Rehber Redmi K20 / Mi 9T - Magisk ile Root

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
mibaba, A11 olduğu için 23 sürümünü yükleyin

mibaba

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cemal
Cihazım
mi 9t
Konular
1
mibaba, A11 olduğu için 23 sürümünü yükleyin

Cevabınız için teşekkürler ama 23 sürümü hangisi oluyor acaba? Bulamadım da...

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
mibaba, Link bıraktım görünmüyor mu ?

ilkerl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ilker
Cihazım
Mi6
Konular
0
Merhaba,

Cihazıma bir türlü twrp yükleyemiyorum. waiting for device adımında kalıyor. Device olarak görüyor hatta adb'den fastboot mpduna sorunsuz alıyor. Ancak recovery imaga adımında cihaz bekleniyorda kalıyor. USB hata ayıklama ve kilit açık. Driver sorunu gibi ama sorunu tam olarak bulamadım. Win10 ve 64 bit sistem kullanıyorum.

Ekli dosyalar

• 2022-02-05 20_59_53-Aygıt Yöneticisi.png
    2022-02-05 20_59_53-Aygıt Yöneticisi.png
    5,9 KB · Görüntüleme: 8
  • 2022-02-05 21_01_43-Windows PowerShell.png
    2022-02-05 21_01_43-Windows PowerShell.png
    8,7 KB · Görüntüleme: 7

hed-pe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
Arkadaşlar selam herkese. Türkiye cihazı 9t var elimde. Miui 12.1.1 global kurulu tek tuş yükleme ile twrp yüklüyorum ama cihazda herhangi bir parola, pin vs. olmadığı halde install ekranında dosya isimleri ''awdwagrkhjse'' gibi karışık şifreli şekilde gözüküyor. Dolayısıyla ben magisk dosyasını flaşlayamıyorum. Yeniden başlatınca da twrp siliniyor işlem başa dönüyor. Nasıl aşabilirim bu problemi?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Arkadaşlar selam herkese. Türkiye cihazı 9t var elimde. Miui 12.1.1 global kurulu tek tuş yükleme ile twrp yüklüyorum ama cihazda herhangi bir parola, pin vs. olmadığı halde install ekranında dosya isimleri ''awdwagrkhjse'' gibi karışık şifreli şekilde gözüküyor. Dolayısıyla ben magisk dosyasını flaşlayamıyorum. Yeniden başlatınca da twrp siliniyor işlem başa dönüyor. Nasıl aşabilirim bu problemi?
Cihazınızda ki tüm veriler silinecektir bu işlemden sonra.

TWRP menüsünden Wipe kısmına girin oradan format datayi seçin, çıkan kutucuğa yes yazın ve sıfırlama işlemini başlatın. Daha sonra twrp üzerinden telefonunuzu kurtarma modunda başlat seçeneği ile kurtarma modunda başlatın. Eğer direkt sistem olarak yeniden baslatirsaniz twrp silinir bu yuzden recovery modda yeniden başlatmayı seçin.

Yeniden başladıktan sonra sizi direkt twrp'ye atacak,cihazınız sıfırlanmış şifreleme kalkmış olacak, sifrelemenin kalıcı olarak kalkması için aşağıda ki linkte verdiğim dfe'yi twrp ile install kısmından yükleyin. Format Data işlemi sonrası bilgisayarınızdan cihazınıza atın sonra da install kısmından yükleme yapın.

Her yeni rom yüklediğiniz de sifrelenmesini istemiyorsanız DFE'yi flashlamayi unutmayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yapamadığımız bir yer olursa mesajı alintilayarak cevap yazın yardımcı olurum.

Son düzenleme:

hed-pe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
Cihazınızda ki tüm veriler silinecektir bu işlemden sonra.

TWRP menüsünden Wipe kısmına girin oradan format datayi seçin, çıkan kutucuğa yes yazın ve sıfırlama işlemini başlatın. Daha sonra twrp üzerinden telefonunuzu kurtarma modunda başlat seçeneği ile kurtarma modunda başlatın. Eğer direkt sistem olarak yeniden baslatirsaniz twrp silinir bu yuzden recovery modda yeniden başlatmayı seçin.

