Çözüldü Redmi 5 Plus sarjı %100 olmuyor

'Sorular ve Yardım Talepleri' forumunda ali.ozd tarafından 11 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Merhaba arkadaşlar ben geçenlerde custom rom yükledim. Rom yükledikten sonra sarjı %100 olmamaya başladı %97 e geliyor başka da dolmuyor. Başka custom rom denedim yine olmadı. Data/system/battery dosyalarını sildim yine olmadı sizce nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

2. Temiz bir stock rom kurun hocam birde öyle bakın ?

3. Bugün deneyeceğim fakat neden böyle bir sorun oluyor anlamadım xda forumda da çoğu kişi şikayetçi bu sorundan.

4. Ne yazık ki ben de aynı sorunu yaşıyorum. Mdeejay'in los 0405 sürümünde düzelmişti ama geç şarj oluyodu. Sonra geri bozuldu şuan 96dan yukarı çıkmıyor. Bi çözüm bulamadım uzun süredir.

Edit: Fastboot romu dahi çözüm olmadı.

5. Farklı bir şarj aleti de deneyebilirsiniz, bende olumlu sonucu olmuştu.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Sarj aletini değiştirip hızlı sarj aleti ile denedim sonuç yine olumsuz.
    --- Birleştirilmiş mesaj, 12 Mayıs 2018Orijinal mesaj tarihi 12 Mayıs 2018 ---
    /data/system/ yolundaki batterystats-daily.xml ve batterystats.bin dosyalarını silip yeniden başlatarak max %99'a kadar doldurdum. Fakat %100'e ne yaptımsa tamamlayamadım.

7. İşin garibi artık geç şarj oluyor 90 dan sonrası. Bakalım umarım bi çözüm bulunur.

8. Evet aynen dediğin gibi.%90'ı geçtikten sonra yavaş sarj oluyor yazıyor.

9. Telefonda kernel adiutor yüklü mü ? Yüklüyse ona girin battery sekmesinde bazen şarj için kısıtlama getiriyorlar onu 100 yapabilirsiniz.

10. Kısıtlama yok kontrol ettim.
    Yokmu sorunu çözmemize yardım edebilecek?

11. Kaç kişi aynı sorunu yaşıyor?
    Belki kronik bir sorundur

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Cihazınız rootlu ise şarjı"nız %50 iken bataryayi kalibre edin. Daha sonra şarjınızı
    bitirin. Şarjınız bittikten sonra bataryayi %50 kadar doldurun. Ardından miflash yardımı ile rom yükleyin.

Aynı durumu bende yaşadım ve bu sayede çözüm. Bu bilgiyi yabancı bir forumda okumuştum.

Sağlıklı bir Bataryayi %20"nin altına düşürmemek gerekir. Lakin başka çaresi yok maalesef.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peocawe ve Mkalkan21 bunu beğendi.
  13. Peki tekrar custom rom yüklersek sorun devam eder mi?

14. Sorun devam etse halen araştırıyor olurdum.

Mkalkan21 bunu beğendi.
  15. Son zamanlarda bu kadar mantıklı bir açıklama görmemiştim hocam

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fd_ bunu beğendi.
  16. Tevil zırva götürmez

Mkalkan21 bunu beğendi.
  17. O halde bu gece dneyecegim.Umarım sonuç olumlu olur. İlgilendigin için Teşekkürler.
    Sonuç olumlu olursa buraya yazarım.

TheByALeX ve Mkalkan21 bunu beğendi.
  18. Bilgi için teşekkürler fakat kalibreden kastınız batterystats silmek mi? Bugün deneyeceğim ben de. :)
    --- Birleştirilmiş mesaj, 13 Mayıs 2018Orijinal mesaj tarihi 13 Mayıs 2018 ---
    Sayısız kişi var bu sorunu yaşayan. Neyden kaynaklanıyor bilinmiyor.

Mkalkan21 bunu beğendi.
  19. Play üzerinden Battery Calibration programi ile Calibre edin.

Kronik olduğunu sanmıyorum. Rom yada Kernel ile ilgili bir durum.

Mkalkan21 bunu beğendi.
  20. %50'de iken kalibre etmemiz gerekiyor değil mi?

Mkalkan21 bunu beğendi.
  21. Evet hocam pil tamamen bittikten sonra
    %50 ye kadar doldurup kalibre ediyoruz

22. Hocam ben bitirmeden %50'de iken yaptım bi sıkıntı olur mu?

23. Bilemiyorum hocam

24. sarjı malum %96'ya kadar doluyor.96'da iken çıkardım %50ye gelene kadar kullandım 50'ye gelince kalibrasyon yaptım sarjını kapanana kadar bitirdim.Şimdi sarjda %50'ye gelsin miflash tan romu flaslayacağım.

TheByALeX bunu beğendi.
  25. İlk postunuzda 50 ya kadar kullanın 50 de kalibrasyon yapın sonra bitirin demişsiniz hocam. Diğer postta da bitirin 50 ye kadar doldurup kalibrasyon yapın demişsiniz. Hangisi doğru olan?

ali.ozd bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...