Recovery Redmi K20 Pro TWRP Rom Yükleme Sorunu

alicankocak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliCan KOÇAK
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Kalite Sorumlusu
Konular
12
Merhaba Çin yani Raphael olan K20 Pro telefonumda TWRP den rom yüklemek için öncelikle Tek Tuş Yükleme Aracı nı kullanıp telefonla gelen TWRP yi güncelledim.
MiRoom 9.8.1 versiyonunu wipe ları da yapmama rağmen Error 7 hatası nedeniyle yükleyemedim.
Telefon açılış ekranında kalınca bu sefer Eu Rom un 9.8.22 v10-10 olan yani Android 10 romunu indirip TWRP ile kurdum.
Telefon açıldı Şebeke geldi fakat şebekeye bağlantı yok. Yani simge 4G olarak şebeke çekimi olarak gözüküyor fakat arama yapmak istediğimde bir süre sessizlik oluyor bağlanamıyor.

Bu sıkıntı için ne yapabilirim? Sonrasında Magisk modülleri deneyip şebekeye etkisine bakacam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yeni bir sorunum daha var yeniden başlatınca Redmi by Xiaomi ekranı geçiyor, sim kard pin ekranı anlık geliyor tekrar başa dönüyor.

Son düzenleme:

nigzes1907

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezgin
Cihazım
Mi 12 S Ultra
Konular
17
Dili ingilizce yapmayi dene

alicankocak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliCan KOÇAK
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Kalite Sorumlusu
Konular
12
Telefonu açabilsem deneyecem :D dataların yedeğinide aldırtmıyor twrp. rom denemek dert şuan

Siz telefonu kapatıp açtınız mı bir değişiklik veya ters durum oldumu ?

nigzes1907

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezgin
Cihazım
Mi 12 S Ultra
Konular
17
Vibe catch vibe data dalvik catch vibe yap fabrika ayarlarina dondur ilk kurulumu ingilizce yap ve oyle kullan

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit
Konular
41
Hocam sistem efs, persist yedeğiniz varsa, yedeği aldığınız roma geri dönüp efs, persist yedeği yükleyin sorun düzelir.

Hocam error 7 hatası büyük ölçüde indirilen romda hata olduğu zaman oluyor imkan varsa tekrar indirip deneyin. Yedeği de sakın başka rom var iken yapmayın, farklı romda sadece efs, persisti geri yükleyin. Full yedek geri yükleyince sıkıntı çıkarttı bende hiç riske atmayın.

Magisk olayıda şöyle magisk yükleyin eğer tekrar giderse efs, persist yükleyince geliyor şebeke. Yazılım işinden anlayan arkadaşlar var ise
non hlos.bin dosyası bizim cihazlarda çok saçma şekilde twrp ile herhangi bir müdahalede siliniyor fakat imei kalıyor sistemde veya twrp de bir açıkmı var acaba yardımcı olurlarsa sevinirim.

Son düzenleme:

alicankocak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliCan KOÇAK
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Kalite Sorumlusu
Konular
12
şuan android 10 tabanlı eu beta yüklü. non hlos.bin dosyası paylaşıldı onu denedim o android 9 tabanlı olunca sıkıntı oldu. Efs ve persist yedeğini aldım. olmadı deniyeyim tekrar.

Miroom u bir ara kurdum script dosyasında bir bölüm var orayı sildim düzenledim. Açılış ekranı yarım saat döndü ne başa dönüyo ne ileri gidiyor sürekli mi room yükleme döngüsü var. Öyle olunca tekrar eu yükledim. Wipeları yapıp tekrar yüklüyeyim dedim yine error 7 verdi :D istemeden çok iyi güvenlik sistemi kurmuşlar sanırım :D

societykutlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kutlu Can
Cihazım
Redmi k20 pro
Meslek
Sinema
Konular
1
merhabalar yeni çıkan eu romu indirdim az önce, yüklendi dedi ancak twrp'den çıkamıyorum. ne yapabilirim? burada olan fikir verebilir mi?

alicankocak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliCan KOÇAK
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Kalite Sorumlusu
Konular
12
Twrp den çıkamıyorum derken reboot yapınca twrp ye mi atıyor tekrar ?

alicankocak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AliCan KOÇAK
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Kalite Sorumlusu
Konular
12
wipe ları yaptıktan sonra reboot tan recovery yapıp dosyayı pcden telefona atıp temiz kurulum yapmayı deneyin. Rom konusu tam manasıyla oturmamış durumda.

Üst Alt