Çözüldü Redmi not 10 pro IMEI sonrası kamera açılmıyor hatası

Onuronline

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Note 10 pro max
Konular
0
Selamlar, note 10 pro max kullanıyorum. Bir telefoncuya imei attırdım. Ve o günden sonra şarj ve kameraya bağlanılamıyor hatası aldım. 2.kez attılar yine aynı. Telefonu başlatıyorum ilk kez sorun yok, 2.de hata alıyorum. Botloader açık, 12.5.10 yüklü gerekli rom ve modem dosyasını atmanız, ve detaylı anlatabilirseniz bu işi yapmaya cesaretlenebilirim. Uzak masaüstü yardımı ile destek olabilecek varsada emeğini verebilirim. Saygılarımla

sof2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
iyi
Cihazım
general mobi
Konular
0
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Burada miui 13 android 12 de kamera ile ilgili sorunu gidermiş yapan yada deneyen varsa deneyimlerini paylaşırsa arkadaşlara yardımcı olur

b.altunkaynakk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bilal
Cihazım
Redmi note 9
Konular
0
Arkadaşlar yüksek sürümlerdeki kamera sorunu için bu dosyayı yükleyip sorunun çözüldüğü söyleniyor bu konuda bilgisi olan var mı. fw_sweet_miui_SWEETGlobal_V12.0.15.0.RKFMIXM_7b4c843ba4_11.0.zip
Evet sorun çözülüyor ben denedim ve tüm fonksiyonlar eksiksiz çalışıyor.

enistayn2350

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bilal
Cihazım
note 10 pro max
Konular
0
Şuanda 12.5.9 global sürüm yüklü ve kamera da da problem yok şöyle yaptım
1

redmi note 10 pro modeli sweet kod adı verilen bu cihazda ımeı atıldı ise sim 2 aktif olarak çalışır 1 kaplı olur

Bu durumlarda cihazda root magisk nadiren de olsa olabilir fakat bootloader kilidi açıktır

2

Twrp yi telefoncular genelde Orjinal haliyle recovery e çevirip veriyor bunun için bir adet 3.6.0 sweet img adlı Twrp dosyası ile otomatik Twrp programı lazım ki rom vs kurmak için şart

3
Her işlemden önce rom dosyası Twrp aracılığı ile telefona kurulur işlem bitince wipe data yapmadan geri gelinir modem dosyası kurulur ve ardından fw dosyası kurulup sisteme son 1 defa daha modem dosyası kurulur en sonunda reboot system bitebilir

En temizi böyle yapılır.

Not : Her rom update işleminden sonra zaten rom update olarak geldiği içim biz sadece modemi kurup açıyoruz kamera giderse fw yi kuruyoruz

Ekleme / fw işleminden sonra bazen modem dosyası gidiyor tekrar yüklemek gerekebilir şaşırmayın.
Alıntı.
Harikasınız hocam. Dediğiniz gibi yaptım ve telefonda herhangi bir problem yok artık. Kamera sorunu tamamen ortadan kalktı.

meaksut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
RedmiNote10 Pro
Meslek
Kamu Görevlisi
Konular
4
modem dosyası yeterli oluyor suan 13.0.7 sürümdeyim ve bütün fonksiyonlar eksiksiz çalısıyor

Onuronline

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Note 10 pro max
Konular
0
1

redmi note 10 pro modeli sweet kod adı verilen bu cihazda ımeı atıldı ise sim 2 aktif olarak çalışır 1 kaplı olur

Bu durumlarda cihazda root magisk nadiren de olsa olabilir fakat bootloader kilidi açıktır

2

Twrp yi telefoncular genelde Orjinal haliyle recovery e çevirip veriyor bunun için bir adet 3.6.0 sweet img adlı Twrp dosyası ile otomatik Twrp programı lazım ki rom vs kurmak için şart

3
Her işlemden önce rom dosyası Twrp aracılığı ile telefona kurulur işlem bitince wipe data yapmadan geri gelinir modem dosyası kurulur ve ardından fw dosyası kurulup sisteme son 1 defa daha modem dosyası kurulur en sonunda reboot system bitebilir

En temizi böyle yapılır.

Not : Her rom update işleminden sonra zaten rom update olarak geldiği içim biz sadece modemi kurup açıyoruz kamera giderse fw yi kuruyoruz

Ekleme / fw işleminden sonra bazen modem dosyası gidiyor tekrar yüklemek gerekebilir şaşırmayın.
Alıntı.
Modem dosyasını bana atabilir misiniz

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
1

2

3

En temizi böyle yapılır.

Alıntı.
Hocam fw dosyasını paylaşabilirmisiniz?

Hasan_42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Daimi mi 8se
Meslek
Özel sektör
Konular
2

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Kardeşim bu fw dosyası nedir biraz aciklarmisin

Kardeşim bu fw dosyası nedir biraz aciklarmisin aciklarmisin
Bende içeriğini bilmiyorum. Sanırım firmware demek; Yani imei atılırken yapılan işlemde telefonun orjinal yazılımında bu dosyalara işlem yapıldığından dolayı kamera çekim rengi ve telefonun açılmama durumundan mütevellit bu fw firmware yaması ve şebeke modem dosyası flashlanıyor.

Son düzenleme:
Üst Alt