Soru Redmi 5+ sar değeri Hakkında

enesyetkin44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
4
Herkese merhabalar, internette bu telefonun sar değerlerine bakıyordum da ikisi de 1 in üstünde. Bu bir sorun teşkil eder mi ? Ben tek hat kullanmayi düşünüyorum. Tek hat kullanırsam bu değer yarıya düşer mi?
Teşekkürler.

ülgen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
29
ben kullanıyorum daha hiç bir sorun olmadı 3-4 aydır

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Sar değeri Avrupa standartlarının altında.
Bir çok kullanıcısı var.
Her hangi bir sorun teşkil etmedi kimsede.
İlk defa sar değerini soran birini gördüm :)
Sar değerini kafanıza takmanıza gerek yok hocam. Piyasadaki telefonlardan farkı yok :)
Şu ana kadar hiç bir olumsuz etkisi olduğunu görmedim ve kendimde yaşamadım :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Herkese merhabalar, internette bu telefonun sar değerlerine bakıyordum da ikisi de 1 in üstünde. Bu bir sorun teşkil eder mi ? Ben tek hat kullanmayi düşünüyorum. Tek hat kullanırsam bu değer yarıya düşer mi?
Teşekkürler.
Merhaba...SAR değerleri Dünya Standard normlar dahilinde, ancak yine de gün içinde çok fazla kulağınıza yakın olarak kullanmanız halinde, ileriye dönük sorunlar çıkabilir...mümkün olduğunca başınızdan uzak ve kulaklıkla kullanmakta yarar var...forumda bir arkadaşımız cihazı kullanırken baş ağrısı çektiğini söylemişti, bende kendisine Nöroloji servisine görünmesini önermiştim ama kendisinden ses seda çıkmadı...iyi forumlar

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

enesyetkin44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
4
Merhaba...SAR değerleri Dünya Standard normlar dahilinde, ancak yine de gün içinde çok fazla kulağınıza yakın olarak kullanmanız halinde, ileriye dönük sorunlar çıkabilir...mümkün olduğunca başınızdan uzak ve kulaklıkla kullanmakta yarar var...forumda bir arkadaşımız cihazı kullanırken baş ağrısı çektiğini söylemişti, bende kendisine Nöroloji servisine görünmesini önermiştim ama kendisinden ses seda çıkmadı...iyi forumlar

Anladığım kadarıyla bu sorun sadece redmi 5 plus ile ilgili bir sorun değil. Gün içinde çok fazla kulağa yakın kullanmak diğer telefonlar için de geçerli olabilir.

Oyla:

sinanaltinari

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sinan Emre
Cihazım
LG G4
Meslek
Sağlıkçı
Konular
2
Teşekkürler.
Sar değeri Avrupa Standartları'na göre uygun. Fakat telefona sanırım 2. hattı takınca belirtilen Sar değerine ulaşıyor. Ayrıca görüşme yaparken çalma esnasında telefonu kulağınıza koymanız daha fazla radyasyon yemenize neden olur. Aynı arabaların kalkışta daha fazla yakması gibi düşünebilirsiniz. Bir kere çalma sesini duyun sonra ekrana bakın açtıktan sonra gönül rahatlığıyla konuşun. Çok büyük bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Oyla:

Fakirim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İhsan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
0

Merhaba. Redmi 5 Plus almaya karar vermiştim fakat SAR değeri beni tereddüt ettiren şey oldu. Karşılaştırdığım diğer telefonlar 0.3-0.7 arası iken bu telefonda
1.013 W/kg (10g) Baş
1.470 W/kg (10g) Vücut
değerlerinin olduğunu gördüm. Bazı kişiler ise bu değerlerin sadece 2 sim kart aynı anda kullanıldığında ortaya çıktığını söylüyor. Peki tek sim kart + hafıza kartı şeklinde kullanımda bu değer kaç oluyor? Cihazı beğeniyorum ama beyin kanseri olmak istemiyorum bu yüzden cevabınız önemli

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Merhaba. Redmi 5 Plus almaya karar vermiştim fakat SAR değeri beni tereddüt ettiren şey oldu. Karşılaştırdığım diğer telefonlar 0.3-0.7 arası iken bu telefonda
1.013 W/kg (10g) Baş
1.470 W/kg (10g) Vücut
değerlerinin olduğunu gördüm. Bazı kişiler ise bu değerlerin sadece 2 sim kart aynı anda kullanıldığında ortaya çıktığını söylüyor. Peki tek sim kart + hafıza kartı şeklinde kullanımda bu değer kaç oluyor? Cihazı beğeniyorum ama beyin kanseri olmak istemiyorum bu yüzden cevabınız önemli

Hocam bu değerlerden dolayı beyin kanseri olacak olsaydık vayhalimize
ek bilgi
Bazı kuruluşlar tarafından önerilen SINIR DEĞERLER:

ICNIRP=2W/Kg

IEEE=1.6W/Kg

Oyla:

deneme

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Deneme
Cihazım
Mi Note
Konular
5
1.013 W/kg (10g) Baş
1.470 W/kg (10g) Vücut

Size telefon almadan önce bunu almanızı öneriyorum :D

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt