sorunu!

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Telefonun direnç/yazılım işlemini yapan kişi bilgisayardan uzak bağlantıyla DFT Pro programıyla telefona bi müdahalede bulundu. Ne yaptığını bilmiyorum sorgulamadım fazla. Şuanda -1 katta AVM garajında çekmeyen cihaz orada dahi çekiyor. Evimde odamda sıfır veya tek diş çekiyordu. 4.5G ise çekmiyordu kesinlikle. Şuan çekmeyen heryerde çekiyor. İşyerimin giriş kısmında, deposunda konuşma yapamıyordum. Ya çekmiyordu ya da çektiği bi anda konuşma yaparken içeri geçtiğimde hat kesiliyordu. Şuan işyerimin her yerinde sorunsuz çekiyor ve telefonla konuşabildim. Ümidim yoktu benimde ancak durum bu. Bende şaşırdım. İnşallah güncelleme vs geldikten sonra değişmez bu durum.
Değişir. Güncelleme yaparsanız yeniden fix gerekecek.

lasventuras

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Las Venturas
Cihazım
redminote12pro5
Konular
3
Değişir. Güncelleme yaparsanız yeniden fix gerekecek.
Bazı arkadaşlar donanımsal bi eksiklik band 20 kesinlikle düzelmez falan diyorlardı. Demek ki düzeliyormuş. Bu sorunu yaşayan veya alacak olan arkadaşlarda bilsin. Siz bu işi yapıyorsunuz sanırım. Yazılımsal olarak ne yapılıyorda düzeliyor cihaz bilginiz var mı?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Bazı arkadaşlar donanımsal bi eksiklik band 20 kesinlikle düzelmez falan diyorlardı. Demek ki düzeliyormuş. Bu sorunu yaşayan veya alacak olan arkadaşlarda bilsin. Siz bu işi yapıyorsunuz sanırım. Yazılımsal olarak ne yapılıyorda düzeliyor cihaz bilginiz var mı?
Sizin sorununuz band 20 değilki. Band 20 donanumsal olarak eksik ise yazılımla eklenmez. Bu cihazlara 2 omajda direnç takılıyor. Birincide nfc çalışmıyor şebeke güncelleme sorunsuz, ikinci sistemde nfc çalışıyor güncelleme yapılırsa fix gerekiyor..

lasventuras

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Las Venturas
Cihazım
redminote12pro5
Konular
3
Sizin sorununuz band 20 değilki. Band 20 donanumsal olarak eksik ise yazılımla eklenmez. Bu cihazlara 2 omajda direnç takılıyor. Birincide nfc çalışmıyor şebeke güncelleme sorunsuz, ikinci sistemde nfc çalışıyor güncelleme yapılırsa fix gerekiyor..
Sorun neydi bilmiyorum. Diğer arkadaşların söylediğini söyledim. Benim cihazda nfc çalışıyor. Direnç işlemini kontrol et demiştiniz yukarda onuda ettim. Kırmızı renkle yazıyordu o kısmdaki yazı. Şuan benim cihazda 14.0.6.0(TMOMIXM) sürümü yüklü. İlk geldiğinde 14.0.8.0(harf kısmını hatırlamıyorum) sürümü yüklüydü. Android 12 versiyonuydu. Sonra cihazı açtıktan sonra 14.0.6.0 sürümüne güncelleme geldi yükledim. IMEI leri kontrol ettim duruyor bir sıkıntı olmadı. Cihaz direnç imeili yani.

Kayalar53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer kaya
Cihazım
Resmi Note 8
Konular
7
Bendede şebeke sorunu var nasıl ve kime yaptırdınız bankada yardımcı olur musunuz rica etsem

Kayalar53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer kaya
Cihazım
Resmi Note 8
Konular
7
Bendede şebeke sorunu var nasıl ve kime yaptırdınız bankada yardımcı olur musunuz rica et
Nasıl bir sorun yaşıyorsunuz
Önceki telefonum redmi Note 11 pro onun 4.5 g çektiği yerde bu cihazım note 12 pro+ 5g çekmiyor veya çok az çekiyor sanırsam 3g veya 2g ye düşüyor

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Bendede şebeke sorunu var nasıl ve kime yaptırdınız bankada yardımcı olur musunuz rica et

Önceki telefonum redmi Note 11 pro onun 4.5 g çektiği yerde bu cihazım note 12 pro+ 5g çekmiyor veya çok az çekiyor sanırsam 3g veya 2g ye düşüyor
Dirençlemi imei atıldı?

Kayalar53

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer kaya
Cihazım
Resmi Note 8
Konular
7
Dirençlemi imei atıldı?
Evet hocam dirençli çift hat aktif kullanıyorum ama dediğim gibi şebeke çekme sorunu var kontrol ettiğimde band 20 olmadığını gördüm satın aldığım kişi cihaz global dedi iyi niyetliyiz inandık sanırım çin cihazı

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Evet hocam dirençli çift hat aktif kullanıyorum ama dediğim gibi şebeke çekme sorunu var kontrol ettiğimde band 20 olmadığını gördüm satın aldığım kişi cihaz global dedi iyi niyetliyiz inandık sanırım çin cihazı
Nfc çalışıyor mu peki?

Üst Alt