Soru Redmi Note 10 Pro da kronik sorun var mı?

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Teşekkürler hocam. Peki bu sıfırlanma durumu otomatik olarak mı sıfırlanıyor yoksa herhangi bir işlem yapılması gerekiyor mu ? Repair konusunda hiç tecrübem olmadığı için tam olarak anlamaya çalışıyorun.
O konuyu bende ilkkez deneyimliyeceğim hocam ama tecrübeli olanlar Ocak ayının 2. veya 3. günü simkartın kendiliğinden aktif olup BTK'dan 120 gün içinde kapanacak mesajın tekrardan geldiğini belirtmişlerdi

Oyun konusunda çok fazla denemedim hocam bir kaç küçük oyun oynamıştım onlarda da herhangi bir sorunla karşılaşmadım. İşlemci olarak Qualcomm'un 732G var bence oyunlarda üzmez.

Fiyatlandırma konusuna gelirsek, Ben 1 hafta önce 6/64 2550 TL'ye aldım. 6/128 bu fiyata çok iyi ama sırf hafıza konusunda ekstra ücret ödemeni tavsiye etmem çünki hafıza kart desteği var cihazda, hafıza dolarsa tak bitane 128 Gb hafıza kartı fazlasıyla yeterli olur

etrenjit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Efnan
Cihazım
a3
Konular
19
Redmi Note 10 Pro 8GB olanını 2 haftadır kullanıyorum. Muazzam bir cihaz. İyi ki almışım. Hiç bir sorun ve sıkıntı yaşamadım. Bence tam F/P cihazı. Kesinlikle tavsiye derim.

ayidogi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğukan
Cihazım
iphone 7
Konular
3
O konuyu bende ilkkez deneyimliyeceğim hocam ama tecrübeli olanlar Ocak ayının 2. veya 3. günü simkartın kendiliğinden aktif olup BTK'dan 120 gün içinde kapanacak mesajın tekrardan geldiğini belirtmişlerdi

Oyun konusunda çok fazla denemedim hocam bir kaç küçük oyun oynamıştım onlarda da herhangi bir sorunla karşılaşmadım. İşlemci olarak Qualcomm'un 732G var bence oyunlarda üzmez.

Fiyatlandırma konusuna gelirsek, Ben 1 hafta önce 6/64 2550 TL'ye aldım. 6/128 bu fiyata çok iyi ama sırf hafıza konusunda ekstra ücret ödemeni tavsiye etmem çünki hafıza kart desteği var cihazda, hafıza dolarsa tak bitane 128 Gb hafıza kartı fazlasıyla yeterli olur
Hem işlemci konusunda hem de hafıza konusunda Katılıyorum. Ben de hatta şu an bu konuyu araştırıyordum. 64 gb sd kart 50 100 lira arasında değişiyor boşuna para vermek mantıklı gelmedi. Nasip olursa pazartesi günü alacağım kararım netleşti umarım bu imei konusunda üzülmeyiz ileride tekrar teşekkür ederim hocam iyi bayramlar :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Redmi Note 10 Pro 8GB olanını 2 haftadır kullanıyorum. Muazzam bir cihaz. İyi ki almışım. Hiç bir sorun ve sıkıntı yaşamadım. Bence tam F/P cihazı. Kesinlikle tavsiye derim.
Hocam Cihaz yurtdışı kaynaklı mı ?

etrenjit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Efnan
Cihazım
a3
Konular
19
Hem işlemci konusunda hem de hafıza konusunda Katılıyorum. Ben de hatta şu an bu konuyu araştırıyordum. 64 gb sd kart 50 100 lira arasında değişiyor boşuna para vermek mantıklı gelmedi. Nasip olursa pazartesi günü alacağım kararım netleşti umarım bu imei konusunda üzülmeyiz ileride tekrar teşekkür ederim hocam iyi bayramlar :)

Hocam Cihaz yurtdışı kaynaklı mı ?
yok hocam TR garantili olarak aldım. IMEI kayıt işinin şubat 2021 itibarı ile yapılamayacağı duyurulunca o riske girmek ve uğraşmak istemedim. İmkanınız varsa TR garantili olarak almanızı tavsiye ederim.

ayidogi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Doğukan
Cihazım
iphone 7
Konular
3
Anladım hocam iyi günlerde kullanın.
yok hocam TR garantili olarak aldım. IMEI kayıt işinin şubat 2021 itibarı ile yapılamayacağı duyurulunca o riske girmek ve uğraşmak istemedim. İmkanınız varsa TR garantili olarak almanızı tavsiye ederim.

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Sağolun hocam size de İyi bayramlar, Redmi veya Poco cihaza TR garantili olarak bu paraların verilmesini çok doğru bulmuyorum, yurt dışında 250-300 dolar olan telefonlar bizim burda 4000 bandında satılıyor, verilen paralara üzülmemek elde değil. Yaptığım araştırmalarda yazılımsal olmaz ise donanımsal müdahale ile yapılabileceği söyleniyordu, en kötü şartlarda bu ihtimali de değerlendirebiliriz

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Anladım hocam teşekkür ederim. Benim mevcut telefonum bozuldu çok fazla masraf etmeden eli yüzü düzgün, gündelik ihtiyaçlarımı, fotoğraf video çekimlerimi ve iki üç saat oyun zevkimi karşılayabileceğim asgari iki yıl götürecek bir telefona ihtiyacım var senin de fikrini almak istiyorum. Sence riske girip note 10 pro (3000) mu almalıyım yoksa x3pro (2400) mu ? Açıkcası ihtiyaçlarıma x3 pro hitap etse de note 10 pro hem kamera hem tasarım açısından oldukça premium duruyor. Epey arada kaldım.
Kameranın 108MP olduğuna aldanmayın. Beklenildiği kadar kaliteli değil. Çözünürlük yüksek ama kalite orta seviye.
Kamera çok önemli ise başka cihazlara yönelin. Normal bir kullanıcının ihtiyacını karşılayacak bir telefon.

etrenjit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Efnan
Cihazım
a3
Konular
19
Kameranın 108MP olduğuna aldanmayın. Beklenildiği kadar kaliteli değil. Çözünürlük yüksek ama kalite orta seviye.
Kamera çok önemli ise başka cihazlara yönelin. Normal bir kullanıcının ihtiyacını karşılayacak bir telefon.
ben kamerasından gayet memnunum. 108 MP'nin hakkını veriyor.

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6
Size katılmıyorum hocam, kamerası ultra süper fanboyluğu yapamam ancak cihazın hakkını da yiyemem.
Burdaki testleri incelerseniz kameranın orta seviye diyebileceğimiz kameralardan daha iyi olduğunu anlayabilirsiniz, kaldıki kendi yaptığım karşılaştırmalı testlerde oldukça memnun kaldım

Son düzenleme:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
ben kamerasından gayet memnunum. 108 MP'nin hakkını veriyor.
Çözünürlükten yana sıkıntı yok hocam. 108MP çözünürlükte çekiyor.

Size katılmıyorum hocam, kamerası ultra süper fanboyluğu yapamam ancak cihazın hakkını da yiyemem.
Burdaki testleri incelerseniz kameranın orta seviye diyebileceğimiz kameralardan daha iyi olduğunu anlayabilirsiniz, kaldıki kendi yaptığım karşılaştırmalı testlerde oldukça memnun kaldım

Link uçmuş.
Arkadaşta Samsung Galaxy S8 Plus var. 4 yıllık cihaz ve 12MP kamerası var. Karşılaştırdığımızda S8 benim cihazdan daha kaliteli çekim yapıyor :)

Üst Alt