İnceleme Redmi 5 Plus

elifednah

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hande
Cihazım
mi 5 prime
Konular
17
Edit:
Dediğim hususu karşılaştırmak için, yukarıdaki ricam Mi Max 2 de de (aynı uygulamalar açıkken ve aynı erişilebilirik ayarları ile) gerçekleştirilerek Mi Max 2 nin ve Redmi 5 Plus ın screenshot ları birlikte paylaşılırsa harika olur
[doublepost=1518343217,1518343092][/doublepost]

Elden satış hangi il için geçerli?
[doublepost=1518343368][/doublepost]

Satışınız hangi il için geçerli, alışveriş süreci nasıl oluyor, resmi olarak ne zaman TR piyasasına gelir? (aynı şekilde Redmi Note 5 de gelir mi?)
Umarım istediğiniz gibi olmuştur.Redmi 5 plus dan görüntü. Mi5 ile Upload ettiğim için öyle gözüküyor. 5 plus ı kardeşim kullanıyor mi 5 i ben. Yanış anlaşılma olmasın :)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
mi max ile redmi 5 plus ekranı arasındaki 0,45 inç fark, telefonu işlevsel kullanımım açısından ne kadar fark eder çok emin değilim. 0,45 inç diagonal olarak 11 milimetre fark yaratır. Bir fark da ekranın 16:9 ile 18:9 olması. Popüler telefon karşılaştırma sitelerine baktığımda iki telefonun kontrast (1000:1) ve parlaklık (450 nit) değerleri aynı görünüyor. Ama piksel yoğunluğu ve NTSC açısından Redmi 5 Plus daha iyi.

Yaklaşık 4 yıldır 6 inç ekranlı Nokia lumia 1520 kullanıyorum ve ilk akıllı telefonum bu. Redmi 5 Plus ile diagonal olarak aynı ekran büyüklüğüne sahip denebilir. Ekranın dikey-yatay oranında farklılık var. Yani Redmi 5 Plus ekranı şu an kullandığım telefona göre daha dar ve uzun. 18:9 oranlı ekranlar yeni bir teknoloji ve tasarım. Beni asıl düşündüren 0,45 inç lik fark değil de birinin 16:9 diğerinin 18:9 olması. 18:9 ergonomi açısında (biraz da ekran kalitesi) büyük avantaj sağlıyor. Ama telefonu büyük yazı/font gibi erişilebilirlik özellikleriyle kullanırken ekrandan alacağım verim azalabilir mi? Örneğin yazı boyutunu büyüttüğümde ekranda harf ya da satır kaybı gibi dezavantajlar yaşanır mı? 18:9 olan android li bi ekranda hiç tecrübem yok.

Mümkünse, Redmi 5 Plus kullananlardan ricam, telefonun büyük yazı gibi erişilebilirlik özellikleri maksimumda iken ayarlar, mesajlar gibi telefonun temel uygulamaları ve diğer popüler uygulamalardan bazılaı açıkken ekran görüntüleri (screenshot) alınarak forumda bu konu altında paylaşılabilir mi? (Tabi ki kişisel verilerinizi koruyarak)

Yakın bir arkadaşımda Mi 6 var ve incelediğim kadarıyla telefonu çok beğendim. Büyük ekrana ihtiyacım olduğunu düşünmesem gözüm kapalı Mi 6 alırım. Aslında, hangi telefonu alacağıma karar veremememin ve kafa karışıklığımın nedeni, almayı düşündüğüm Xiaomi marka telefonları yakın çevremde kullanan kimsenin olmaması ve bu telefonları teşhirde bulup inceleyememem. Böyle bir durumda da telefonların teknik verileri içerisinde boğuluyorum. angel~~

İzmir'de ikamet ediyorum. Merkez ilçelerden birinde. Xiaomi marka telefonların özellikle mi max 2 ve Redmi 5 Plus ın satışının-teşhirinin yapıldığı elektronikçi veya mağaza var mıdır, biliyor musunuz?

