Yardım Redmi Note 10 IMEI Repair

• Konbuyu başlatan Machrp
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 14
  • Görüntüleme 7K

Machrp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sadık
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
Arkadaşlar iyi günler, Redmi Note 10 cihazım IMEIsinin süresi bitmesine yaklaştığı için IMEI yüklemeye çalıştım. Bootloaderini açtım, twrp yükledim. Magiski yükledim. Sonrasında eski imeiyi sildim. Yeni imeinin qcn dosyasını hazırladım fakat starta basmadan önce portu görmediğini fark ettim. Portu açmaya çalışıyorum adbden diag.adb komutuna kadar yazıyorum. PC portu görmüyor altında tekrar su komutu yazarak öyle kalıyor. bu sefer telefondan *#717717 yi yazıyorum open diag failed yazıyor. Bu telefona ne yapabilirim şuan telde imeide yok 000 olara duruyor. Bu yüzden telide kullanamıyorum. Telefonun orjinal sildiğim imeileri elimde var onları geri yükleyebilirmiyim. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
EFS yedeğini almadıysanız geçmiş olsun. Bu cihazlara imei işlemi olmuyorki. Neye dayanarak bu işe kalkıştınız siz?

un041026

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 11 t
Meslek
Asker
Konular
8
Hocam geçmiş olsun işiniz zor artık

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Hocam bu telefona imei atılmıyor dediler. Note 10 Pro için de demişlerdi, ona dosya hazırladım. Tam ben de böyle bir telefon arıyordum. Hafta sonu fırsat bulursam bu telefon için de oluşturmayı deneyecem. Telefon numaranızı paylaşır mısınız benimle özelden. En azından oluşturduğum modem dosyalarını beraber deneriz :)

Bu işe aynı işlemi Note 10 Pro'ya yaparak başlamıştım. aylarca kullanamayınca kolları sıvadım. 3 gün sürdü modem dosyası oluşturmam. sizinkini daha kısa sürede yapabileceğime inanıyorum.

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
Hocam ben ilk deneme dosyasını hazırladım. Haber bekliyorum.

Selo44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selami
Cihazım
Redmi note 10
Konular
2
Hocam bu telefona imei atılmıyor dediler. Note 10 Pro için de demişlerdi, ona dosya hazırladım. Tam ben de böyle bir telefon arıyordum. Hafta sonu fırsat bulursam bu telefon için de oluşturmayı deneyecem. Telefon numaranızı paylaşır mısınız benimle özelden. En azından oluşturduğum modem dosyalarını beraber deneriz :)

Bu işe aynı işlemi Note 10 Pro'ya yaparak başlamıştım. aylarca kullanamayınca kolları sıvadım. 3 gün sürdü modem dosyası oluşturmam. sizinkini daha kısa sürede yapabileceğime inanıyorum.
Hocam sonuçları paylaşırsanız sevinirim, bende bekliyorum

moparhllcat707

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engincan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
0
hadi hayırlı haberler olur inşallah bende bekliyorum

bebaxt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdullah
Cihazım
REDMI NOTE 10
Konular
1
Arkadaşlar iyi günler, Redmi Note 10 cihazım IMEIsinin süresi bitmesine yaklaştığı için IMEI yüklemeye çalıştım. Bootloaderini açtım, twrp yükledim. Magiski yükledim. Sonrasında eski imeiyi sildim. Yeni imeinin qcn dosyasını hazırladım fakat starta basmadan önce portu görmediğini fark ettim. Portu açmaya çalışıyorum adbden diag.adb komutuna kadar yazıyorum. PC portu görmüyor altında tekrar su komutu yazarak öyle kalıyor. bu sefer telefondan *#717717 yi yazıyorum open diag failed yazıyor. Bu telefona ne yapabilirim şuan telde imeide yok 000 olara duruyor. Bu yüzden telide kullanamıyorum. Telefonun orjinal sildiğim imeileri elimde var onları geri yükleyebilirmiyim. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.
aynı sorunu bende yaşadım. yaptığım denemelerde şunu anladım : anti-virüs veya security uygulaması OS ile gelen romlarda diag porta erişime izin vermiyor. antivirüs olamayan 2 ayrı romda sıkıntı olmadı. stock rom, xiaomi.eu, lineageOS,DroidOS olmadı; Pixel Experience ve SpiceOS sıkıntı çıkarmadı. Bazı durumlarda Windows 10 da Windows defender izin vermedi. O yüzden windows defenderi durdurmayı ihmal etmeyin. Aşama aşama anlatayım.

1- Bilgisayarda anti-virüs varsa durdurun. Windows 10 kullanıcıları windows defenderi kapatsın. tekrar denesin.
2- Android teki Security uygulamasını force stop(zorla durdur,kapat) yapın tekrar deneyin. olmuyorsa 3. adıma geçin
3- SpiceOS, Pixel Experience veya Pixel Experience Plus yükleyin.
4-TWRP kurun
5-Rootlayın
6-bigisayarınıza Xiaomi imei Tools kurmanızı tavsiye ederim.
6-EFS ve QCN yedeklerinizi alın
7-QCN dosyasını ayrı bir yere kopyalayıp imei değişikliğinizi yapın
8-yeni qcn dosyanızı yükleyin.

Note: imei değişikliği sonrası şebeke ve wifi çalışmıyor. Hala çözüm arıyorum. Yazılımlar için indirme linki isterseniz DM başlatın oradan yazayım. Linkler hep ingilizce sitelere yönlendirecektir.

Üst Alt