Recovery Redmi K20 Pro TWRP Rom Yükleme Sorunu

societykutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kutlu Can
Cihazım
Redmi k20 pro
Meslek
Sinema
Konular
1
wipe ları yaptıktan sonra reboot tan recovery yapıp dosyayı pcden telefona atıp temiz kurulum yapmayı deneyin. Rom konusu tam manasıyla oturmamış durumda.

wipe kısmında dalvik'ten usb-otg'ye kadar hepsini seçeyim mi hocam? bu şekilde yaparsam imei uçar mı?

alicankocak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliCan KOÇAK
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Kalite Sorumlusu
Konular
12
wipe ta cache dalvik system ve data yı seçin. mutlaka öncesinde back up kısmından efs dtbo gibi düşük mb lı olan dosyaların yedeğini alın. pc ye aktarın lazım olabilir. imei normalde uçmaz. uçsa bile efs yedeği ile düzelir.

societykutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kutlu Can
Cihazım
Redmi k20 pro
Meslek
Sinema
Konular
1
wipe ta cache dalvik system ve data yı seçin. mutlaka öncesinde back up kısmından efs dtbo gibi düşük mb lı olan dosyaların yedeğini alın. pc ye aktarın lazım olabilir. imei normalde uçmaz. uçsa bile efs yedeği ile düzelir.
hocam dediklerinizi harfiyen yaptım ancak yine twrp menüsü ile karşılaştım. bu arada wipe'dan dediklerinizi seçmeme rağmen içi sıfırlanmamıştı cihazın. sıkıştım kaldım sinirden neyapacağımı şaşırdım vallahi.

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
hocam dediklerinizi harfiyen yaptım ancak yine twrp menüsü ile karşılaştım. bu arada wipe'dan dediklerinizi seçmeme rağmen içi sıfırlanmamıştı cihazın. sıkıştım kaldım sinirden neyapacağımı şaşırdım vallahi.
Hocam bu yazan işlemlerden sonra romu tekrar yükledinizmi herhangi bir hata veriyormu yükleme işlemi yaparken

societykutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kutlu Can
Cihazım
Redmi k20 pro
Meslek
Sinema
Konular
1
Hocam bu yazan işlemlerden sonra romu tekrar yükledinizmi herhangi bir hata veriyormu yükleme işlemi yaparken

hocam sabaha karşı denerken rom bulunamadı minvalinde bir mesaj görür gibiydim uyku sersemi. şu an telefonu aldığım yerden bir link aldım 10.3.3 sürümü onu indirip deneyeceğim

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
şuan android 10 tabanlı eu beta yüklü. non hlos.bin dosyası paylaşıldı onu denedim o android 9 tabanlı olunca sıkıntı oldu. Efs ve persist yedeğini aldım. olmadı deniyeyim tekrar.

Miroom u bir ara kurdum script dosyasında bir bölüm var orayı sildim düzenledim. Açılış ekranı yarım saat döndü ne başa dönüyo ne ileri gidiyor sürekli mi room yükleme döngüsü var. Öyle olunca tekrar eu yükledim. Wipeları yapıp tekrar yüklüyeyim dedim yine error 7 verdi :D istemeden çok iyi güvenlik sistemi kurmuşlar sanırım :D
Hocam rica etsem birde bu twrp yi yükleyip ardından twrp ile linkte gidin orada K20 pro için 2 tane rom var yazan romu seçip indirin wipeleri yapın yükleyin o şiklde tekrar denermisiniz.

societykutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kutlu Can
Cihazım
Redmi k20 pro
Meslek
Sinema
Konular
1
hocam sabaha karşı denerken rom bulunamadı minvalinde bir mesaj görür gibiydim uyku sersemi. şu an telefonu aldığım yerden bir link aldım 10.3.3 sürümü onu indirip deneyeceğim
hocam tgz dosyasını nasıl kuruyoruz yardımcı olabilir misiniz?

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41

societykutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kutlu Can
Cihazım
Redmi k20 pro
Meslek
Sinema
Konular
1

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
hocam denilenlere uyarak yaptım. main menu redmi-recovery 3.0 menüsü geldi

karşımda reboot - wipe data ve miassistant menüsüvar. reboot deyince yine aynı yer açılıyor
Twrp Recovery Yükleme
1. İşlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık (bootloader unlock) olması gerekmektedir
2. Xiaomi USB driverları kurun
3. Ayarlar - ek ayarlar - geliştirici seçeneklerinden Usb hata hata ayıklamayı aktif edin.
4. USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.
5. TWRP yükleme aracını zip dosyasından çıkarın, twrp_yukleme_araci_redmik20pro dosyasına çift tıklayarak çalıştırın (Program Türkçe çeviri için @chatin_62 hocama çok teşekkür ederim)
6. Menüdeki seçeneklerden ilerleyin.
7. Kurulum tamamlandıktan sonra,
8. TWRP'nin ilk ekranında, dili değiştiriyoruz ve Salt Okunur Tut'u seçiyoruz.

twrpsaltokunur-png.45440

Redmi K20 Pro Twrp 3.3.1-2 Android Q Destekli, Android Pie desteği de vardır.
İndirme Bağlantısı :

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu şekilde deneyin hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ard arda 4-5 kere yükleyin benim pcnin usb girişinde bir sorun var bu yüzden tek seferde yüklenmiyor. Bende 4 veya 5 kez denediğim zaman oluyor sizdede benzer sorunlar olabilir.

Son düzenleme:
Üst Alt