Yeniden başladıktan sonra sizi direkt twrp'ye atacak,cihazınız sıfırlanmış şifreleme kalkmış olacak, sifrelemenin kalıcı olarak kalkması için aşağıda ki linkte verdiğim dfe'yi twrp ile install kısmından yükleyin. Format Data işlemi sonrası bilgisayarınızdan cihazınıza atın sonra da install kısmından yükleme yapın.

Her yeni rom yüklediğiniz de sifrelenmesini istemiyorsanız DFE'yi flashlamayi unutmayın.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yapamadığımız bir yer olursa mesajı alintilayarak cevap yazın yardımcı olurum.
Öncelikle hızlı yanıtınız için teşekkür ederim. Söylediklerinizi yaptım ve evet recovery modda başlatınca pc telefon hafızasını gördü ve verdiğiniz dosyayı install ettim, sonrasında root için magisk dosyasını da install ettim tekrar başlat dedim ama malesef mi logosunda kalıyor cihaz tekrar en baştan miflashtool ile rom u mu flashlamam gerekiyor? neyi yanlış yaptım tam olarak?

Son düzenleme:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Öncelikle hızlı yanıtınız için teşekkür ederim. Söylediklerinizi yaptım ve evet recovery modda başlatınca pc telefon hafızasını gördü ve verdiğiniz dosyayı install ettim, sonrasında root için magisk dosyasını da install ettim tekrar başlat dedim ama malesef mi logosunda kalıyor cihaz tekrar en baştan miflashtool ile rom u mu flashlamam gerekiyor? neyi yanlış yaptım tam olarak?
Mümkünse format Data yapıp sifrelemeyi kaldırdıktan sonra yeniden Recovery modda başlatıp twrp ile once 4 Wipe yapin (Dalvik,Cache,Sistem ve Data) sonra romu twrp üzerinden flashlayin. Yükleme bittiktan sonra ana sayfaya gelip önce magisk sonra da DFE'yi kurun hocam. Bir de böyle deneyin. Twrp ile yapmazsanız mi flash ile yapın,Twrp yükleyin sonra da format Data yaparak önce magisk sonra DFE'yi flashlayin hocam. Bu arada twrp olarak aşağıda ki linkten en güncel twrp'yi indirip kurabilir misiniz (Aynı şekilde bu araç ile twrp yi yükleyin sonra Twrp içerisinden İnstall kısmında imaj yükle secerek indirdiğiniz twrp imajını kurup Recovery modunda yeniden başlatın yeni twrp kurulmuş olacaktır.

hed-pe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aydın
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
Mümkünse format Data yapıp sifrelemeyi kaldırdıktan sonra yeniden Recovery modda başlatıp twrp ile once 4 Wipe yapin (Dalvik,Cache,Sistem ve Data) sonra romu twrp üzerinden flashlayin. Yükleme bittiktan sonra ana sayfaya gelip önce magisk sonra da DFE'yi kurun hocam. Bir de böyle deneyin. Twrp ile yapmazsanız mi flash ile yapın,Twrp yükleyin sonra da format Data yaparak önce magisk sonra DFE'yi flashlayin hocam. Bu arada twrp olarak aşağıda ki linkten en güncel twrp'yi indirip kurabilir misiniz (Aynı şekilde bu araç ile twrp yi yükleyin sonra Twrp içerisinden İnstall kısmında imaj yükle secerek indirdiğiniz twrp imajını kurup Recovery modunda yeniden başlatın yeni twrp kurulmuş olacaktır.

bence magisk den dolayı böyle bir problem oluyor sizce hangi sürümü flaşlamaya çalışmalıyım?
şu konuda belli bir sürüm üzeri magisk apk olarak yüklenebilir diyor sizce o şekilde yüklesem olur mu? yoksa her türlü twrp üzerinden mi flaşlamak gerek?

Üst Alt