Yardım Redmi Note 10 pro yakınlık sensorü sıkıntılı

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
kendi arama uygulaması nedir. adı ne ben true phone uygulaması kullanıyorum. genede sensör sorunu var.
Onun İçin Rom Değiştirmeniz lazım Endonezya Romuna veya Custom Miui Romlara geçiş yapmanız lazım Sensör sıkıntısı bende hiç yok. Kulağa Götürdüğüm an ekran kapanıyor uzaklaştırdığım an ekran açılıyor.

gacvokem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ÖMER
Cihazım
ONEPLUS 5T
Konular
0
Onun İçin Rom Değiştirmeniz lazım Endonezya Romuna veya Custom Miui Romlara geçiş yapmanız lazım Sensör sıkıntısı bende hiç yok. Kulağa Götürdüğüm an ekran kapanıyor uzaklaştırdığım an ekran açılıyor.
bende one plus 5t den geçtim oneplus kamera ve ekran bozulduğu için çinden yedek parça vs getireyim dedim sonrasında 2 ustaya gösterdim anakart soruda var denilince vazgeçtim yine oneplusla devam edeyim derken 8t- 8tpro arasında kalmıştım eşimde redmi not9 pro var güzel cihaz bir gün kullanma şansım oldu oneplusdan vaz geçip ekrandan dolayı not 10 pro 6-128 aldım bendeki cihazda aynı kulağa götürünce kapanıyor uzaklaşınca açılıyor , not 9 prodada denedim aynı.
genel kanım oneplusla bunun arasında şarj ve stabilite ve işlemci (saf android olduğu için) yazılımsal fark var o kadar diyeyim. her halde kısmet olursa 1-2 sene not 10 proyla devam edip dönüşümü oneoplusun ilerde çıkaracağı pro modellerle yaparım :), çünkü teknolojinin sonu yok..
not 10 pro kullanan arkadaşlara bir şey sormak isterim yayınlanmış endonezya romu ve başka romlar var note 10 pro için bendeki model 6-128 yüklersem bir sorun yaşarmıyım cihazımda .
teveccühte bulunup cevap verecek arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım sağlıklı günler dilerim.
Bilgi paylaşdıkça çoğalır :))

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
bende one plus 5t den geçtim oneplus kamera ve ekran bozulduğu için çinden yedek parça vs getireyim dedim sonrasında 2 ustaya gösterdim anakart soruda var denilince vazgeçtim yine oneplusla devam edeyim derken 8t- 8tpro arasında kalmıştım eşimde redmi not9 pro var güzel cihaz bir gün kullanma şansım oldu oneplusdan vaz geçip ekrandan dolayı not 10 pro 6-128 aldım bendeki cihazda aynı kulağa götürünce kapanıyor uzaklaşınca açılıyor , not 9 prodada denedim aynı.
genel kanım oneplusla bunun arasında şarj ve stabilite ve işlemci (saf android olduğu için) yazılımsal fark var o kadar diyeyim. her halde kısmet olursa 1-2 sene not 10 proyla devam edip dönüşümü oneoplusun ilerde çıkaracağı pro modellerle yaparım :), çünkü teknolojinin sonu yok..
not 10 pro kullanan arkadaşlara bir şey sormak isterim yayınlanmış endonezya romu ve başka romlar var note 10 pro için bendeki model 6-128 yüklersem bir sorun yaşarmıyım cihazımda .
teveccühte bulunup cevap verecek arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım sağlıklı günler dilerim.
Bilgi paylaşdıkça çoğalır :))
Cihazınız hayırlı olsun. Rom atmak için bl kilidi açmanız lazım cihaz garantili ise garanti dışı kalır. Endonezya romunu bl kilidi açıldıktan sonra kurabilirsiniz. Hiç bir sorun olmaz.

gacvokem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ÖMER
Cihazım
ONEPLUS 5T
Konular
0
Cihazınız hayırlı olsun. Rom atmak için bl kilidi açmanız lazım cihaz garantili ise garanti dışı kalır. Endonezya romunu bl kilidi açıldıktan sonra kurabilirsiniz. Hiç bir sorun olmaz.
teşekkür ederi mi stor mağazasıdan aldım garanti bozulur herhalde, şu sık çıkan reklamları engeleyebilsem root atmam varmı bir yolu ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yada şunu mutlaka kur şu ayarları yap diyeceğiniz bir şeyler?

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
teşekkür ederi mi stor mağazasıdan aldım garanti bozulur herhalde, şu sık çıkan reklamları engeleyebilsem root atmam varmı bir yolu ?
Bağlantı ayarlarından Dns ayarlarından Özel dns seçin ve oraya
dns.adguard.com yazın reklamlardan kurtulun

cdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi 10T
Konular
3
Herhalde bu modele de Mi 10T deki dandirik ultrasonik sensör den koydular.
Onda da, sensör sorunu çeken epey kişi var.
Bir haberde, eğer doğruysa; Xioami sensör firmasını değiştirecek diye yazmışlar.
Eğer öyleyse yazılımsal değil, donanımsal sorun yüksek ihtimal.
Bu da o sensörü kullanan telefonlarda sorunun yazılımla çözülemeyeceği anlamına geliyor.
Haa belki biraz iyileştirme yaparlar belki.

10 T ile Proxymity sensör test uygulamasıyla bir çok kez test yapmıştım. Sorun bazen 5-6. da oluyor bazen 20. seferde.

Çok sıklıkla ve uzun süre konuşma yapanlar, yüksek ihtimal daha fazla bu sorunla karşılaşıyordur.
Eğer çok konuşan biriyseniz; Xioami alırken sensör ultrasonik mi diye kontrol edin bence.

gacvokem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ÖMER
Cihazım
ONEPLUS 5T
Konular
0
Herhalde bu modele de Mi 10T deki dandirik ultrasonik sensör den koydular.
Onda da, sensör sorunu çeken epey kişi var.
Bir haberde, eğer doğruysa; Xioami sensör firmasını değiştirecek diye yazmışlar.
Eğer öyleyse yazılımsal değil, donanımsal sorun yüksek ihtimal.
Bu da o sensörü kullanan telefonlarda sorunun yazılımla çözülemeyeceği anlamına geliyor.
Haa belki biraz iyileştirme yaparlar belki.

10 T ile Proxymity sensör test uygulamasıyla bir çok kez test yapmıştım. Sorun bazen 5-6. da oluyor bazen 20. seferde.

Çok sıklıkla ve uzun süre konuşma yapanlar, yüksek ihtimal daha fazla bu sorunla karşılaşıyordur.
Eğer çok konuşan biriyseniz; Xioami alırken sensör ultrasonik mi diye kontrol edin bence.
globalle gelen son güncelemede bu sorun çözüldü

cdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi 10T
Konular
3
globalle gelen son güncelemede bu sorun çözüldü
Tam olarak hangi sürüm biliyor musunuz ?
(12.5.5 çıktı en son bildiğim kadarı ile.)
Xioami mi kendisi mi bildirmiş, yoksa yükleyenler mi yazmış, çözüldü diye ?
Daha önceleri 12.5.1 yükleyen, yada endonozya roma geçip
Mi telefon uygulamasını kullanamaya başlayanlar, hatta kılıf değiştirip de çözüldü yazanlar olmuştu.
Ama genel olarak sorun hala devam ediyordu.

Bende şu anda 12.6 Beta Custom EU var hala sorunlu.

Eğer sizde o son sürüm yüklü ise;

Linkteki uygulamayı yükleyip test edebilir misiniz ?

Üst Alt