Hocam Mi6yi beğenip büyük ekran istiyorsaniz tek çare Mi Note 3 :) Donanimsal olarak da Bu cihazlardan iyi Chipseti, Şarj performansi da Mi6 dan daha iyi. Zaten Kameralari da Mi6 ile ayni. Mi6 yerine neden Mi Note 3 aldim demezsiniz yani.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam Mi6yi beğenip büyük ekran istiyorsaniz tek çare Mi Note 3 :) Donanimsal olarak da Bu cihazlardan iyi Chipseti, Şarj performansi da Mi6 dan daha iyi. Zaten Kameralari da Mi6 ile ayni. Mi6 yerine neden Mi Note 3 aldim demezsiniz yani.

hocam ekranın büyük olması gerekiyor. çünkü arkadaşın göz problemi var. note 3 biraz ufak kalır gibi. bence en ideali mi max 2. redmi 5 plustan batarya ve ekran olarak daha vantajlı. kullananlarda gayet memnun. fiyatı da uygun zaten :)

yurttaşsalih

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
Poco F3
Konular
3
Umarım istediğiniz gibi olmuştur.Redmi 5 plus dan görüntü. Mi5 ile Upload ettiğim için öyle gözüküyor. 5 plus ı kardeşim kullanıyor mi 5 i ben.

Emeğiniz için teşekkür ederim. Bu görüntüler sadece redmi 5 plus a mı ait, paylaştıklarınız arasında başka telefonunki var mı? Hangi görüntü hangi telefona ait anlayamadım. :$

elifednah

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hande
Cihazım
mi 5 prime
Konular
17
Emeğiniz için teşekkür ederim. Bu görüntüler sadece redmi 5 plus a mı ait, paylaştıklarınız arasında başka telefonunki var mı? Hangi görüntü hangi telefona ait anlayamadım. :$
Rica ederim. Hepsi redmi 5 plus a ait görüntüler

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
hocam ekranın büyük olması gerekiyor. çünkü arkadaşın göz problemi var. note 3 biraz ufak kalır gibi. bence en ideali mi max 2. redmi 5 plustan batarya ve ekran olarak daha vantajlı. kullananlarda gayet memnun. fiyatı da uygun zaten :)

Anladım hocam, o açıdan bakılırsa dediğiniz gibi Mi Max 2 tek çözüm gibi. Redmi 5 Plusda dediğiniz gibi pek uygun olmayabilir. Redmi 5 Plus da çok güzel bir cihaz olarak görünüyor; fakat halen İthalatçı garantili olarak satışa çıkamadığı için ülkemizde beklenen ilgiyi görmüyor.

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Anladım hocam, o açıdan bakılırsa dediğiniz gibi Mi Max 2 tek çözüm gibi. Redmi 5 Plusda dediğiniz gibi pek uygun olmayabilir. Redmi 5 Plus da çok güzel bir cihaz olarak görünüyor; fakat halen İthalatçı garantili olarak satışa çıkamadığı için ülkemizde beklenen ilgiyi görmüyor.
Cantara hocamın dediğine göre kısa süre içerisinde garantili olarakta satışı başlayacak ülkemizde. Cihaz BTK testindeymiş şuan :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Cantara hocamın dediğine göre kısa süre içerisinde garantili olarakta satışı başlayacak ülkemizde. Cihaz BTK testindeymiş şuan :)

Evet hocam bende görmüştüm o yazisini da. İşte geç kalinmis oldu biraz. Redmi Note 5 bakalim hangi fiyatla cikacak.

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Evet hocam bende görmüştüm o yazisini da. İşte geç kalinmis oldu biraz. Redmi Note 5 bakalim hangi fiyatla cikacak.
Xiaominin global romu çok geç yayınlaması ve global sürümleri çok geç piyasaya sürmesinden kaynaklandı. Bana göre çıkardığı telefonlarda piyasaya sürülüşü global romu global sürümünün açıklanışı en ağır işlediği telefonu redmi 5 plus oldu.
Aralık başı tanıtılan telefonun global romu 4 şubat gibi yayınlandı. Mart gibi ancak ülkemizde satışı başlar.

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Xiaominin global romu çok geç yayınlaması ve global sürümleri çok geç piyasaya sürmesinden kaynaklandı. Bana göre çıkardığı telefonlarda piyasaya sürülüşü global romu global sürümünün açıklanışı en ağır işlediği telefonu redmi 5 plus oldu.
Aralık başı tanıtılan telefonun global romu 4 şubat gibi yayınlandı. Mart gibi ancak ülkemizde satışı başlar.

Ancak o zaman ülkemizde görülmeye başlanır hocam. Söylenenler kadari ile BTK da isi biraz zorlastirmaya başlamış, süreçler uzuyormus. Mi6 için bile satışa çıkması Temmuz ayini bulmustu, ben Haziran ayinda telefonu aldigimda daha İthalatci garantili satışı yoktu.

Üst Alt