MIUI 12 Redmi K30 / Poco X2 - Hindistan Kararlı Rom V12.1.2.0.RGHINXM İndirme Bağlantıları

nothingmann16

Android Uzmanı
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
idris
Cihazım
K30
Meslek
Şef
Konular
28
fastboot yuklemesi yapsaniz? ilk denememde bende de o sekildeydi, sonrasinda fastboot ile denedim sorunsuz oldu. sanirim sorun phoenixin'leri phoenix yaptigimiz ama crc'leri duzenlemedigimiz icin meydana geliyor TWRP'de fastboot ile yaparken daha once yazdigim mesajdaki gibi ilgili satirlari silerek ya da baslarina REM yazarak iptal edince sorunsuz yukleniyor. (yukleme bittiginde updater REM komutu ile ilgili hata veriyor ama onemli bisey degil o)
hocam siz bu romumu kullanıyorsunuz k30 için tavsiyeniz hangisidir mıuı12 olarak

Huffington

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
K30
Konular
1
hocam siz bu romumu kullanıyorsunuz k30 için tavsiyeniz hangisidir mıuı12 olarak
Evet, bu ROM'u kullaniyorum, oncesinde 12.2.3'u de denedim onceki Hindistan romlarini da denedim China ve Eurpe'da denedim, su an'a kadar en stabili bu ROM diyebilirim, app'ler notification'lar hersey cok sorunsuz.

12.1.3'e kesinlikle update etmeyin, Google Servisleri calismiyor.

nothingmann16

Android Uzmanı
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
idris
Cihazım
K30
Meslek
Şef
Konular
28
Evet, bu ROM'u kullaniyorum, oncesinde 12.2.3'u de denedim onceki Hindistan romlarini da denedim China ve Eurpe'da denedim, su an'a kadar en stabili bu ROM diyebilirim, app'ler notification'lar hersey cok sorunsuz.

12.1.3'e kesinlikle update etmeyin, Google Servisleri calismiyor.
hocam teşekkürler şimdi fastboot olarak kurup deneyeceğim . Bir de bir şey daha danışacağım pil çok hızlı emiliyor 120 hz de kullanmaktan diye düşnüyorum sonuçta cihaz daha yeni fakat bu kadar da hızlı emilmesi normal mi sizde de böyle mi 60hz de kullansam fark anlar mıyım klasik sosyal medyada vs

Huffington

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
K30
Konular
1
hocam teşekkürler şimdi fastboot olarak kurup deneyeceğim . Bir de bir şey daha danışacağım pil çok hızlı emiliyor 120 hz de kullanmaktan diye düşnüyorum sonuçta cihaz daha yeni fakat bu kadar da hızlı emilmesi normal mi sizde de böyle mi 60hz de kullansam fark anlar mıyım klasik sosyal medyada vs
Rica ederim, biraz daha buralardayim, bi sorun olursa DM'den de ulasabilirsin.

120Hz'ye cok alistiysan 60 cok kotu gelecektir, epey fark ediyor. ama bataryanin bu kadar cabuk tukenmesinin nedeni ekran yenilemesi degil, tamamen ROM'un optimizasyonu ile alakali ne yazik ki. 12.5'de baya duzenleme yapmislar bu konuda, Nisan - Mayis aylarinda K30 icin cikacakmis, o vakte kadar biraz idare edicez bu sekilde malesef :/

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

suraya da 60 - 90 - 120Hz karsilastirmasini birakayim :)

Prensalex

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Prensalex
Cihazım
Pocox2
Konular
2
Fastbootdan yaptikmi twrp gidiyor

nothingmann16

Android Uzmanı
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
idris
Cihazım
K30
Meslek
Şef
Konular
28
Rica ederim, biraz daha buralardayim, bi sorun olursa DM'den de ulasabilirsin.

