Çözüldü Redmi note 12 pro 5g (ruby) Hyperos Global mi EEA mı Endonezya mı kurmalıyım

alaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alaaddin
Cihazım
Redmi note 12
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
LineageOs 20
Telefon Modeli
Redmi note 12 pro 5g (ruby)
Bootloader Kilidi
Açık
Cihazım Redmi note 12 pro 5g (ruby)
Yurtdışı imei kaydı hâlen yok
Versiyon Global. Şuana dek Aosp tabanlı romları tercih ediyordum fakat bu cihazda hiçbir Aosp tabanlı rom randımanlı çalışmadı benim için. Şarj süresinden ziyade performansa önem veriyorum. Konulara bakarken Hyperos'un çıktığını gördüm. Şuan kullandığım rom LineageOs 20 ve Hyperos'a geçme kararı aldım. Sizce Global, Avrupa veya Endonezya sürümlerinden hangisini kurmalıyım? Daha önce miui 11 zamanları Endonezya romu çok hoşuma gidiyordu ama Hyperos'ta hangisi daha makbuldür bilmiyorum. .tgz dosyasını indirip mft ile mi kurmalıyım yoksa .zip dosyasını indirip cmd ile mi kurmalıyım? Son olarak Aosp romdan Hyperos'a direkt geçişte herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
Endonezya romu bir çok cihazda oldukça başarılı şekilde çalışıyor, sizin cihazda da aynı randımanı verecektir, arama ve mesaj uygulaması da Xiaomi' nin. Yükleme işlemi size kalmış, iki yöntem de aynı kapıya çıkıyor, hangisi kolayınıza geliyorsa. Temiz kurulum yaparak geçeceğiniz için bir sorun olacağını sanmıyorum, bununla ilgili sorun yaşayan duymadım.
Birkaç saat önce mft ile temiz kurulum yaptım şuana dek gayet başarılı gözüküyor.

elturco0935

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
ne telefonmuş bu ruby ne alternatifi var ne derdi bitiyor, hayır paraya kıyıp kayıtlı alacağım diyorum, o konuda da bir güvence yok, kayıtlı satılanlar da sıkıntı olmayacağı belli değil
Bir sene idare etsin yeter hocam.Cihaz fiyat performans cihazı ama imei sorunu var. Kamera uygulaması olarak gcam öneririm kendi kamerasından çok çok iyi çekimler sağlıyor..

Oyla:

Ademtas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
ben de yorumlara bakarak Taiwan romun performans olarak diğerlerine göre geride batarya olarak ileride olduğuna inanarak Tai yükledim, memnunum zaten en dandik romdan geçtiğim için hepsi iyi gelebilirdi şu anda da sorun yok imei atınca ne olacak bakalım

Oyla:

elturco0935

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
ben de yorumlara bakarak Taiwan romun performans olarak diğerlerine göre geride batarya olarak ileride olduğuna inanarak Tai yükledim, memnunum zaten en dandik romdan geçtiğim için hepsi iyi gelebilirdi şu anda da sorun yok imei atınca ne olacak bakalım
Söylediğim üzere ben sadece rakamların üzerindeki o dilcemi neyse artık o kısmı sevemedim hocam pek deneyim sağlamış olarak yorum yapmam sağlıklı olmaz.Aynı cihazdan bir tanede annemde mevcut onda global rom yüklü onda ses kesilmesi yokmuş ki kendisi uzun süre kankalarıyla konuşan biridir.Indıa romda bellı aralıklarla konuşurken kapanma sorunu gördüm.Hocam aklınıza takılan bir durum varsa telefonu vereceğiniz kişiye tek tek sorun ben sorarak adım atarım.Imeı atma ıslemı 5 dakika sürmüyor ama bana söylenen en mantıklı global rom.Herkesin tercihi kendine doğru tabikide..

Oyla:

Nightkiller

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
2
Taiwan MIUI kullandim batarya konusunda o kadar ovuldugune gram değmiyor. Diğer romlara göre bende rezalet bir performans verdi. Deneyimlerime gore en iyi batarya performansı Rus ve global romda ama Rus biraz daha iyi gibi şuan globaldeyim birkaç güne dönerim rusa

Oyla:

elturco0935

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Taiwan MIUI kullandim batarya konusunda o kadar ovuldugune gram değmiyor. Diğer romlara göre bende rezalet bir performans verdi. Deneyimlerime gore en iyi batarya performansı Rus ve global romda ama Rus biraz daha iyi gibi şuan globaldeyim birkaç güne dönerim rusa
Rus romu pil performans olarak endonezya romla kıyaslanınca yorumunuz ne olur hocam.Sabit bir rom seçmem lazım ımeı attıracağım bugun gün içerisinde.Ayrıca bl kilit açık cihaz güncelleme alıyor mu yoksa almıyormu? Bazı yerler alıyor bazıları almıyor yazmış.Harici olarak rom atarken ımeı gıtmemesı ıcın ne yapıyorsunuz..

