Soru Redmi note 11 pro (vida) imei repair atmadan kullanmak

yunusarpc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi note 11
Konular
2
Hocam, ben size en iyisi, seneye bu zamanlar bu konu başlığına gelin ve tekrar bilgilendirme yapın, diyeyim. Başka ne diyeyim ?
Elime bir cihaz geldi şebekesi kesilmiş. O cihazı aldım sıfırladım vesaire şebeke gelmedi. Ama cihaza yeniden sıfırdan yazılım attım pc'ye takarak cihaz açıldı ve şebekesi bir süre kullanıma açık kaldıktan sonra kesildi.
Ordan şunu anlıyoruz yazılımsal kesinti olduğunu çünkü mantıken düşünürsek baz istasyonu üzerinden kesinti olmuş olsa o zaman sıfırdan yazılım atsan dahi o şebeke gelmememesi lazım değilmi.
Şebekesi kesilmiş cihaza sıfırdan yazılım kurulduğunda şebeke geliyorsa burda kesintinin yazılımsal olduğu açık ve net.

Birde şöyle bir durum var cihaza sıfırdan yazılım attın o cihaz açıldı sim kart takmadığın sürece şebeke kesintisi mümkün olmuyor.
Bunuda nasıl yapıyorlar simkart üzerinden cihaza şebekesini kesme komutu veriyor. Yani sim kartın kullanılamaz hale gelmesini istiyor ve cihazda bu komutu yerine getiriyor. Yapay zeka gibi
İşte burda bu komutu engellemenin iki yolu var birimcisi imei atmak yani cihazı kayıtlıymış gibi göstermek.
Ve yada sim kartın cihaza komut vermesini engellemek
Başka türlü cihazı kullanmanın mümkünatı yok.
Sim kart cihaza nasıl komut veriyor ve bu komut ne şekilde veriliyor asıl çözülmesi gereken meselede bu benim amacımda bu meseleyi çözmek.

Şimdi gelelim benim duruma kayıtsız cihazın btk açıklamasından kullanım süresi 120 gün yani 4 ay olarak söyleniyor. Hadi diyelim 2 ayda ne olur olmaz mağduriyet oluşmasın diye süre veriliyor. Ve akabinde şebeke kesiliyor değilmi
Daha bu sürelerden başka süre veriliyormu? Eyerki veriliyorsa ki bana mesaj gelmedi.
Benim öğrenmek istediğim net btk'nın ne kadar süre verdiği. Çünkü bu süreyi bilirsem bende ona göre hareket edeceğim.
Ve net emin olduğumda işlemi sizlerle paylaşacağım

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Elime bir cihaz geldi şebekesi kesilmiş. O cihazı aldım sıfırladım vesaire şebeke gelmedi. Ama cihaza yeniden sıfırdan yazılım attım pc'ye takarak cihaz açıldı ve şebekesi bir süre kullanıma açık kaldıktan sonra kesildi.
Ordan şunu anlıyoruz yazılımsal kesinti olduğunu çünkü mantıken düşünürsek baz istasyonu üzerinden kesinti olmuş olsa o zaman sıfırdan yazılım atsan dahi o şebeke gelmememesi lazım değilmi.
Şebekesi kesilmiş cihaza sıfırdan yazılım kurulduğunda şebeke geliyorsa burda kesintinin yazılımsal olduğu açık ve net.

Birde şöyle bir durum var cihaza sıfırdan yazılım attın o cihaz açıldı sim kart takmadığın sürece şebeke kesintisi mümkün olmuyor.
Bunuda nasıl yapıyorlar simkart üzerinden cihaza şebekesini kesme komutu veriyor. Yani sim kartın kullanılamaz hale gelmesini istiyor ve cihazda bu komutu yerine getiriyor. Yapay zeka gibi
İşte burda bu komutu engellemenin iki yolu var birimcisi imei atmak yani cihazı kayıtlıymış gibi göstermek.
Ve yada sim kartın cihaza komut vermesini engellemek
Başka türlü cihazı kullanmanın mümkünatı yok.
Sim kart cihaza nasıl komut veriyor ve bu komut ne şekilde veriliyor asıl çözülmesi gereken meselede bu benim amacımda bu meseleyi çözmek.

