Sohbet Redmi Note 10 VS Redmi Note 9 Pro

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Sırf yazılım desteği yüzünden bile Note 10 daha iyi bir seçenektir. 9 pro çinde satışı olmadığı için rom yönünden üvey evlat kaldı. Almadan once bilse idim MTK ya bile razı olup 8 pro alırdım.

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Sırf yazılım desteği yüzünden bile Note 10 daha iyi bir seçenektir. 9 pro çinde satışı olmadığı için rom yönünden üvey evlat kaldı. Almadan once bilse idim MTK ya bile razı olup 8 pro alırdım.

Birde işin o boyutu var tabi.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Note 10 pro için evet bende teyakkuzdayım hocam ama fiyat konusu kafa karıştıran tek detay zaten. Imeı işi çözülür ya şematik bir durumu var sanırım bu cihazında direnç değiştirilir. Şema çıkar yakında.
Redmi Note 10 4/64 Yurt dışı, kayıtlı şu an için 1.725 TL. Ama pro için henüz fiyat bulamadım.. Bakalım hayırlısı.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Ah keşke Note 6 Proların 1500'e satıldığı döneme gidebilsek ama nafile.
2 senedir note 6 pro kullanıyorum hala eu rom + kernel ile cihaz hızlı ve akıcı birde dslr mod diye harika bi gcam çıkarmışlar kamera açısındanda hiç eksiklik yaşatmıyor hocam zamanında 1000 TL ye aldım telefoncu arkadaşımdan 4/64 :) bozulana kadar gideceğim kendisiyle sanırım.

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
78
talhacker, taş gibi cihaz hocam, bir de tek bana mı geliyor Xiaomi 1-2 yıl öncesine kadar sürekli orta segmentteki cihaz çıkarttığı vakit çıkış yapan telefonları Rom ve kernellerle çok iyi dayanıyor ama şimdi nerede görsem RN8 sonrası herkes satma peşinde :)

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
talhacker, taş gibi cihaz hocam, bir de tek bana mı geliyor Xiaomi 1-2 yıl öncesine kadar sürekli orta segmentteki cihaz çıkarttığı vakit çıkış yapan telefonları Rom ve kernellerle çok iyi dayanıyor ama şimdi nerede görsem RN8 sonrası herkes satma peşinde :)
Ben Mi4ü hâlâ kullanıyorum, lanet olası çok iyi, maşallah :D

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Evet haklısınız hocam tamda düşündüğünüz gibi android sürümü yada yeni donanımlardan kaynaklı farklı senaryolar oluşabiliyo örneğin note 6 pro ne yaparsanız yapın imei silinmiyor yada brick olması çok zor antirollback vs yok. note 8 sahipleri 665 işlemcisinden çekti garip bi lag sorunu var cihazda note 8 pro desen mediatek yüzünden eu rom ekibi tarafından destek görmüyor ve çok kolay brick oluyor.
Mesela redmi note 10 pro modeline imei dahi atılamıyor şuan aşılması gereken bi korumaya sahip.
birde yeni cihazlarda twrpde gördüğümüz system bölümü super ismiyle değiştirilmiş yeni bi yapıya geçilmiş veya android 11 de data kısmına erişim kısıtlanmış yazılım dünyası sürekli değişiyor :)
Son olarak google android 12 ile android üzerinde daha fazla hakim ve söz sahibi haline gelicek art sanal makinayı playstore üzerinden güncelleyebilicek.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
talhacker, android 10 ile system bölümü süper bölüme yani dynamic partitiona geçti. Bu twrp nin hakimiyetini kırmak içindi ve başarılı da oldu. Dynamic partition bulunan hiçbir cihazda system gerçek manada mount edilemiyor ve kimse kırmayı da başaramadı. Belkide kırmak istemiyorlar !!! Bir buçuk yıldan sonra başarıylacağınıda zannetmiyorum. Twrp nin ağa babası " hanım hamile yeni eve geçmem lazım ev arıyorum taşınacam , sonra bakarız" dedi. Çocuk iki yaşına gelmiştir tık yok.Android 11 ile bu alan daraltma dahada genişledi, önümüzdeki iki versiyon içinde tahminim root da ortadan kalkacak. Rom işi komple bitecek.

TaNGo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Emre
Cihazım
Redmi Pro
Konular
10
Ben 2 telefonu da kullanmış biri olarak diyorum ki işlemci takıntınız yoksa oyun vs önceliğiniz değilse kesinlikle düz note 10 bile Note 9 Pro dan daha iyi
Redmi Note 10 SD 675 Edition :) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt