Yardım Redmi Note 10 Pro 5G Almalı Mıyım?

ErenEksen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
8
Merhabalar yarın çok çok çok büyük ihtimal ile 2500TL fiyat ile Note 10 Pro 5G(Poco x3 GT) alacağım. Ancak beni endişelendiren şey içindeki Çin romu. Şahsen ben Global rom, Turkey rom, Eu rom ya da miui tabanlı bir rom kullanmak istiyorum. Bunu düzeltmemin bir yolu yok mudur? Farklı bir rom kuramaz mıyım? Yoksa Çin romu gayet iyi onda kalabilirsin mi diyeceksiniz? Gerçekten daha yüksek bir bütçem hiç yok GT almak beni baya aşıyor.

emRu11aH

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi 12t pro
Meslek
Üretim,Alım,Satım
Konular
19
Yeni üyesiniz farkettim yanlız rom yüklenebilir yani bir şekilde diye düşünüyorum, rom atma yasağı olmaz herhalde cihazın :D

Bojack

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
70
Almanızı önermem ben aldım şarj kesilmesi sorunu yaşıyorum benim gibi yaşanlar var forum da bakarsanız görürsünüz şuan serviste ama servisten bir cacık olmaz genpa tüm sınırlarımı zorladı iadesi kabul olamayacak bende direk hakem heyetine gideceğim

ErenEksen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
8
Yeni üyesiniz farkettim yanlız rom yüklenebilir yani bir şekilde diye düşünüyorum, rom atma yasağı olmaz herhalde cihazın :D
Cihaz MTK bir cihaz ve internette gördüğüm kadarı ile Global Rom atmak cihazı Brick durumuna sokuyormuş.
Ve gördüğüm kadarı ile hiçbir custom romu da desteklemiyor. Poco x3 gt için olan romlar için de normalde kod adı aynı olan cihazlarda başlığa ya da açıklamaya hepsinin ismi yazılmasına rağmen bunda yalnızca Poco X3 GT yazmakta ve herhangi bir TWRP'de yok cihaz için.
Kendi Note 6 Pro cihazımda Masik MTK işlemciye sahip Note 9 cihazımda ise Pixel Experience AOSB kullanıyorum anlamıyor değilim bunlardan.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Almanızı önermem ben aldım şarj kesilmesi sorunu yaşıyorum benim gibi yaşanlar var forum da bakarsanız görürsünüz şuan serviste ama servisten bir cacık olmaz genpa tüm sınırlarımı zorladı iadesi kabul olamayacak bende direk hakem heyetine gideceğim
Cihazı aldığınızda zaten var mıydı yoksa sonradan mı meydana geldi? Forumda Note 10 Pro 5G kullanıp konu açan 1 kişi dahi göremedim bana örnek gösterebilir misiniz?

atila01

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atila Sami
Cihazım
Poco f2 pro
Konular
0
Gerçekten niye bilmeden konuşuyorsunuz?
20 gündür kullanıyorum hiçbir sorunu şarj 45 dakika oluyor. Şu anda çin beta, çin kararlı, global, türkiye kararlı ve Endonezya romları var. Eu mtk işlemcili cihazlara rom yapmıyor. Twrp si çıkmadı daha doğru. Ama rom yüklemek için mi flash la yapılır. Ben 5 romuda mi flashla attım, denedim ve Endonezya romunda karar kıldım çünkü arama kaydı var, miui rehber ve mesaj var. Google ın gereksiz uygulamaları yok.
Benden size tavsiye bir şeyi karalamadan önce kullanın, kulaktan dolma sözlere inanmayın. Araştırmacı olun biraz yav İnternet i birazda bilgi edinmek için kullanın. Ben 53 yaşındayım ben araştırıp buluyorsam sizlerde bulursunuz sorularınızın cevaplarını.

Furkican

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Poco X3 GT
Konular
8
Cihaz MTK bir cihaz ve internette gördüğüm kadarı ile Global Rom atmak cihazı Brick durumuna sokuyormuş.
Ve gördüğüm kadarı ile hiçbir custom romu da desteklemiyor. Poco x3 gt için olan romlar için de normalde kod adı aynı olan cihazlarda başlığa ya da açıklamaya hepsinin ismi yazılmasına rağmen bunda yalnızca Poco X3 GT yazmakta ve herhangi bir TWRP'de yok cihaz için.
Kendi Note 6 Pro cihazımda Masik MTK işlemciye sahip Note 9 cihazımda ise Pixel Experience AOSB kullanıyorum anlamıyor değilim bunlardan.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazı aldığınızda zaten var mıydı yoksa sonradan mı meydana geldi? Forumda Note 10 Pro 5G kullanıp konu açan 1 kişi dahi göremedim bana örnek gösterebilir misiniz?
Reis Hiç Birşeyi yok Herşeyi yapabiliyorsun İmeisinden Tut Rootuna kadar hepsini yapıyorsun

Melankolik13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Poco f3 - poco
Konular
1
eşime aldım kendimede f3 aldım f3 den geri kalır bi yanı yok hatta daha dar oldugu için cebe girdiginde daha rahat ettiriyor. keşke x3 gt alsaydım dedim. f3 ün açık ara fark atıyor diyeceğim tek konu ekranı onun dışında x3 gt üzecek bi telefon değil. 3.parti uygulamalar ile biraz oynayarak performans artışıda alabiliyorsun. oynamasan bile şu ayaralrıyla şarjı çok iyi giden bi cihaz eşim 3 gün kullanıyor ben max 1.5 gün kullanabiliyorum f3ü.

emRu11aH

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi 12t pro
Meslek
Üretim,Alım,Satım
Konular
19
Evet X3 GT efsane ötesi cihaz kamerada bile çok iyi incelemelerde gördüğüm kadar, tek eksi diyebileceğimiz özelliği IPS ekran olması, batarya X3 GT canavar yoksa, işlemci de gerçekten çok iyi, ha birde cihazın neredeyse hiç ısınmadığı da söyleniyor, fiyatı da gayet makul... ön kameranın çok iyi olduğunu da gördüm, kronik problemi de sensör de dahil olmadığını yorumlarda okudum, yinede alacaklar tam araştırmalı öyle almalı yani...hi~~

Son düzenleme:

Melankolik13

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Poco f3 - poco
Konular
1
Evet X3 GT efsane ötesi cihaz kamerada bile çok iyi incelemelerde gördüğüm kadar, tek eksi diyebileceğimiz özelliği IPS ekran olması, batarya X3 GT canavar yoksa, işlemci de gerçekten çok iyi, ha birde cihazın neredeyse hiç ısınmadığı da söyleniyor, fiyatı da gayet makul... ön kameranın çok iyi olduğunu da gördüm, kronik problemi de sensör de dahil olmadığını yorumlarda okudum, yinede alacaklar tam araştırmalı öyle almalı yani...hi~~
İsinma bi miktar vardi ben ama ayni isinma f3dede vardi ilk kurulum sonrasi baya yuklu dosya indirmistim oda gayet normal isinmamasi anormal olurdu zaten bana performans ve pil tuketimi acisindan. F3 den daha iyi geldi ekran kesinlikle daha iyi olmaliydi en azindan ips olacaksa 600 nit parlaklik vermeliydi

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30

Son düzenleme:
Üst Alt