Şimdi gelelim benim duruma kayıtsız cihazın btk açıklamasından kullanım süresi 120 gün yani 4 ay olarak söyleniyor. Hadi diyelim 2 ayda ne olur olmaz mağduriyet oluşmasın diye süre veriliyor. Ve akabinde şebeke kesiliyor değilmi
Daha bu sürelerden başka süre veriliyormu? Eyerki veriliyorsa ki bana mesaj gelmedi.
Benim öğrenmek istediğim net btk'nın ne kadar süre verdiği. Çünkü bu süreyi bilirsem bende ona göre hareket edeceğim.
Ve net emin olduğumda işlemi sizlerle paylaşacağım
bize dayatılan bilgilere inanmayıp kendi çözümünüz üzerine gitmesi gayet iyi birşey ama hocam sadece sim kart okuyabilen modül var üzerinde herhangi bir işletim sistemi uygulama da mevcut degil bu cihaz tr de kayıtlı olmadıgı için şebekesi kesiliyor acaba o cihazın nasıl oluyorda kesiliyor biliyormusunuz ?
bu tür ürünlerden bahsediyorum sim kartın üzerindeki çip de bir sistem var diyebilirsiniz veya modül üzerinde bazı programlar yüklü denilebilir
kısa sürekli şebeke gelip gitmesi evet misal şebekesi kapanmış bir telefona başka operatör başka hat takarsanız farklı farklı hatlar olursa kısa süreli bazen 2-3 saatlik şebeke aldığınızı bile görebilirsiniz misal ben bu yöntemle şebekesi kesilmiş cihazda bootlaoder başvurusu yaptım bana 10 15 sn şebeke versin yeterliydi 1 hafta sonra da şebeke açılınca gerekli işlemleri yaptım ve cihaz artık normal olarak kullanılabiliyor yani sorun yok peki bende size bir soru sorayım buna nasıl bir cevap verirsiniz bilemem şimdi cihazın bootloaderi açık ve şebekesi yok cihazın içinden herhangi bir programı silmeden sıfırlamadan cihaza yazılım atmadan sadece qnc dediğimiz dosyanın içindeki hex şeklindeki numaraları degiştirip cihaza yüklediğimizde nasıl şebeke geri geliyor ? sonuçta sizin kaldırdıgınız veya size sorun cıkaracagınız düşündügünüz programları biz kaldırmıyoruz ? acaba o programlar bizim hex de editleme yaptıgımız yerleri okuyup cihazın şebekesini geri çalıştırıyor olabilir mi evet her cihazın bir seri numarası var seri no yazar sonuçta bu seri noyu polise verirsek telefonum çalındı vs diye bu cihazı bulabilmeleri lazım değil mi ? misal sizin türkiye kayıtlı veya kayıtsız bir cihazınız varsa bana gönderin ben gerekli işlemleri yaptıktan sonra cihazım çalındı diye polise verin bende cihaz içindeki hattın ve numaranın benim üzerime olduğunu kanıtlayacagım size ve o telefonu sürekli kullanacagım sonuçta cihazın seri nosu degişmeyecek sadece imei denilen yer değişecek bu teoriyi kanıtlamak isterseniz buyrun ben sizin cihazınıza talibim verin bana cihazı ben içine kendi üzerime kayıtlı hattı takıp kullanacagım siz o cihazı çalındı diye polise verin acaba beni bulabilecekler mi ? bulamazlarsa cihaz bende kalır bulurlarsa size cihazınızı geri veririm birde poco f5 cihazım mevcut bunu da veririm sizde şikayetinizden vazgeçmiş olursunuz

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
Konuyu gereksiz iddialaşmalarla dallandırıp - budaklandırmaya gerek yok bence...

Her şeyin ilacı zamandır. Zamana bırakmak en iyisi.

