Yardım Redmi Note 12 Pro 5G Şebeke Sorunu!

lasventuras

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Las Venturas
Cihazım
redminote12pro5
Konular
4
Merhaba arkadaşlar. Cihaz direnç imeili. Açık alanda çekiyor bir sorun yok. Ama evin içine girince veya diğer cihazların yarım çektiği yerlerde benim cihaz neredeyse sıfır çekiyor ve 4.5G den düşüyor. Bazen H+ bazen hiç çekmiyor. Evde diğer cihazlar yarım/full ve 4.5G çekerken bu cihaz hiç çekmiyor. 4.5G bağlanmıyor. Hat kopuyor sürekli. Telefonla biri aradağında bazen ulaşılamıyor oluyorum bazende çalıyor açıyorum ama sesim gitmiyor. Kısacası şebeke çekimi konusunda sıkıntı yaşıyorum. Aldığım yer ile görüştüğümde "yazılımsal bir sorun hallederiz abi" dedi. Uzaktan pc bağlantısı ile halledecekmiş. PC'ye DFT Pro ve chimera tools yüklememi söyledi. Modem dosyası atacak sanırım araştırdığım kadarıyla. Bu çözüm olur mu? Bu cihazlarda band 20 yok bildiğim kadarıyla. Modem dosyası attığında band 20 mi gelecek ne olacak. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa aydınlatırsa sevinirim.

karya48

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
S24 Ultra
Konular
3
Merhaba arkadaşlar. Cihaz direnç imeili. Açık alanda çekiyor bir sorun yok. Ama evin içine girince veya diğer cihazların yarım çektiği yerlerde benim cihaz neredeyse sıfır çekiyor ve 4.5G den düşüyor. Bazen H+ bazen hiç çekmiyor. Evde diğer cihazlar yarım/full ve 4.5G çekerken bu cihaz hiç çekmiyor. 4.5G bağlanmıyor. Hat kopuyor sürekli. Telefonla biri aradağında bazen ulaşılamıyor oluyorum bazende çalıyor açıyorum ama sesim gitmiyor. Kısacası şebeke çekimi konusunda sıkıntı yaşıyorum. Aldığım yer ile görüştüğümde "yazılımsal bir sorun hallederiz abi" dedi. Uzaktan pc bağlantısı ile halledecekmiş. PC'ye DFT Pro ve chimera tools yüklememi söyledi. Modem dosyası atacak sanırım araştırdığım kadarıyla. Bu çözüm olur mu? Bu cihazlarda band 20 yok bildiğim kadarıyla. Modem dosyası attığında band 20 mi gelecek ne olacak. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa aydınlatırsa sevinirim.
Band 20 donanımsal bir durum o yüzden yazılım ile gelmez...

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Yalan dolan muhabbet Çin ve hindistan sürüm telefonlar Türkiye ile uyumsuz. Satıcılar bu cihazları türkiyeye getirip ucuza satarak insanların gözünü boyuyor ama ucuz etin yahnisi olmaz :) bir halt bilmeyen telefoncularda yazılımsal sorun karşiim getir hallederiz derler kimiside dükkanı kapatıp kaçar bir süre sonra 🤣
Bu cihazları almayın aldırmayın ısrarla şiddetle söylüyorum paranızı çöpe atıyorsunuz tüm yaşadığınız şebeke sorunları yazılımsal sorunlar altında Çin ve hindistan sürüm olmasından kaynaklı global rom atarak bu durumu değiştiremezsiniz bunun çözümü yok.
Yoksa biz bilmiyor muyuz 13T global cihaz almak yerine K60 ultra almayı :)

lasventuras

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Las Venturas
Cihazım
redminote12pro5
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yalan dolan muhabbet Çin ve hindistan sürüm telefonlar Türkiye ile uyumsuz. Satıcılar bu cihazları türkiyeye getirip ucuza satarak insanların gözünü boyuyor ama ucuz etin yahnisi olmaz :) bir halt bilmeyen telefoncularda yazılımsal sorun karşiim getir hallederiz derler kimiside dükkanı kapatıp kaçar bir süre sonra 🤣
Bu cihazları almayın aldırmayın ısrarla şiddetle söylüyorum paranızı çöpe atıyorsunuz tüm yaşadığınız şebeke sorunları yazılımsal sorunlar altında Çin ve hindistan sürüm olmasından kaynaklı global rom atarak bu durumu değiştiremezsiniz bunun çözümü yok.
Yoksa biz bilmiyor muyuz 13T global cihaz almak yerine K60 ultra almayı :)
Forumda aynı cihazda aynı sorunu yaşayan bi kaç arkadaşın dft pro ile müdahale sonrasında şebeke sorununun çözüldüğünü söylediklerini okudum.

Erdemerdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
Benimde mi note 10 da aynı sorun vardı. Bir bakıyorum 4.5 g çekiyor bir bakıyorum e ye düşüyor şebeke. Bir çok kişi arayıp ulaşamadığını söyledi. Sonra fabrika ayarına döndüm 🙃şimdi dirneç attırmam lazım var mı tavsiye edeceğiniz kşşi

CoderZ

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
CoderZ
Cihazım
note 12 pro 5g
Konular
1
hocam defalarca yazdık biz bilmeden band 20 sorunu yasan çin hindistan vs cihazları aldık sorun yasıyoruz diye keşke önce internette araştırıp baksaydınız. donanımsal eksikliği sonucu olusan sorunu hic bir allahın kulu yazılımla çözemez . çihazı yeni aldıysan geri koşarak geri iade et edebilrsen edemezsende bu şekilde kullanmaya devam edecek veya satacaksın . bir daha da cihaz alırken sadece global cihazları almaya dikkat edeceksin

Erdemerdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
Mi Note 10
Konular
0
İmei için yardımcı olabilecek birisini tavsiye eder misin

lasventuras

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Las Venturas
Cihazım
redminote12pro5
Konular
4
Telefonun direnç/yazılım işlemini yapan kişi bilgisayardan uzak bağlantıyla DFT Pro programıyla telefona bi müdahalede bulundu. Ne yaptığını bilmiyorum sorgulamadım fazla. Şuanda -1 katta AVM garajında çekmeyen cihaz orada dahi çekiyor. Evimde odamda sıfır veya tek diş çekiyordu. 4.5G ise çekmiyordu kesinlikle. Şuan çekmeyen heryerde çekiyor. İşyerimin giriş kısmında, deposunda konuşma yapamıyordum. Ya çekmiyordu ya da çektiği bi anda konuşma yaparken içeri geçtiğimde hat kesiliyordu. Şuan işyerimin her yerinde sorunsuz çekiyor ve telefonla konuşabildim. Ümidim yoktu benimde ancak durum bu. Bende şaşırdım. İnşallah güncelleme vs geldikten sonra değişmez bu durum.

Üst Alt