MIUI 12 Redmi 5 Plus MIUI12 Eu 20.6.11 Beta Android 9

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Çok teşekkür ederim.

IN2023 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Romu yükledim. Konuşmak için erken ama genel olarak bazı şeyleri söyleyeyim.
1- Türkçe dil var
2- denediğim genel olarak her kesin kullandığı özellikler çalışıyor.
3- bluetooth medya ve arama çalışıyor.
4- Radyo var çalışıyor
5- Mi browser yok.
6- Hesap makinesi yok.

Kullanıma gelirsek arada ufak takılmalar oluyor ama önceki portlara göre güzel. Toogle modları var. Kernel için bazı modlar bunlar.
Genel olarak olumlu diyebilirim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Engin1984

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Engin
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Romu yükledim. Konuşmak için erken ama genel olarak bazı şeyleri söyleyeyim.
1- Türkçe dil var
2- denediğim genel olarak her kesin kullandığı özellikler çalışıyor.
3- bluetooth medya ve arama çalışıyor.
4- Radyo var çalışıyor
5- Mi browser yok.
6- Hesap makinesi yok.

Kullanıma gelirsek arada ufak takılmalar oluyor ama önceki portlara göre güzel. Toogle modları var. Kernel için bazı modlar bunlar.
Genel olarak olumlu diyebilirim.
Teşekkür ederim.Yüklemeye değer gibi görünüyor

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Hocam romu yüklediğinizde data şifrelendi mi fotmat data yapmak zorunda kaldınız mı
Yok olmadı. Orangefox 11 kullanıyorum ondan dolayı da şifrelenmemiş olabilir :) Bu arada format data olayına açıklık getireyim. dahili hafıza silinmedi... Yükleme yaparken her zaman format data,system cache, dalvik yaparım.

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Yok olmadı. Orangefox 11 kullanıyorum ondan dolayı da şifrelenmemiş olabilir :) Bu arada format data olayına açıklık getireyim. dahili hafıza silinmedi... Yükleme yaparken her zaman format data,system cache, dalvik yaparım.
Hocam format data yaparken içim rahat etmiyor.her ne kadar mi clouda yedekli olsa da resimler format data yaparken acaba silinir bidaha geri getiremez miyim diye düşünüyorum siz resimlerinizi nasıl yedekliyorsunuz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada hocam orangefox 11 linki var mı ben en fazla r10 sürümünü bulabildim internette

Son düzenleme:

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
yedeklemiyorum. Silinse gider valla:) Twrp içinde iki tür format data var. Normalinde dahili hafızayı seçmedigin sürece sorun Olmaz.

Geç gördüm kusura bakma. Buraya ekliyorum.

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
yedeklemiyorum. Silinse gider valla:) Twrp içinde iki tür format data var. Normalinde dahili hafızayı seçmedigin sürece sorun Olmaz.

Geç gördüm kusura bakma. Buraya ekliyorum.

Anlıyorum hocam çok sağolun bende yarın yükleyim şu son android10 romu rashidin romu kasmaya başladı baya canımı sıkıyor. Formatlasam düzelir belki ama formatlamışken android 10 olsun dedim.

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Anlıyorum hocam çok sağolun bende yarın yükleyim şu son android10 romu rashidin romu kasmaya başladı baya canımı sıkıyor. Formatlasam düzelir belki ama formatlamışken android 10 olsun dedim.
Bütün port romlar birkaç gün geçtikten sonra kasıyor. Denediğim tüm romlarda bunu yaşadım. Yukarıda belirttiğim romu kullanıyorum ama o da arada bir takılıyor. Şimdi flyme port rom var onu deneyeceğim. Birkaç güne de miuitr android 10 port bakacağız. Bakalım ne olacak :) hocam bu arada sen yine de yedeklerini al. Ne olur ne olmaz.

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Siz burda format data derken Wipe yerindeki datayı kastetmişsiniz onu zaten ben de yapıyorum her rom değiştirdiğim zaman aksi takdirde uugualamalarda sorun oluyor zaten yanıt vermiyor faaln diye . Ben telefondaki internal storage dahil her şeyin silindiği format datayı sormuştum size ona gerek yoksa sıkıntı yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bütün port romlar birkaç gün geçtikten sonra kasıyor. Denediğim tüm romlarda bunu yaşadım. Yukarıda belirttiğim romu kullanıyorum ama o da arada bir takılıyor. Şimdi flyme port rom var onu deneyeceğim. Birkaç güne de miuitr android 10 port bakacağız. Bakalım ne olacak :) hocam bu arada sen yine de yedeklerini al. Ne olur ne olmaz.
Bakalım miuitr nin android10 romunu bende merakla bekliyorum o gelesiye kadar idare etmelik rom atacağım yarın inşallah yani müsait olabilirsem hem akıllı saat hem kablosuz kulaklık kullandığım için Bluetooth sorunlu bir rom yükleyip zamanımı boşa harcamak istemedim bunda malum son 2 rom hariç geri kalan ücretsiz romlarda bluetooth sorunu vardı

Üst Alt