yunusarpc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi note 11
Konular
2
bize dayatılan bilgilere inanmayıp kendi çözümünüz üzerine gitmesi gayet iyi birşey ama hocam sadece sim kart okuyabilen modül var üzerinde herhangi bir işletim sistemi uygulama da mevcut degil bu cihaz tr de kayıtlı olmadıgı için şebekesi kesiliyor acaba o cihazın nasıl oluyorda kesiliyor biliyormusunuz ?
bu tür ürünlerden bahsediyorum sim kartın üzerindeki çip de bir sistem var diyebilirsiniz veya modül üzerinde bazı programlar yüklü denilebilir
kısa sürekli şebeke gelip gitmesi evet misal şebekesi kapanmış bir telefona başka operatör başka hat takarsanız farklı farklı hatlar olursa kısa süreli bazen 2-3 saatlik şebeke aldığınızı bile görebilirsiniz misal ben bu yöntemle şebekesi kesilmiş cihazda bootlaoder başvurusu yaptım bana 10 15 sn şebeke versin yeterliydi 1 hafta sonra da şebeke açılınca gerekli işlemleri yaptım ve cihaz artık normal olarak kullanılabiliyor yani sorun yok peki bende size bir soru sorayım buna nasıl bir cevap verirsiniz bilemem şimdi cihazın bootloaderi açık ve şebekesi yok cihazın içinden herhangi bir programı silmeden sıfırlamadan cihaza yazılım atmadan sadece qnc dediğimiz dosyanın içindeki hex şeklindeki numaraları degiştirip cihaza yüklediğimizde nasıl şebeke geri geliyor ? sonuçta sizin kaldırdıgınız veya size sorun cıkaracagınız düşündügünüz programları biz kaldırmıyoruz ? acaba o programlar bizim hex de editleme yaptıgımız yerleri okuyup cihazın şebekesini geri çalıştırıyor olabilir mi evet her cihazın bir seri numarası var seri no yazar sonuçta bu seri noyu polise verirsek telefonum çalındı vs diye bu cihazı bulabilmeleri lazım değil mi ? misal sizin türkiye kayıtlı veya kayıtsız bir cihazınız varsa bana gönderin ben gerekli işlemleri yaptıktan sonra cihazım çalındı diye polise verin bende cihaz içindeki hattın ve numaranın benim üzerime olduğunu kanıtlayacagım size ve o telefonu sürekli kullanacagım sonuçta cihazın seri nosu degişmeyecek sadece imei denilen yer değişecek bu teoriyi kanıtlamak isterseniz buyrun ben sizin cihazınıza talibim verin bana cihazı ben içine kendi üzerime kayıtlı hattı takıp kullanacagım siz o cihazı çalındı diye polise verin acaba beni bulabilecekler mi ? bulamazlarsa cihaz bende kalır bulurlarsa size cihazınızı geri veririm birde poco f5 cihazım mevcut bunu da veririm sizde şikayetinizden vazgeçmiş olursunuz
Konu imei atmadan kayıtsız cihazı süresiz kullanmanın yöntemini bulmak. İken polise ne ara geldik onu anlamadım. 😂😂

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Konu imei atmadan kayıtsız cihazı süresiz kullanmanın yöntemini bulmak. İken polise ne ara geldik onu anlamadım. 😂😂
imei atmadan cihazı kullanmanın yöntemi yok konu basit bunca programcı developer hiçbirşey bilmiyor tüm programlar kaynak kodları önümüzde diyoruz ki cihazın imei numarasını kapatıyorlar bir sistem cihazın imei numarasını kayıtlı imei havuzunda görmeyince bu işi yapıyor ya süre veriyor yada süresi dolduysa kapatıyor ha bu sistem çok saglıklı mı çalışıyor hayır sadece bu iş de tam saglıklı çalışmıyor bazen ben gözümle 1.5 yıldır açık hiç diger hatta takılmamış ama imei si kapatılmamış cihaz gördüm ama bu istisnai bir durum 1 tane cihaz kapatılmadı diye diger cihazlar kapatılmayacak yok şu program kısıtlıyor vs yok öyle birşey bunu idda ediyoruz arkadaş diyoruz ki silinen programları bize de söyle bizde bilelim programları inceleyelim bu programların kurulu olmadıgı romlar kuralım hatta hiç program kurulmayan telefonlarda deneyelim olmadı hattı kesilmiş cihazı yurt dışına gönderelim başka hat takalım veya üzerindeki hatla beraber çalışmasını deneyelim ? üzerinde hat var tr de çalışmıyor şebeke aynı telefonla içinden hiçbir program veya güncelleme yapmadan cihazı yurt dışına çıkaralım bakalım şebeke geri geliyor mu ? bence geliyor çünkü başka ülkede bizim sistem yok sizin iddanız dünya düz demek gibi birşey tüm ülkeler bizim ülkemiz çin rusya diger uzaya roket gönderen ülkeler o kadar profesörler mühendisler insanlar işi gücü yok dünya bildiğin tabak gibi ama bizden gizliyorlar demek gibi birşey bu bunun başka açıklaması yok inat ettiğiniz programların listesini istiyorum imei si kapatılmış cihazın imeisini sadece modül olan cihaza yazacagım acaba onda kilitleyecek bir sistem varmı ? yani siz deseniz ki ben iphone ye imei işlemi yapıyorum bunu bile ciddiye alıp dinlerim bu dahi yapılabilir imkansız bişey degil ama sizin teori güzel de uygulanabilir değil çünkü baştan sona yanlış ya dogruysa diyip bende programların listesini istiyorum kendi cihazım da kayıtsız kapanmasına da az kaldır ona göre söyle bana bende kaldıracagım bu programları root rom ,rom editleme çekirdek editleme gibi bir çok işi yapabiliyorum buyrun hocam sizi dinliyorum