Oyla:

Nightkiller

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
2
Rus romu pil performans olarak endonezya romla kıyaslanınca yorumunuz ne olur hocam.Sabit bir rom seçmem lazım ımeı attıracağım bugun gün içerisinde.Ayrıca bl kilit açık cihaz güncelleme alıyor mu yoksa almıyormu? Bazı yerler alıyor bazıları almıyor yazmış.Harici olarak rom atarken ımeı gıtmemesı ıcın ne yapıyorsunuz..
Hocam Endonezya romu denemedim o yüzden bilmiyorum. Çin Tayvan Rus global bu ve bazı custom romlar denedim. Çin romu güzel ama Türkçe problemi yüzünden sevemedim. Tayvan bana göre rezalet. Rusya ve global iyi ya deneyip seçebilirsiniz ama benim tercihim Rus. IMEI için suanlik yasal sürem oldugundan sorun olmuyor, bildiğim kadarıyla yazılımsal imei güncelleme ve rom degisimlerinde gidiyor. Bl açıkken Çin ve Tayvan güncelleme aliyordu ama digerleri almıyor sanırım gördüğüm kadariyla

Oyla:

elturco0935

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Hocam Endonezya romu denemedim o yüzden bilmiyorum. Çin Tayvan Rus global bu ve bazı custom romlar denedim. Çin romu güzel ama Türkçe problemi yüzünden sevemedim. Tayvan bana göre rezalet. Rusya ve global iyi ya deneyip seçebilirsiniz ama benim tercihim Rus. IMEI için suanlik yasal sürem oldugundan sorun olmuyor, bildiğim kadarıyla yazılımsal imei güncelleme ve rom degisimlerinde gidiyor. Bl açıkken Çin ve Tayvan güncelleme aliyordu ama digerleri almıyor sanırım gördüğüm kadariyla
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim hocam.Endonezya şuanlık stabil geldi 2-3 ay kullanayım güncelleme gelmezse duruma göre kiliti kapatıp oto üzerinden güncelleme alarak..Bir ımeı parası daha verip kafama esen rom ile devam ederim.

Oyla:

Ademtas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
ne kadar değişkenler oldu bu cihazda ya mesela hatırlattığın gibi ben Taiwan romu 1.0.2.0 yüklettim 1.0.3.0 güncelleme olarak geldi

şimdi bu Taiwan romuna geçince yaklaşık %20 pil ömrü uzadı sanıyorum sizin iddianıza göre Rus ve global romda pil ömrü daha da uzar mı?

çok az bilgim var bu konularda

Oyla:

Nightkiller

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
2
ne kadar değişkenler oldu bu cihazda ya mesela hatırlattığın gibi ben Taiwan romu 1.0.2.0 yüklettim 1.0.3.0 güncelleme olarak geldi

şimdi bu Taiwan romuna geçince yaklaşık %20 pil ömrü uzadı sanıyorum sizin iddianıza göre Rus ve global romda pil ömrü daha da uzar mı?

çok az bilgim var bu konularda
Hocam şöyle Taiwan romunda saatlik pil harcaması ortalama 12.5 13 civarlarindaydi ve sadece sosyal medya kullanıyordum. Şuanda global romdayim saatlik harcama 8-9 arasi. Çin hyperosde dahi 13 görmedim. Rusya romunda daha çok 8 yoğunluktaydi globalle yakin performansi var Rus çok ufak daha iyi gibi

Oyla:

elturco0935

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Battery guru uygulamasını yükleyerek açık ekran süresi ve günlük pil tüketim süresini takip edebilirsiniz hocam.Ayrıca rus romunun batarya kısmında iyi olduğunu bende okudum ama her yerde endonezya yorumu geçiyor diye yükledim.Mesaj yazma kısmını beğendim noktalı harfler var.Emojiler gayet düzenli.Belkide bana farklı geldi bilemedim.

Oyla:
Üst Alt