Rehber Redmi 5 Plus için TWRP Kurulumu

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Ota yani resmi güncellemelerin yüklenmesi için alınan bir yedek o... Twrp ayarlarında kaldırılabilir.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tamam da ben stock romdan eu Roma geçtikten uzun süre sonra orangefox yükledim,nasıl yedeğini aldı yada tam olarak neyin yedeğini aldı muamma . Ayarlardan kaldırdım şimdi, dosya duruyordu yinede . Sildim. Herhalde bi sorun olmaz

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Tamam da ben stock romdan eu Roma geçtikten uzun süre sonra orangefox yükledim,nasıl yedeğini aldı yada tam olarak neyin yedeğini aldı muamma . Ayarlardan kaldırdım şimdi, dosya duruyordu yinede . Sildim. Herhalde bi sorun olmaz
Yok sorun olmaz. Ben çok oldu sileli

BAwesomeSteel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
hpocam bir sey daha var ben gürültülü yerde çalışıyorum ve sürekli video çekimi yapıyorum ama bu cihaz robotik sesler kaydediyor bu konu hakkında yapılacak bir şey var mı
Usta benim cihazda da sendeki gibi robotik sesler çıkıyor. Romu yükledin mi sorun çözüldü mü ?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Usta benim cihazda da sendeki gibi robotik sesler çıkıyor. Romu yükledin mi sorun çözüldü mü ?

Maalesef bu mikrofon kaynaklı bir sorun hocam. Bazı modellerde bir tık düşük kaliteli mikrofonlar kullanmış Xiaomi. Bütçe meselesi tabi. Genelde redmi serisinde mevcut bu durum.

BAwesomeSteel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
Maalesef bu mikrofon kaynaklı bir sorun hocam. Bazı modellerde bir tık düşük kaliteli mikrofonlar kullanmış Xiaomi. Bütçe meselesi tabi. Genelde redmi serisinde mevcut bu durum.
Peki şunu da sorayım. Ben Xiaomi redmi 5 plus kullanıyorum. Sanırım fake rom yüklü bende. Dolayısıyla güncelleme alamıyorum. MIUI 9.2.6.0.0 yüklü. Yayınlanan V10.2.1.0.OEGMIXM (MIUI10) stabil romu yüklemek istiyorum. Telefondan indirip güncelleme paketini seçin kısmından denedim fakat hata veriyor güncelleme yapmadı. Ne yapabilirim ?

Nevermind3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 11 Pro
Meslek
Mekatronik
Konular
34
Hocam benim twrp kendi kendine kalktı mi recovery de açılıyor

Nevermind3452

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güven
Cihazım
Note 11 Pro
Meslek
Mekatronik
Konular
34
Güncelleme mı yaptınız?

Yok hocam anlamadım bende twrpden orange fox Flaşladim sonra daha silinmedi ama ben twrp nin magisk flaşlamadığım için kalktini fark ettim

BAwesomeSteel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
Hocam kolay gelsin. Benim cihaz Xiaomi redmi 5 plus. Fake roma sahibim. Rom yükleyeceğim fakat bir türlü BL kilidini açamadım. Çünkü cihazın Mi Kilit Açma Durumu sekmesinde 'add account' diye bir şey yok. Sadece 'Bu cihazın kilidi açıldı' diyor. Diğer her yere baktığımda buradan mi hesabıyla giriş yapabiliyorken benim cihazda böyle bir şey yok. Defalarca denedim hesaplar kısmından mi hesabımla giriş yapıp çıktım tekrar BL kilidini açmaya çalıştım ama olmadı. Current account is not bound on this device diye hata alıyorum sürekli. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    37,3 KB · Görüntüleme: 10

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam kolay gelsin. Benim cihaz Xiaomi redmi 5 plus. Fake roma sahibim. Rom yükleyeceğim fakat bir türlü BL kilidini açamadım. Çünkü cihazın Mi Kilit Açma Durumu sekmesinde 'add account' diye bir şey yok. Sadece 'Bu cihazın kilidi açıldı' diyor. Diğer her yere baktığımda buradan mi hesabıyla giriş yapabiliyorken benim cihazda böyle bir şey yok. Defalarca denedim hesaplar kısmından mi hesabımla giriş yapıp çıktım tekrar BL kilidini açmaya çalıştım ama olmadı. Current account is not bound on this device diye hata alıyorum sürekli. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar.
Mi flash ile fastboot çin romu kurup bl kilidini o romda açıp sonra custom rom yükleyebilirsiniz diye biliyorum. Çin romunda sadece İngilizce ve Çince dilleri olduğunu da söylemeliyim

Üst Alt