Çözüldü Redmi note 12 pro 5g rom sorunu.

ZodiacAr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
SMOMIXN
Telefon Modeli
22101316l
Bootloader Kilidi
Kapalı
Telefonum üste yazdığı gibidir. Ama model sonu l harfi ile bitiyor yani hindistan galiba. Ama arka etiketi c ile bitiyor. Şuan telefon sıfır ve imei vs hiçbir işlem olmadı. Nfc yok. Bu telefona nfc gelir mi? Yoksa telefonu değiştireceğim.

Çözüm
Telefonum üste yazdığı gibidir. Ama model sonu l harfi ile bitiyor yani hindistan galiba. Ama arka etiketi c ile bitiyor. Şuan telefon sıfır ve imei vs hiçbir işlem olmadı. Nfc yok. Bu telefona nfc gelir mi? Yoksa telefonu değiştireceğim.
Rom sahte sonu m ile bitmesi lazım. Benim telefona da hindistan romu atmıslar, hindistanda nfc kullanılmıyormuş ben de direnç kayıt yaptırırken global rom attırdım içine. Arkadaki etikette c yazıyorsa cihazın çin cihazıdır ve donanımsal olarak nfc vardır. Rom değistirirsen sorun düzelecektir.

ahmetfy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Yılmaz
Cihazım
Note 12 pro 5g
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Direnç kayıt yaptırmak istemiyorum. Normal kayıt yaparken desem adama rom olarak yapabilir mi? Daha önce sorduğum da elimdeki hiçbir Xiaomi cihazdan nfc yok demişti.
Yapılır forumda bu islerle ilgilenen ustalarımız var onlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Oyla:

alixugur

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
KAMU
Konular
6
evet geliyor benimkide aynısıydı. ve telefoncu da ugraşmamak için bunlarda nfc yok felan dıyordu. hindistan dısında bir rom atarsan geliyor geri.

Oyla:

ZodiacAr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
bootloader kilidini açın. Biz uzak bağlantı ile gerekli romu yükler imei işlemini yaparız. NFC çalışıyor bu şekilde..
Hocam uzaktan imei de güncelleme yapınca imei gider mi? Birde bir yerde bl kilidi açık olan cihazlar hyperos alamıyor vs diye okudum. Doğruluğu nedir?

Oyla:

Yas.ir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasir Aras
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
0
Hocam uzaktan imei de güncelleme yapınca imei gider mi? Birde bir yerde bl kilidi açık olan cihazlar hyperos alamıyor vs diye okudum. Doğruluğu nedir?
hocam uzaktan imei yazılımsal imei olur ancak güncellemede imei uçar ve bl kilidi açık cihazlara hyperos ota yoluyla gelmiyor mi flash ile flaslamak gerekiyor veya twrpden kurulum yapmak

Oyla:

ZodiacAr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Xiaomi
Konular
3
hocam uzaktan imei yazılımsal imei olur ancak güncellemede imei uçar ve bl kilidi açık cihazlara hyperos ota yoluyla gelmiyor mi flash ile flaslamak gerekiyor veya twrpden kurulum yapmak
Ben bu yollarla yapamam. Bilgim yok. Pazar günü telefoncu tanıdığa imei attirip rom değişimi falan yaptircam. Nfc yok bende şuan. O sırada desem yapabilir mi? Imkan var mı yapmak için?

Oyla:

Yas.ir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasir Aras
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
0
Ben bu yollarla yapamam. Bilgim yok. Pazar günü telefoncu tanıdığa imei attirip rom değişimi falan yaptircam. Nfc yok bende şuan. O sırada desem yapabilir mi? Imkan var mı yapmak için?
rom değişimi yapabiliyorsa hyperos flashlayabilir bl kilidi açıksa. nfc donanımsal bir sorun degilse global yazılımda düzelir.

Oyla:

fuhrerfatih

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fuhrer
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Meslek
Öğrenci
Konular
1
Merhabalar arkadaşlar
Öncelikle benim cihazım da note 12 pro 5g 1 ay kadar önce dirençli imei attırdım yine de cihazıma global rom yüklemek istiyorum bu işlemi mi flash tool ile yapsam imei gitme durumu olur mu dirençli bile olsa işimi garantiye almak istiyorum ve rom atma işinde yardımcı olabilecek birisi varsa bilgi verebilir mi sorum bu ikisiydi cevaplarsanız sevinirim🙏

Oyla:

karya48

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
S21 Ultra
Konular
3
Merhabalar arkadaşlar
Öncelikle benim cihazım da note 12 pro 5g 1 ay kadar önce dirençli imei attırdım yine de cihazıma global rom yüklemek istiyorum bu işlemi mi flash tool ile yapsam imei gitme durumu olur mu dirençli bile olsa işimi garantiye almak istiyorum ve rom atma işinde yardımcı olabilecek birisi varsa bilgi verebilir mi sorum bu ikisiydi cevaplarsanız sevinirim🙏

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu romu tavsiye ederim...

Oyla:
Üst Alt