Yardım Redmi Note 12 HyperOs sonrası şebeke gitti :(

Reload

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
4
Merhaba, eşime öğrenciler için ÖTV indirimli Redmi Note 12 almıştık geçen yıl. Cihaz faturalı düne kadar sadece aramalarda arada bir mikrofon sesini kesiyor karşıya ses gitmiyordu.

Cihazda MIUI 14 vardı sanırım fakat güncelleme gelmiş ve eşim de güncelleme geldiğini görünce şarjı fullemiş ve güncellemeyi başlatmış. Yeni güncelleme ile HyperOs gelmiş.
Şuanda telefonda 2 hat takılı ve her ikisi de çekmiyor görünüyor. Ayarlarda sim kartların şebeke marka isimleri görünüyor sadece. Telefonu nasıl düzeltebiliriz, cihaz garantili olduğu için garantiye mi gönderelim ?

un041026

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 11 t
Meslek
Asker
Konular
8
Merhaba, eşime öğrenciler için ÖTV indirimli Redmi Note 12 almıştık geçen yıl. Cihaz faturalı düne kadar sadece aramalarda arada bir mikrofon sesini kesiyor karşıya ses gitmiyordu.

Cihazda MIUI 14 vardı sanırım fakat güncelleme gelmiş ve eşim de güncelleme geldiğini görünce şarjı fullemiş ve güncellemeyi başlatmış. Yeni güncelleme ile HyperOs gelmiş.
Şuanda telefonda 2 hat takılı ve her ikisi de çekmiyor görünüyor. Ayarlarda sim kartların şebeke marka isimleri görünüyor sadece. Telefonu nasıl düzeltebiliriz, cihaz garantili olduğu için garantiye mi gönderelim ?
Garanti gönderin bence *#06# yapın imeiler duruyor mu bakın bi

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11

Reload

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
4
E-Devletten IMEI sorgulaması da yaptım sıkıntı yok. Teknoloji desteği kapsamındaki cihaz olarak görünüyor.

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11

Reload

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
4
Telefon servise gitti geldi. Servisin dediği telefonun BTK'ya kayıt edilmesi gerektiği. Biz zaten faturasını v.s. devlete gönderdik ve vergi indirimi yapılıp para iadesi yaptı devlet. Bu durumda IMEI kaydını da yapmış olması gerekmiyor mu?

Ve BTK ya nasıl kayıt edicez bilgisi olan var mı?

xRaven

Return My Queen
Premium Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali İmran
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
11
Telefon servise gitti geldi. Servisin dediği telefonun BTK'ya kayıt edilmesi gerektiği. Biz zaten faturasını v.s. devlete gönderdik ve vergi indirimi yapılıp para iadesi yaptı devlet. Bu durumda IMEI kaydını da yapmış olması gerekmiyor mu?

Ve BTK ya nasıl kayıt edicez bilgisi olan var mı?
Eğer cihaz direk yurt dışı kayıtsız ise kayıt harcını (32000 TL) yatırıp kayıt yaptırabilirsiniz de, anlamadığım şey şu servise gönderebildiğiniz cihaz nasıl oluyor da yurt dışı bi cihaz oluyor?

Reload

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Redmi Note 10S
Konular
4
Eğer cihaz direk yurt dışı kayıtsız ise kayıt harcını (32000 TL) yatırıp kayıt yaptırabilirsiniz de, anlamadığım şey şu servise gönderebildiğiniz cihaz nasıl oluyor da yurt dışı bi cihaz oluyor?
Konuyu okumadan cevap yazdınız sanırım. Cihaz yurtdışı değil.

Üst Alt