Soru Redmi K40 Gaming Tavsiye

cafcaf

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Meizu note 8
Konular
0
Seninle aynı düşüncede değilim üşenmedim yazıyorum... Cihaz iyi ama rom kötü vietsub rom yüklenince sorun ortadan kalkıyor. Bu kadar basit ama siz cihaza sorunlu diyorsunuz bence sizin bilgileriniz sorunlu...

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
500 küsur telegram grubunda bırakın kronik sorunu ,nerdeyse sorun yaşayan yok.

8 aydır bir fiil cihazı kullanıyorum en ufak sorunla ne ben ne arkadaşlar karşılasti

Cihazını satan , döndü dolaştı tekrar k40 gaming aldı .

Cahil satıcılar farklı modeller olan Hindistan pazarına sunulan cihazın romunu atıyorlar sonrada kronik sorun var diye bir başka cahil tayfa cihazı pisliyor.

aslında işimize gelir bir cihazı sürekli pisleyen kitle olması fiyatları dizginlemesinde yardımcı oluyor ama hamam böceğinden hallice IQ sahip insanın 5000 küsur TL verecek parayı kazanabilmesi insanın moralini bozuyor. işi bilen, kafası azıcık calisan adam k40 gaming'den vazgeçmiyor.

Beyni,yaşam döngüsü için gereken minimum sistem gereksinimleri ancak karşılayan hiçkimseye Xiaomi tavsiye etmiyoruz zaten .

Son düzenleme:

Leventtaka6161

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent ermiş
Cihazım
K40 gaming
Meslek
Kurye
Konular
4
500 küsur telegram grubunda bırakın kronik sorunu ,nerdeyse sorun yaşayan yok.

8 aydır bir fiil cihazı kullanıyorum en ufak sorunla ne ben ne arkadaşlar karşılasti

Cihazını satan , döndü dolaştı tekrar k40 gaming aldı .

Cahil satıcılar farklı modeller olan Hindistan pazarına sunulan cihazın romunu atıyorlar sonrada kronik sorun var diye bir başka cahil tayfa cihazı pisliyor.

aslında işimize gelir bir cihazı sürekli pisleyen kitle olması fiyatları dizginlemesinde yardımcı oluyor ama hamam böceğinden hallice IQ sahip insanın 5000 küsur TL verecek parayı kazanabilmesi insanın moralini bozuyor. işi bilen, kafası azıcık calisan adam k40 gaming'den vazgeçmiyor.

Beyni,yaşam döngüsü için gereken minimum sistem gereksinimleri ancak karşılayan hiçkimseye Xiaomi tavsiye etmiyoruz zaten .
Spoiler veriyorum, Mesaj ağır eleştiri ve gerçekleri içerir. her noktasi için Katılıyorum sana kardeşim. Heleki eline almamış kullanmamış tiplerin ayri bı eleştiri tavrı varki o tam gülüp geçilecek cinsten.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Spoiler veriyorum, Mesaj ağır eleştiri ve gerçekleri içerir. her noktasi için Katılıyorum sana kardeşim. Heleki eline almamış kullanmamış tiplerin ayri bı eleştiri tavrı varki o tam gülüp geçilecek cinsten.
Şu foruma 6 yıldır üyeyim ilk defa böyle ağır yazdım çıldırtıyorlar insanı. Kronik sorun nedir ? ya ekranı bozulur, ya flex kablosu bozulur şarj almaz , yada kasası kolay soyulur ,sensör sorunu vardır vs.

bu cihazda hiçbiri yok bu nedenle tavsiye ediyoruz. 8 aydır kullanıyorum taş gibi makina. Daha yazılımsa sorun nedir donanımsal sorun nedir herifler bilmdeden ahkam kesiyor.

Defalarca kez söylendi. "Bu cihazın iki varyantı var F3 GT romu "global" adı altında K40 GAMING cihaza atarsanız sorun yaşarsınız teknik farklılar var" diye.

Satıcısı da ayrı cahil.