Son düzenleme:

yunusarpc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi note 11
Konular
2
imei atmadan cihazı kullanmanın yöntemi yok konu basit bunca programcı developer hiçbirşey bilmiyor tüm programlar kaynak kodları önümüzde diyoruz ki cihazın imei numarasını kapatıyorlar bir sistem cihazın imei numarasını kayıtlı imei havuzunda görmeyince bu işi yapıyor ya süre veriyor yada süresi dolduysa kapatıyor ha bu sistem çok saglıklı mı çalışıyor hayır sadece bu iş de tam saglıklı çalışmıyor bazen ben gözümle 1.5 yıldır açık hiç diger hatta takılmamış ama imei si kapatılmamış cihaz gördüm ama bu istisnai bir durum 1 tane cihaz kapatılmadı diye diger cihazlar kapatılmayacak yok şu program kısıtlıyor vs yok öyle birşey bunu idda ediyoruz arkadaş diyoruz ki silinen programları bize de söyle bizde bilelim programları inceleyelim bu programların kurulu olmadıgı romlar kuralım hatta hiç program kurulmayan telefonlarda deneyelim olmadı hattı kesilmiş cihazı yurt dışına gönderelim başka hat takalım veya üzerindeki hatla beraber çalışmasını deneyelim ? üzerinde hat var tr de çalışmıyor şebeke aynı telefonla içinden hiçbir program veya güncelleme yapmadan cihazı yurt dışına çıkaralım bakalım şebeke geri geliyor mu ? bence geliyor çünkü başka ülkede bizim sistem yok
Amacım benim kimsenin kalbini kırmak veya üzmek vesaire değil. Ben bu konu başlığını açmamdaki amacım fikir fikirden üstündür bilgi bilgiden üstündür.
Her kesimin fikrini bilgisini almak ve ona göre bende denemelerimi yapmak başarılı olursam her kesin işine yarar ama başarılı olamazsam en azından denemiş olurum.
Hiç denemedim bilmiyorum demem kendi kendime.
Deniyorum başarılı olursam zaten sizlerle paylaşırım bunda şüpheniz olmasın.
Denedim diyelim başarılı olamadım ozaman başarılı olmadığımıda paylaşırım sizlerle.
Ama şuana kadar verilen sürelerin bitmesine rağmen cihazımda şebeke kesintisi yaşamadım.
Amacım sizlerle inatlaşmak değil buna emin olun.
Hepinize saygım sonsuzdur asla bundan yana şüpheniz olmasın.
Sadece sorduklarım btk tarafından bana verilen tüm süreler yani ilk önce 4 ay ardından 2 ay olan süreler doldu hatta o sürelerin üstüne çıktım ama şebeke kesintisi yaşamadım.
Ya yaptığım işlemden dolayı veyada btk ile ilgili bir sorun bilmiyorum.
Size bunu anlatmamın sebebi btk bu süreler sonunda şebekeyi genelde kesiyormu?
Veya istinaları ne kadar süre vesaire oluyor.
Mesela yukardaki yazında bir buçuk yıl kesintisiz kullandım veya şahit oldum diye yazmıştın. Eyerki böyle btk istinaları oluyorsa ozaman bende o istinalar içindeyim.
Şayet böyle istinaları yoksa ozaman denemelerimde doğru adımlarla ilerliyorum.
Öğrenmek istediğim bu sadece.
İnşallah dediğim gibi olur ülke ekonomi şartında cihazları kullanırız.
Keşke herkesimin alım gücü iyi olsada bu tür şeylerin içine girmesek hatta hiç düşüncesini bile yapmasak ama işte malum ekonomi yaşantısı ve vergideki bize görülen adaletsizliğin sonuçlarında maalesef bizi bu tür düşüncelere denemelere yöneltiyor.

yunusarpc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Redmi note 11
Konular
2
Degerli musterimiz, kullanmakta oldugunuz cihazinizin kimlik bilgisi olan 86370605574351 IMEI numarasi kayit altinda olmadigindan 14 gun icinde kapatilacaktir. adresinden e-devlet sifrenizle giris yaparak IMEI bilgilerinizi goruntuleyebilirsiniz B003

İki defadır böyle mesaj geliyor 😂😂

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli