Yardım Redmi Note 12 pro 5g rom

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.3.0.SMOMIXX
Telefon Modeli
ruby
Bootloader Kilidi
Açık
Cihaza Taiwan veya Endonezya rom kurma arasındayım MIUI 14 kuracağım sizce hangisini kurmaliyom performans pil şebeke açısından

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
7
Hyperos kurdum hocam son gelen güncelleme çok hızlı stabil ama pil olarak berbatmış.Taiwan son gelen güncellemeyi OS1.0.3.0.UMOTWXM yükleyeceğim google arama mesajlaşmayı sevmiyorum fake romda pil çok iyi gidiyor lakin bana ses kaydedici lazım.Bazı durumlarda lazım oluyor.2 Rom dışında eu romda var sanırım bu özellik oda ücretli veriliyormuş şans yok..
Bence MIUI 14.0.3 Taiwan yada Endonezya kur pil konusunda daha rahat edersin

HyperOS yeni bir OS olduğu için çok stabil değil

Oyla:

elturco0935

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Bence MIUI 14.0.3 Taiwan yada Endonezya kur pil konusunda daha rahat edersin

HyperOS yeni bir OS olduğu için çok stabil değil
Endonezya pil konusunda gece fulledim şarjımı genel video izleyerek uyurum.Uyandığımda şarjım 28 di.Farklı telefonda ındıa rom kullanmıştım genel aynı gece video izleyerek uyurum olsun olsun 40-50 kusurlarda şarj uyanırdım. Gerçekten muazzam hızlı ama batarya performansı kötüymüş..

Oyla:

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
7
Endonezya pil konusunda gece fulledim şarjımı genel video izleyerek uyurum.Uyandığımda şarjım 28 di.Farklı telefonda ındıa rom kullanmıştım genel aynı gece video izleyerek uyurum olsun olsun 40-50 kusurlarda şarj uyanırdım. Gerçekten muazzam hızlı ama batarya performansı kötüymüş..

Farklı rom deneyin ancak hyperos ta pek iyi sonuç alacağınızı söyleyemem

2 tane Redmi 12(fire) ı test ettim

İlkinde hyperos Endonezya

ikincisinde MIUI 14 Endonezya var

Hyperos 1 günü zor çıkarırken

MIUI neredeyse 1.50 günü çıkarıyor.

Ayrıca hyperos ta video oynatmada takilmalar olduğunu fark ettim özellikle sosyal medya uygulamaları.

Xiaomi bin çağri uygulamaları MIUI sürümlerinde de var

Oyla:

elturco0935

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Farklı rom deneyin ancak hyperos ta pek iyi sonuç alacağınızı söyleyemem

2 tane Redmi 12(fire) ı test ettim

İlkinde hyperos Endonezya

ikincisinde MIUI 14 Endonezya var

Hyperos 1 günü zor çıkarırken

MIUI neredeyse 1.50 günü çıkarıyor.

Ayrıca hyperos ta video oynatmada tskilmalar olduğunu fark ettim özellikle sosyal medya uygulamaları.

Xiaomi bin çagri uygulamaları MIUI sürümlerinde de var
MIUI pil olarak çok iyi hocam.Yeniliklerden geri kalmamak ve pil olarakda 1 günü çıkarsın kafi rom arıyorum.İsim etiketlemeyi bilmiyorum lakin değerli bir hocamız. Endonezya 1.0.3 kullanıyorum,tavsiye ederim yazmış.Yeni çıkan sürümlerdemi sorun var acaba anlamadım gitti..

Oyla:

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
7
MIUI pil olarak çok iyi hocam.Yeniliklerden geri kalmamak ve pil olarakda 1 günü çıkarsın kafi rom arıyorum.İsim etiketlemeyi bilmiyorum lakin değerli bir hocamız. Endonezya 1.0.3 kullanıyorum,tavsiye ederim yazmış.Yeni çıkan sürümlerdemi sorun var acaba anlamadım gitti..
Anladım. Denemek gerek cihazı fazla yormadan

Oyla:

Ademtas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
Hyperos kurdum hocam son gelen güncelleme çok hızlı stabil ama pil olarak berbatmış.Taiwan son gelen güncellemeyi OS1.0.3.0.UMOTWXM yükleyeceğim google arama mesajlaşmayı sevmiyorum fake romda pil çok iyi gidiyor lakin bana ses kaydedici lazım.Bazı durumlarda lazım oluyor.2 Rom dışında eu romda var sanırım bu özellik oda ücretli veriliyormuş şans yok..
tam bu sürümü kurdum kullanıyorum az önce de IMEI attırdım sorunsuz şu anda ayrıca Taiwan arama menüsünde taiwanca yazılar olması pürüz olsa da sessiz sedasız ses kaydetme özelliği büyük artı, geçenlerde acil bir durum için gerek oldu ama Google aramada uyarı yaptığı için kullanamadım, ayrıca batarya konusunda çok gelişme oldu hindistan romuna göre ama forumdaki arkadaşlar Hyperos global ve Rus romlarında daha fazla batarya kullanımı aldığını söylüyorlar

Oyla:

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
7
tam bu sürümü kurdum kullanıyorum az önce de IMEI attırdım sorunsuz şu anda ayrıca Taiwan arama menüsünde taiwanca yazılar olması pürüz olsa da sessiz sedasız ses kaydetme özelliği büyük artı, geçenlerde acil bir durum için gerek oldu ama Google aramada uyarı yaptığı için kullanamadım, ayrıca batarya konusunda çok gelişme oldu hindistan romuna göre ama forumdaki arkadaşlar Hyperos global ve Rus romlarında daha fazla batarya kullanımı aldığını söylüyorlar
Pil kısmında memnun musunuz?

Oyla:

elturco0935

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Hocam inanın endonezya rom söylendiği gibi muazzam stabil lakin pil olarak üzüyor.Bende V816.0.2.0.UMOTWXM vardı dedim olacaksa son sürüm olsun.Sizde pil olarak artış oldu yazmışınız.Bende bu romun inmesini bekliyorum yükleme sonrası son tesbitlerimi yapıp akşam üzeri ımeı attırmaya gideceğim.Hocam konuşmalarda kesilme ara ara kapanma yada başka bir sorun varmı acaba.India romda böyle bir bela vardı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bende o açıdan Değerli hocamızın yorumuna güvenerek deneyeceğim.Bana cihazı satan kiside taiwan rom önermişti aklımda kaldı hep..

Oyla:

Ademtas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
abi herşeyinden memnunum ama belirteyim dandik kısıtlı sınırlı sorunlu hindistan mıdır fake midir nedir sonu "xn" ile biten fabrika çıkışlı romu 7,5 ay kullandıktan sonra bu roma geçince çok seviye atladı telefon, pil konusu en büyük fark oldu zaten abartmamaya dikkat ederek %25 arttı kullanım ömrü sanıyorum.

Rus ve global Hyperos öneren arkadaşlar pil konusunda özellikle bir kez daha sormak istiyorum bu kadar pil ömrü üzerine bu romlarda daha da artar mı merak ediyorum

Oyla:

Nightkiller

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
2
Arama menüsündeki tayvanca yazıları arama menüsü ayarlarına girip yazı stili olması lazım onu değiştirince düzeliyor. Tam olarak yerini hatırlamıyorum kurcalayın biraz bulursunuz

Oyla:
Üst Alt