120Hz'ye cok alistiysan 60 cok kotu gelecektir, epey fark ediyor. ama bataryanin bu kadar cabuk tukenmesinin nedeni ekran yenilemesi degil, tamamen ROM'un optimizasyonu ile alakali ne yazik ki. 12.5'de baya duzenleme yapmislar bu konuda, Nisan - Mayis aylarinda K30 icin cikacakmis, o vakte kadar biraz idare edicez bu sekilde malesef :/

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

suraya da 60 - 90 - 120Hz karsilastirmasini birakayim :)
12.5 eu denedim iyi hoşta kasıyor ve sarj durumu kötü. k30 için dediğiniz gibi resmi yayınlanana kadar böyle takılacağız artık mecburen. 120 hz ye devam o zaman :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Fastbootdan yaptikmi twrp gidiyor
fabrika sıfırlaması yapmadıkça gitmemesi lazım emin misiniz bu durumdan

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
12.5 eu denedim iyi hoşta kasıyor ve sarj durumu kötü. k30 için dediğiniz gibi resmi yayınlanana kadar böyle takılacağız artık mecburen. 120 hz ye devam o zaman :)

fabrika sıfırlaması yapmadıkça gitmemesi lazım emin misiniz bu durumdan
fastboot yüklemesinde twrp gider stock recovery yüklenir kasma donma istemiyorsanız. miui 11 yükleyin miui 12 nin çoğunluğu o halde

fastboot yüklemesinde twrp gider stock recovery yüklenir kasma donma istemiyorsanız. miui 11 yükleyin miui 12 nin çoğunluğu o halde
ayrıca o zaten resmi sürümün çin stabilnin türkçedil kazandırılmış versiyonudur fazxlası var eksiği yok

hocam error veriyor yöntem haberiniz olsun sanırım uyarlanmadı.
Romu winrar-7zip gibi arşiv yöneticisi ile açıp içinden şu dizinden
\META-INF\com\google\android
klasörü içindeki
"updater-script" masaüstüne kopyalayın "updater-script" dosyasını not defteri ile açıp phoenixin yazan kısımları phoenix yapın (sadece in leri siliceksiniz) aşağıdaki resimdeki gibi olucak
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

daha sonra dosyayı kaydedip winrar ile rom doyasının kopyaladığımız (\META-INF\com\google\android) yerine geri yapıştırın bu kadar artık sorunsuz yüklenir

Son düzenleme:

ugurkulahlii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
K20 Pro
Konular
4
Redmi K30 / Poco X2
Hindistan Kararlı Rom
V12.1.2.0.RGHINXM
[ Android 11 ]

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Güncelleme ve Kurulum Talimatları

1) OTA yolu ile yazılımın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz.
2)Aşağıda bulunan Recovery indirme bağlantısı üzerinden zip uzantılı dosyayı indirip Twrp / Install menüsünden dosyayı göstererek yükleyebilirsiniz.
3) Cihazınızın Bootloader kilidi açık ise Fastboot indirme bağlantısı üzerinden ilgili dosyayı indirip MI Flash yazılımı ile cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Fastboot Rom Kurulum Rehberi

Ota Rom indirme bağlantısı
Paylaşıldığında eklenecektir.

Recovery Rom indirme bağlantısı

Fastboot Rom indirme bağlantısı

NOT: Şahsım ve miuiturkiye.net yöneticileri sorumluluk asla kabul etmemektedir ! Cihazınızın başına gelebilecek hasardan asla sorumluluk kabul edilmemektedir
Abi ben Çin romu kullanıyordum ahizemde sürekli ses kesilmeye başladı bu roma geçtim bunda da sorun yine devam ediyor anlamadım. Birde NFC özelliğide gitmiş

POCO X2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Abi ben Çin romu kullanıyordum ahizemde sürekli ses kesilmeye başladı bu roma geçtim bunda da sorun yine devam ediyor anlamadım. Birde NFC özelliğide gitmiş

POCO X2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Telefon görüşmesi esnasında ahize sesi kesilmesi mi yaşıyorsunuz? örneğin whatsapp vb gibi uygulamalarda da aynı şekilde ahize sesi kesilmesi oluyor mu?
Donanımsal bir arıza yok ise yeni güncellemeler ile düzelebilir.
- Çoğu Hindistan rom da Nfc özelliği yer almamaktadır.

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular