Çözüldü Redmi 5 Plus sarjı %100 olmuyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali.ozd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
Merhaba arkadaşlar ben geçenlerde custom rom yükledim. Rom yükledikten sonra sarjı %100 olmamaya başladı %97 e geliyor başka da dolmuyor. Başka custom rom denedim yine olmadı. Data/system/battery dosyalarını sildim yine olmadı sizce nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

ali.ozd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
T
Herkese merhabalar.
Malum %97 den sonra şarj alıp %100'e gelmemesi sorunu yaşıyor çoğu kişi.
Ama bugün sorunu çözdüm. Aslında sorun neyden kaynaklanıyor nasıl oluyor vs hiçbir bilgim yok sadece yaptıklarımı sizlere anlatacam. Bunları yapınca telefon %100'e kadar şarj oldu.
Telefonun şarjını %50'ye indirene kadar oynadım. %50 olunca Battery Calibration programını indirip kurdum ve kalibre ettim. Sonra %41'e kadar falan telefonla oynadım. Sonra şarja takıp %75-%78 arası bir şarja kadar şarj ettim. Sonra Mi Flash ile global kararlı rom attım. Telefon açıldığında %75 şarjı vardı. Tekrar Battery Calibration uygulaması ile kalibre ettim sonra Xiaomi’nin kendi hızlı şarj özellikli adaptörü ile şarj ettim ve %100'e kadar şarj etti.

Telefon 3/32 çin sürüm modeli. Epic rom kuruluydu. Twrp ve root vardı.
Mi Flash ile rom kurdum uygulamalar vs hiçbirşey silinmedi rom olduğu gibi epicten global kararlıya döndü. Sadece twrp ve root silindi. :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler hocam bugün ilk iş olarak deneyeceğim
[doublepost=1526366943,1526362750][/doublepost]
Herkese merhabalar.
Ama bugün sorunu çözdüm. Aslında sorun neyden kaynaklanıyor nasıl oluyor vs hiçbir bilgim yok sadece yaptıklarımı sizlere anlatacam. Bunları yapınca telefon %100'e kadar şarj oldu.
Telefonun şarjını %50'ye indirene kadar oynadım. %50 olunca Battery Calibration programını indirip kurdum ve kalibre ettim. Sonra %41'e kadar falan telefonla oynadım. Sonra şarja takıp %75-%78 arası bir şarja kadar şarj ettim. Sonra Mi Flash ile global kararlı rom attım. Telefon açıldığında %75 şarjı vardı. Tekrar Battery Calibration uygulaması ile kalibre ettim sonra Xiaomi’nin kendi hızlı şarj özellikli adaptörü ile şarj ettim ve %100'e kadar şarj etti.

Mi Flash ile rom kurdum uygulamalar vs hiçbirşey silinmedi rom olduğu gibi epicten global kararlıya döndü. Sadece twrp ve root silindi. :)

Herkese merhabalar.

Hocam epic rom kullanıyorum demişsiniz. Ben Redmi 5 Plus'a göre epic rom bulamadım rica etsem link atabilir misiniz?

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
T

Teşekkürler hocam bugün ilk iş olarak deneyeceğim
[doublepost=1526366943,1526362750][/doublepost]

Hocam epic rom kullanıyorum demişsiniz. Ben Redmi 5 Plus'a göre epic rom bulamadım rica etsem link atabilir misiniz?

Hocam kusura bakmayın kafam çorba gibi olmuş yorgunluktan. Epic değil EU Rom yazmam gerekiyordu :))

Rom konusuna da buradan ulaşabilirsiniz :)
https://forum.miuiturkiye.net/konu/...share_tid=23124&share_fid=109546&share_type=t

Oyla:

ali.ozd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Arka kapağı açıp batarya bağlantılarını söküp tekrar taktığımızda bu sorun çözülüyormuş. Arka kapağı düzgün şekilde açıp kapatan bulursam deneyeceğim.

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Arka kapağı açıp batarya bağlantılarını söküp tekrar taktığımızda bu sorun çözülüyormuş. Arka kapağı düzgün şekilde açıp kapatan bulursam deneyeceğim.
İnsan güvenemiyor bu konuda kimseye

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
İnsan güvenemiyor bu konuda kimseye

Kullandığınız battery calibration uygulamasının linkini paylaşır mısınız rica etsem? Onu da müsait bir zamanda deneyeyim.

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Kullandığınız battery calibration uygulamasının linkini paylaşır mısınız rica etsem? Onu da müsait bir zamanda deneyeyim.

Hocam bence telefonu açtırmadan önce bunları deneyin. Açmaya gerek kalmadan düzeltmek daha sağlıklı olacaktır.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115

Hocam bence telefonu açtırmadan önce bunları deneyin. Açmaya gerek kalmadan düzeltmek daha sağlıklı olacaktır.

Teşekkür ederim hocam. Yöntem çok uzun ona üşeniyor insan. :) Ama deneyeceğim ilk fırsatta.

Oyla:

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Teşekkür ederim hocam. Yöntem çok uzun ona üşeniyor insan. :) Ama deneyeceğim ilk fırsatta.
Uzun olması konusunda haklısınız :)
TheByALeX hocamın dediği gibi %50 de kalibre ettikten sonra şarjını tamamen bitirip tekrar şarj etmeyi düşündüm ama oynadım zorladım şarjı yarım saatte %9 ancak indi. Youtubede ful hd film açmış telefonu kenara koymuştum kendi kendine oynuyordu öyle bile şarjı bitmiyordu. Xiaomi bitmeyen batarya yapmış bende dayanamadım %9 indikten sonra şarj edip diğer dediklerimi yaptım

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Uzun olması konusunda haklısınız :)
TheByALeX hocamın dediği gibi %50 de kalibre ettikten sonra şarjını tamamen bitirip tekrar şarj etmeyi düşündüm ama oynadım zorladım şarjı yarım saatte %9 ancak indi. Youtubede ful hd film açmış telefonu kenara koymuştum kendi kendine oynuyordu öyle bile şarjı bitmiyordu. Xiaomi bitmeyen batarya yapmış bende dayanamadım %9 indikten sonra şarj edip diğer dediklerimi yaptım

Bugün veya yarın deneyeceğim. :D

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt