Rehber Redmi 5 Plus için TWRP Kurulumu

BAwesomeSteel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
Mi flash ile fastboot çin romu kurup bl kilidini o romda açıp sonra custom rom yükleyebilirsiniz diye biliyorum. Çin romunda sadece İngilizce ve Çince dilleri olduğunu da söylemeliyim
Teşekkür ediyorum hocam biraz uzun bir yol ama mantıklı geldi bu akşam deneyeceğim belki işe yarayabilir. Buradan geri dönüş yaparım yine.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Teşekkür ediyorum hocam biraz uzun bir yol ama mantıklı geldi bu akşam deneyeceğim belki işe yarayabilir. Buradan geri dönüş yaparım yine.
Biraz uzun bir yol ama fake romdan kurtulup özgürlüğünüzü sağlayacaksa neden denenmesin

BAwesomeSteel

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
Hocam çin romu yükleyemedim yine aynı sıkıntıyla karşılaştım. Belki de doğru romu bulamadı. Senin önerebileceğin bir rom var mı onu denesem ?

bayramklm0

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
BAYRAM
Cihazım
red mi 5 plus
Konular
2
Peocawe hocam telefonum redmi 5 plus 64 gb telefonum hiçbir şekilde güncelleme almıyor ağa bağlanılamıyor hatası eriyordu. Az önce global stable room atıyordum mi tool uygulaması ile birt şekilde telefon fastboot modunda kaldı çıkmıyor yardım eder misiniz lütfen ?

Elberra

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Erkan
Cihazım
mi 8 lite
Konular
3

Burdaki twrp sürümünü kullanın sorunsuz görür.
Arkadaşlar Redmi 5 plus telefona twrp kurulumu ile ilgili dün gece çok uğraştım. Bu konu altında belirtilen problemlerin hepsini yaşadım. En son yukarıda alıntı yaptığım arkadaşın paylaşımı ile sorunu çözdüm. Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu linkteki orangefox 8,3 kurdum. eu stabil rom kurdum. Problem yok.

eray0687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
eray
Cihazım
REDMİ NOTE 3
Meslek
boş gezenin boş kalfası
Konular
21
Arkadaşlar Redmi 5 plus telefona twrp kurulumu ile ilgili dün gece çok uğraştım. Bu konu altında belirtilen problemlerin hepsini yaşadım. En son yukarıda alıntı yaptığım arkadaşın paylaşımı ile sorunu çözdüm. Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu linkteki orangefox 8,3 kurdum. eu stabil rom kurdum. Problem yok.
Rica ederim kardeş. Sorunun çözülmesine sevindim.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

puura

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi R5 Plus
Konular
0
Öncelikle Bootloader(BL) Kilidimizin açık olduğundan emin olalım. Anlamanın en basit yollarından biri; telefonu yeniden başlattığımızda ilk çıkan MI logosu ile beraber ekranın en altında "unlocked" yazısı çıkıyorsa kilidimiz açık demektir. Sadece MI logosunu görüyorsanız maalesef açılmamış anlamına gelir.

BL Kilidimizi açmak için ayrıyetten anlatım yapmayağım çünkü çok sayıda konusu var. Her Xiaomi cihaz için yöntem aynı.

Her ne kadar riski az olan bir işlem olsa da ilk defa yapanlar için küçük riskler taşımaktadır. Maalesef gözümün önünde yapılmadığı için hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum. Eğer riski göze alıyorsanız kalan işlemlere devam edebilirsiniz.

Devamını BL Kilidimizin açık olduğunu varsayarak anlatıyorum;

Önemli: Cihaz açılış ekranında kalırsa twrp üzerinden Magisk (Root) flashlamanız gerekecektir.

Ve mutlaka yedek almanızı öneriyorum.

Magisk linki:

1- İlk olarak indirilecek dosyaların linkini veriyorum

Bu TWRP image dosyamız;
(.img uzantılı dosyayı indiriyoruz)

Bu Minimal ADB and Fastboot(ADB) dosyamız;

Bu olası durumlara karşı driver'larımız;
(windows için olanı indiriyoruz ve kuruyoruz)

2- İndirdiğimiz ADB exe dosyasını bilgisayarımıza kuralım, TWRP image dosyamızı rardan çıkartalım ve masaüstüne gelen Minimal ADB and Fastboot kısayolunun dosya konumuna atalım. Örnek anadizin yolu; C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

2a- Dosya konumuna attığımız TWRP image dosyasının adını kısaca twrp yapalım ki iş daha basit olsun.

3- Şimdi telefonumuzu kapatalım ve "Ses kısma+Power" butonlarına fastboot ekranını görene kadar basılı tutalım ve hemen kablo ile bilgisayara bağlayalım. Fastboot ekranımız telefonda açık kalacak.

4- Şimdi Minimal ADB and Fastboot klasör'ünün içine girip shift tuşumuza basılı tutarak sağ tık yapıp komut penceresini açalım ve şu satırı yazalım;

fastboot flash recovery twrp.img

Enter'a basalım ve bekleyelim. 2 Saniye kadar sürer.

Ve son olarak "Ses açma+Power" butonlarına MI logosunu görene kadar basılı tutalım, MI logosu çıktığında butonları bırakabiliriz. 10-20 saniye kadar bekledikten sonra TWRP ekranımız bizi karşılayacaktır. TWRP'nin hangi dilde açılacağını kestiremiyorum ama ayarlar kısmını bulup yukarıda ki sekmelerden dünya şeklini seçerek oradan dili ayarlayabilirsiniz.

Burası önemli: Eğer TWRP ekranı açıldığında şifre soruyorsa şifreyi girmeden devam edelim, wipe kısmına gelip format data yapalım. Bu telefonda ki tüm verileri silecektir. Tekrar TWRP'ye girdiğinizde şifre sormayacaktır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar redmi 5 plus cihazıma twrp kurulumu yapacağım arkadaşlar fakat cihaz yurtdışı. twrp den sonrada rom kurmayı planlıyorum. imei lerin uçmasını istemiyorum bunun için ne yapmam gerekir ? yedek alma imkanımız varmı ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhabalar redmi 5 plus cihazıma twrp kurulumu yapacağım arkadaşlar fakat cihaz yurtdışı. twrp den sonrada rom kurmayı planlıyorum. imei lerin uçmasını istemiyorum bunun için ne yapmam gerekir ? yedek alma imkanımız varmı ?

"Rom yükleme ile root atma ile Güncelleme ile Mi-Flash ile Twrp yükleme ile Spigen kılıf takma ile Batarya değiştirme ile İMEİ SİLİNMEZ"

puura

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi R5 Plus
Konular
0
"Rom yükleme ile root atma ile Güncelleme ile Mi-Flash ile Twrp yükleme ile Spigen kılıf takma ile Batarya değiştirme ile İMEİ SİLİNMEZ"

Çok teşekkür ederim cevabınız için ama bazı konularda örnek gördüm rom sonrası silindi gibi oyüzden tedirgin oldum

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129