Çözüldü Redmi note 12 pro 5g (ruby) Hyperos Global mi EEA mı Endonezya mı kurmalıyım

alaa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alaaddin
Cihazım
Redmi note 12
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
LineageOs 20
Telefon Modeli
Redmi note 12 pro 5g (ruby)
Bootloader Kilidi
Açık
Cihazım Redmi note 12 pro 5g (ruby)
Yurtdışı imei kaydı hâlen yok
Versiyon Global. Şuana dek Aosp tabanlı romları tercih ediyordum fakat bu cihazda hiçbir Aosp tabanlı rom randımanlı çalışmadı benim için. Şarj süresinden ziyade performansa önem veriyorum. Konulara bakarken Hyperos'un çıktığını gördüm. Şuan kullandığım rom LineageOs 20 ve Hyperos'a geçme kararı aldım. Sizce Global, Avrupa veya Endonezya sürümlerinden hangisini kurmalıyım? Daha önce miui 11 zamanları Endonezya romu çok hoşuma gidiyordu ama Hyperos'ta hangisi daha makbuldür bilmiyorum. .tgz dosyasını indirip mft ile mi kurmalıyım yoksa .zip dosyasını indirip cmd ile mi kurmalıyım? Son olarak Aosp romdan Hyperos'a direkt geçişte herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
Endonezya romu bir çok cihazda oldukça başarılı şekilde çalışıyor, sizin cihazda da aynı randımanı verecektir, arama ve mesaj uygulaması da Xiaomi' nin. Yükleme işlemi size kalmış, iki yöntem de aynı kapıya çıkıyor, hangisi kolayınıza geliyorsa. Temiz kurulum yaparak geçeceğiniz için bir sorun olacağını sanmıyorum, bununla ilgili sorun yaşayan duymadım.
Birkaç saat önce mft ile temiz kurulum yaptım şuana dek gayet başarılı gözüküyor.

toyoda

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
m.taşkın
Cihazım
Redmi note 13 N
Konular
19
Endonezya romu tavsiye ederim şuan redmi note13 nfc alıp Endonezya hyper os romu kurdum gayet başarılı. Daha önce redmi note 8 modelinde de kulandım başarılı tavsiye derim

Oyla:
Üst Alt