Geçen birisini gördüm K40 GAMING cihazını almayacağım yazmış "neden" diye sordum MTK işlemci var dedi.
Bir süre sonra baktım TECNO CAMON almış.

onunda chipset'i mtk :)

ne tiplerle muhattap oluyoruz. salak süzgeci yokki otomatik engellensin. Zaten o nedenle burda rom paylaşımı yapmıyoruz. Cihazı brick edecek al başına bela gerek yok.

ayrıca cihaza şuan için
AOSP olarak Dotos, Arrow OS, miui taban olarak Elite rom ve Vietsub rom vardır. Hepside %100 türkçe .Kafası çalışan Arayan bulup yüklüyor.

skylove

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
efkan
Cihazım
mi11t
Konular
0
Bakın yine fanboyluk Gibi saçma bir ithamda bulundunuz.
Ben her cihazı sorunlu demedim poco veya redmi serisinin ama iki modelde sıkıntı var x3 pro k40 gaming diğer modellerine laf etmiyorum.
Ben burada bilgilendirme amaçlı yazıyorum üstüne basa basa insanların basının ağrımasıni istemediğim için altını çiziyorum.
Güzel cihaz deyip yalan atamam çok fazla şikayet var benim için yine altını çizerek söylüyorum fabrika üretim hatalı ister bunu kabul edin ister etmeyin.
İnsanlar zar zor para verip alıyor cihazı hevesleri kursağında kalma riski yerine aldıkları cihazın hayrını görmesi için şikayet olmayan çok fazla sorun yaşatan cihazlardan uzak durmasını sağlamak burada amaç ayrıca ben Xiaomi kullanıcı değilim şuan oneplus serisindeyim ama hala elimde 4 ayrı model bulunmakta uzun zamandırda buradayım ki kimseye boş tavsiye vermem.
Sizin fikrinize saygım sonsuz ama ilk yorumunuzda boş konuştuğumu ima edip rencide edici ithaf şekliniz doğru değil.
Konu android hakkında bilgiye gelirse 😅 veya cihazlar hakkında bilgi sahip olmaya Kendi cihazınıza bakıp konuşmayın empati yapmayı tercih edin derim..
Bilmeden arastirmadan alirsaniz ve kullanmadan yorum yaparsaniz veya bilgisiz yorum yaparsaniz bu sekilde seyler yazarsiniz cihazin iki surumu var.sifir aldim baktim ki kullandikca cihazi arastirdgim kadar performans alamiyorm internette ufak bir zaman gecirdikten sonra sadece romdan kaynakli oldgunu anladim.sitedeki harun beyden yardimci olmasini istedim vietsub yukledik ve istedgim performansi ve fazlasini aliyorm cihazdan.karsilastirdginiz cihaz s10+ uc sene eski bu yuzden dikkat edin

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
İnsanları yanıltmak mi amaç?
Boşluk diyorsunuz ya elinizin altında internet var poco x3 pro ve k40 gaming bi araştırma yapın memnun olan ve olmayan kullanıcı sayısı hakkında siz Kendi cihazınızdan bahsediyorsunuz ben genel olarak şikayetlerden sizinle benim şikayetim arasında kocaman bir fark var!
Cihazların yine diyorum%70 ve üstü sorunlu size sağlam olanı gelmiş olabilir bugün yarın brick sorunu vs olunca sitem etme sebebini anlamış olursunuz 😅
Ayrıca bu iki cihazıda kullanmadım genelin mesajını yazıyorum her zaman olduğu gibi
Cihazi alip kullanmadan yorum yapmayi birakin size tavsiyem

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Cihazi alip kullanmadan yorum yapmayi birakin size tavsiyem
Bu konuları ve konu açmak yerine bu konularda sorun yaşayanların dile getirdiği konuyu belirttim hocam.
Ben eksilerini söylerim artıları kullanıcılara kalsın.
Şöyle izah edeyim cihazınız sorunsuz olabilir aldığınız ben önerdiğim biri cihazı alıp sorun yaşarsa ve bana geri dönüş yapmış olsa verecek cevabım olmaz.
Ben yazdıklarımın hala arkasındayım ne mutlu size cihazınız sağlam çıkmış güle güle kullanın.
Bir tane memnuniyet içeren bir post açılmadikca cihaz hakkında düşüncelerim değişmeyecek kısacası budur. 😅

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220712-032334_Chrome.png
    Screenshot_20220712-032334_Chrome.png
    303,8 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_20220712-032339_Chrome.png
    Screenshot_20220712-032339_Chrome.png
    321,1 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_20220712-032358_Chrome.png
    Screenshot_20220712-032358_Chrome.png
    340,4 KB · Görüntüleme: 4
  • Screenshot_20220712-032346_Chrome.png
    Screenshot_20220712-032346_Chrome.png
    298,4 KB · Görüntüleme: 7

