Rehber Redmi 5 Plus için TWRP Kurulumu

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
İlk fırsatta farklı bir PC de deniyecegim, onun haricinde benim aklıma takılan bu telefon neden fastboot moddan hemen çıkıyor ki
Dediğim gibi farklı bilgisayar çözebilir durumu. Denediğiniz bilgisayar telefonu tanımıyor olabilir, driverlar sorunlu veya usb portları sorunlu olabilir. Fastbootta sabit kalması için bilgisayarın telefonu tanıması lazım.

Moto Z cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yunus0263

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
ZTE Z9 Max
Konular
0
Dediğim gibi farklı bilgisayar çözebilir durumu. Denediğiniz bilgisayar telefonu tanımıyor olabilir, driverlar sorunlu veya usb portları sorunlu olabilir. Fastbootta sabit kalması için bilgisayarın telefonu tanıması lazım.

Moto Z cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkür ederım hocam

yldrm33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yıldırım
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
11
arakadaşlar akşamdan beri twrp kuruyorum telefonu yeniden başlatıyorum twrp kayboluyor. mi-recovery 3.0 ekranı geliyor çözümü nedir?

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
arakadaşlar akşamdan beri twrp kuruyorum telefonu yeniden başlatıyorum twrp kayboluyor. mi-recovery 3.0 ekranı geliyor çözümü nedir?
Lazy flasher ile flaşladınız mı? Ben sizin yaşadığınız durumu yaşadığım zaman twrp yi yükleyip ardından format data yaptım ve üstüne custom rom yüklemiştim bir sorun olmadı twrp uçmadı.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yldrm33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yıldırım
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
11
Lazy flasher ile flaşladınız mı? Ben sizin yaşadığınız durumu yaşadığım zaman twrp yi yükleyip ardından format data yaptım ve üstüne custom rom yüklemiştim bir sorun olmadı twrp uçmadı.

lazy flasher nedir üstadım. Ah bu xiaomi kafamı allak bullak etti. Daha önce xt910 g2 vs bir sürü telefona rom kurdum kaldırdım. ilk defa bu kadar zorlanıyorum. ama bunuda halledeceğiz inşaallah. galiba sanıryorum umuyuorum :D

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115

XWORK

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
XWorK
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
15
lazy flasher nedir üstadım. Ah bu xiaomi kafamı allak bullak etti. Daha önce xt910 g2 vs bir sürü telefona rom kurdum kaldırdım. ilk defa bu kadar zorlanıyorum. ama bunuda halledeceğiz inşaallah. galiba sanıryorum umuyuorum :D
twrp attıktan sonra bunu üstüne flaşlayın hocam. Çözüm olur mu bilemiyorum ama format data kalıcı çözüm sağlıyor önemli bilgilerinizi yedekleyin, rwrp yide bi deneyin olmadı

Mentlegen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Guney Oztrk
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
0
Selamlar hocam kolay gelsin ve sağ ol twrp yüklerken yardım ettiğin için. Bu dediklerini yaptım Alican Öztürk'e olduğu gibi açılışta kaldı benim ekranım da sonra dediğin gibi EU rom attım attığın linkte bulunanı indirerek. Her şey iyi güzel açıldı telefon güncelleme buldu ama "MD5 Sum not matching" gibi bi hata verdi biraz farklı olabilir emin değilim, bu ne demek? iyi kötü bir şeye sebep olacak mı?

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Selamlar hocam kolay gelsin ve sağ ol twrp yüklerken yardım ettiğin için. Bu dediklerini yaptım Alican Öztürk'e olduğu gibi açılışta kaldı benim ekranım da sonra dediğin gibi EU rom attım attığın linkte bulunanı indirerek. Her şey iyi güzel açıldı telefon güncelleme buldu ama "MD5 Sum not matching" gibi bi hata verdi biraz farklı olabilir emin değilim, bu ne demek? iyi kötü bir şeye sebep olacak mı?

Açılmadığı zaman rom kurmana gerek yoktu, magiski üzerine flashlasan yeterliydi hocam. Hayır sadece ota'dan güncelleme yapmamış önemli bir şey değil manuel olarak eu sitesinden indirip siz de yapabilirsiniz güncellemeyi.

ibrahim5plus

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
88
tek işim camera2api flaşlamak bu yüzden twrp yi kalıcı olarak kurmak istemiyorum. tek seferlik kurup işi halletsem OTA'dan gelen güncellemeleri kurabilir miyim?

Üst Alt