Yardım Redmi 8a çökme sorunu

ahmtnce

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi redmi 8a
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miuı global 11.0.4
Telefon Modeli
Redmi 8a
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Herkese merhaba forumunuza yeni katıldım 2 aylık xiaomi redmi 8a telefon kullanıcısıyım. Telefonu çok severek aldım ve son bir haftaya kadar memnundum. Fakat bir haftadır telefondan resmen soğudum. Herhangi bir uygulamaya yada ayarlara not defterine bile girsem home tuşuna basıp çıkış yaptığımda boş ekran geliyor donuyor telefon ve simgeler 3-4 saniye sonra yükleniyor. Oyundayken yada spotifyda müzik dinlerken bir anda kapatıyor uygulamaları kendi kendine. İki üç kere fabrika ayarlarına döndürdüm yok çözülmedi. Hard reset attım yine tık yok aynı problem devam. Varmıdır bir bilgisi olan yardımcı olabilecek olan iki aylık telefon çöp oldu resmen dopru düzgün kullanamıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler herkese iyi forumlar.

Emrgzr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi 8a
Konular
5
Bende redmi 8a kullanıyorum miui 11e geçtiğimde ekran düzensizliği oldu fabrika ayarlarına döndürdüm düzeldi. Telefonda oyun oynuyorsan ve birçok uygulama yüklü ise donması normal geliyor sanki bana. 2gb ram var sonuçta telefon. Oyun telefonu değil bana göre.

Oyla:

ahmtnce

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi redmi 8a
Konular
1
Ya tabiki öyle ama abartı bir performans beklentim yokki benim hiç bir uygulama çalışmazken bile ayarlara giriyorum örneğin home tuşuna basıyorum telefon gidiyor bu hiç normak değil üstelik ilk aldığımda bi kaç güncelleme gelmeden önce böyle bir sıkıntı yoktu

Oyla:

Emrgzr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Redmi 8a
Konular
5
Ya tabiki öyle ama abartı bir performans beklentim yokki benim hiç bir uygulama çalışmazken bile ayarlara giriyorum örneğin home tuşuna basıyorum telefon gidiyor bu hiç normak değil üstelik ilk aldığımda bi kaç güncelleme gelmeden önce böyle bir sıkıntı yoktu
Son güncellemeden sonra fabrika ayarlarına döndün mü? Ortalama kaç saat ekran süresi alıyorsun?

Oyla:

ahmtnce

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi redmi 8a
Konular
1
Defalarca döndüm ekran süresini net söyleyemem ama cihazı ilk aldığım zamana göre nerdeyse yüzde 40 düştü

Oyla:

ahmtnce

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi redmi 8a
Konular
1
Hocam ben derdimi anlatamadım galiba sorun şarjda vs de değil oynadığım oyun zaten clash of clans oynu oynarken kassa derim ki kapasitesi bu derdim o değil ama telefonda hiç bir uygulama açık değil arka planda çalışan bişey yok not defterine giriyorum home tuşu diyorum gidiyo telefon bu normal değil yani her home tuşuna basışımda 3-4 saniye bekliyorum telefon kendine gelsin diye böyle bir takılmayı her yerde yaşasam telefon yavaş derim ama yok sadece ana ekrana dönerken oluyor. Ayrıca ilk aldığımda da aynı uygulamaları kullanıyordum aynı şeykilde kullanıyordum telefonu böyle bir sıkıntı yoktu detaylı bilgi sahibi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi.

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Hocam ben derdimi anlatamadım galiba sorun şarjda vs de değil oynadığım oyun zaten clash of clans oynu oynarken kassa derim ki kapasitesi bu derdim o değil ama telefonda hiç bir uygulama açık değil arka planda çalışan bişey yok not defterine giriyorum home tuşu diyorum gidiyo telefon bu normal değil yani her home tuşuna basışımda 3-4 saniye bekliyorum telefon kendine gelsin diye böyle bir takılmayı her yerde yaşasam telefon yavaş derim ama yok sadece ana ekrana dönerken oluyor. Ayrıca ilk aldığımda da aynı uygulamaları kullanıyordum aynı şeykilde kullanıyordum telefonu böyle bir sıkıntı yoktu detaylı bilgi sahibi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi.
Launcher uygulaması ile ilgili bir sorun olabilir hocam güncellemesi var mı bir bakın ayarlardan
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Launcher uygulaması ile ilgili bir sorun olabilir hocam güncellemesi var mı bir bakın ayarlardan
Yoksa hocam şunu indirip kurun çözüm olur diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Oyla:

Ahmet2344

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi 8
Konular
0
Aynı sorunla cebellesiyorum ben ürünü İstanbul Bilişimden aldım ve şu an telefonda herşey çöküyor klavye açılmıyor çok uğraşıyorum anca 1 dk deniyorum sonra açılıyor uygulamalar çöküyor hemde maksimum 5 dk çalışıyorlar müzik dinleyemiyorum o da en fazla 1 dk çalıyor sonra otomatik duruyor şunu yazarken bile telefonun klavyesi 10 defa çöktü yeter be bıktım

Oyla:
Üst Alt