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Bu konuları ve konu açmak yerine bu konularda sorun yaşayanların dile getirdiği konuyu belirttim hocam.
Şöyle izah edeyim cihazınız sorunsuz olabilir aldığınız ben önerdiğim biri cihazı alıp sorun yaşarsa ve bana geri dönüş yapmış olsa verecek cevabım olmaz.
Ben yazdıklarımın hala arkasındayım ne mutlu size cihazınız sağlam çıkmış güle güle kullanın.
Bir tane memnuniyet içeren bir post açılmadikca cihaz hakkında düşüncelerim değişmeyecek kısacası budur. 😅
Her cihazda aşağı yukari sorunlar var zaten sorunu olan konu açar bu herkesce bilenen bi durum 😅 sorunu olan yazar sırf bu yüzden insanları yönelendirmek çok saçma burasi cihaz satilan magaza degilki insanlar olumlu olumsuz tüm düşüncelerini yazsin 😁 elbette sorunu olan konu açacaktır sana tavsiyem bi cihaza sahip degilsen ürün değerlendirirken kesin konuşma, internettedeki her yorumada aldanma işini bilen işin ehli tek bi insanin yorumu benim için 1000 cahilin cihazdan anlamayanlarin yorumunlarindan evladir

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Şu konuyu okuyupta cihazı bile almadan cahil cuhela yorumlar yazanlar veya bilip bilmeden yazanlar cihazı almak isteyenleri yanlış yönlendirmemesi adina yazıyorum

cihazı daha önce kullandım yaklaşık 1000'lerce kişilik telegram gruplarindada bulundum bu cihazi almadan önce dikkat edilecek hususlar

-iddia edildiği gibi cihazda hiçbir donanimsal kronik sorun yoktur iki tane cihaz kullandım ikisindede bir sorun yoktu, (not:çok çok nadir ve kullanıma en ufak bi engeli olmayan ön kamerada renkli bi daire şeklinde (bildirim dairesi gibi) çerçeve belirenler vardi fakat bu vietnamlilarin ve Türklerin gruplarida dahil 2 kişide görüldü dolayısıyla buna kronikleşmis bi sorun denilemez.)

-Cihazin bildiğiniz üzere bi indian bide çin versiyonu var, indian verisyondaki romda Türkçe desteği olduğu için bizim yazilimcilar işin kolayına kaçarak direk Çin telefona indian yazilimi attilar bu yazilimda cihaz genelde durduk yere ısınır çünkü bu yazilim çin versiyonu ile uyumlu değildir, cihaz ısındigini için bazi cahiller bunu kronik sorun zanneder(önceki yorumda belirttim 1 bilenin sözünü 1000 cahile tercih ederim). Hâlbuki bu sorunun kaynağı cihaz değil kullanılan romdur.
Sorun çin rom yuklenerek veya vietnamlilarin çıkarttığı ve Türkçe desteği olan vietsub rom yüklenerek kolayca çözülüyor, aosp romlarda denenebilir.

- cihazin ekrani ileri derecece iyi 1.07 milyar renk var ve oled eger daha önce ips veya dandik bi amoled kullanmissaniz bu ekrani cok iyi bulacaksiniz , ekran parlaklığı Poco f2 pro ile ayni(karsilastiridim), ayrıca hızlı şarj olması tetik tuşlari jbl hoparlör, gelişmiş gps, alimunyum kasa wifi 6, mediatek 1200 işlemci olmasi tercih sebebidir.

- cihazda 4g sebeke için band 20 yoktur, ki bunun şebekeye etkisi pek yoktur günümüzde band 1-3-7 hemen hemen her yerde kapsama alani vardır etkisini pek hissetmezsiniz, ayrıca band 20 diger bandlara göre yavaştır özellikle band 7 çok hızlıdır. kısaca cihaz alirken tercih kriterlerinizde band20 desteği olmasin,

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
O konuların tamamı yine yukarda bahsettiğimiz üzere Redmi K40 gaming cihaza atılan F3 GT romundan kaynaklanmaktadır. Hiçbiri donanımsal değildir.

Şebeke sorunu yaşayan arkadaşında muhtemelen F3 GT Hindistan romuna son güncelleme yapmıştır, bu güncelleme imei numarasına fazladan bir hane ekleyerek şebekenin gitmesine sebep oluyor.

Redmi K40 gaming cihaz oled ekran ve NFC varken F3 GT de amoled ekran ve NFC yoktur. Bu durum optimizasyon sorunlarına yol açmakta cihazın çok fazla ısınmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle Türkçe ihtiva eden ve forumda da paylaşılan miui vietsub, yada elite rom yada AOSP romlardan birisinin kurulmasına tavsie ediyoruz.

bu cihazı 1 yıldır kullanıyorum, şuana kadar memnun kaldım, ne sensör sorunu yaşadım ne ses ne de şebeke sorunu. Taş gibi makina . Satsam tekrar bu cihazdan alırım. Yazılımdan anlamayan kimseye tavsiye etmiyorum ama rom ve root işinden anlayanlar için bulunmaz nimettir.

Üst Alt