Rehber Redmi 5 Plus için TWRP Kurulumu

oguz37

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
Öncelikle Bootloader(BL) Kilidimizin açık olduğundan emin olalım. Anlamanın en basit yollarından biri; telefonu yeniden başlattığımızda ilk çıkan MI logosu ile beraber ekranın en altında "unlocked" yazısı çıkıyorsa kilidimiz açık demektir. Sadece MI logosunu görüyorsanız maalesef açılmamış anlamına gelir.

BL Kilidimizi açmak için ayrıyetten anlatım yapmayağım çünkü çok sayıda konusu var. Her Xiaomi cihaz için yöntem aynı.

Her ne kadar riski az olan bir işlem olsa da ilk defa yapanlar için küçük riskler taşımaktadır. Maalesef gözümün önünde yapılmadığı için hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum. Eğer riski göze alıyorsanız kalan işlemlere devam edebilirsiniz.

Devamını BL Kilidimizin açık olduğunu varsayarak anlatıyorum;

Önemli: Cihaz açılış ekranında kalırsa twrp üzerinden Magisk (Root) flashlamanız gerekecektir.

Ve mutlaka yedek almanızı öneriyorum.

Magisk linki:

1- İlk olarak indirilecek dosyaların linkini veriyorum

Bu TWRP image dosyamız;
(.img uzantılı dosyayı indiriyoruz)

Bu Minimal ADB and Fastboot(ADB) dosyamız;

Bu olası durumlara karşı driver'larımız;
(windows için olanı indiriyoruz ve kuruyoruz)

2- İndirdiğimiz ADB exe dosyasını bilgisayarımıza kuralım, TWRP image dosyamızı rardan çıkartalım ve masaüstüne gelen Minimal ADB and Fastboot kısayolunun dosya konumuna atalım. Örnek anadizin yolu; C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

2a- Dosya konumuna attığımız TWRP image dosyasının adını kısaca twrp yapalım ki iş daha basit olsun.

3- Şimdi telefonumuzu kapatalım ve "Ses kısma+Power" butonlarına fastboot ekranını görene kadar basılı tutalım ve hemen kablo ile bilgisayara bağlayalım. Fastboot ekranımız telefonda açık kalacak.

4- Şimdi Minimal ADB and Fastboot klasör'ünün içine girip shift tuşumuza basılı tutarak sağ tık yapıp komut penceresini açalım ve şu satırı yazalım;

fastboot flash recovery twrp.img

Enter'a basalım ve bekleyelim. 2 Saniye kadar sürer.

Ve son olarak "Ses açma+Power" butonlarına MI logosunu görene kadar basılı tutalım, MI logosu çıktığında butonları bırakabiliriz. 10-20 saniye kadar bekledikten sonra TWRP ekranımız bizi karşılayacaktır. TWRP'nin hangi dilde açılacağını kestiremiyorum ama ayarlar kısmını bulup yukarıda ki sekmelerden dünya şeklini seçerek oradan dili ayarlayabilirsiniz.

Burası önemli: Eğer TWRP ekranı açıldığında şifre soruyorsa şifreyi girmeden devam edelim, wipe kısmına gelip format data yapalım. Bu telefonda ki tüm verileri silecektir. Tekrar TWRP'ye girdiğinizde şifre sormayacaktır.
Hocam merhaba ben twrp 3.2.1 kullanıyorum. Eu stabile android 8.1 güncellemesi geldi ve temiz kurulumla yükledim. Fakat magisk flaşlamak için tekrar twrp ye girdiğimde dahili hafıza 0 mb hatası alıyorum. Yani romu flaşladıktan sonra twrp kullanılamaz hale geliyor dahili hafızaya ulaşamadığım için. Yardımcı olursanız sevinirim.

Nurulika

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mikail
Cihazım
Redmi Pro
Konular
51
Twrp de Advanced wipe yapın hafızayı görür

Darqos

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Remzi
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
10
Öncelikle Bootloader(BL) Kilidimizin açık olduğundan emin olalım. Anlamanın en basit yollarından biri; telefonu yeniden başlattığımızda ilk çıkan MI logosu ile beraber ekranın en altında "unlocked" yazısı çıkıyorsa kilidimiz açık demektir. Sadece MI logosunu görüyorsanız maalesef açılmamış anlamına gelir.

BL Kilidimizi açmak için ayrıyetten anlatım yapmayağım çünkü çok sayıda konusu var. Her Xiaomi cihaz için yöntem aynı.

Her ne kadar riski az olan bir işlem olsa da ilk defa yapanlar için küçük riskler taşımaktadır. Maalesef gözümün önünde yapılmadığı için hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum. Eğer riski göze alıyorsanız kalan işlemlere devam edebilirsiniz.

Devamını BL Kilidimizin açık olduğunu varsayarak anlatıyorum;

Önemli: Cihaz açılış ekranında kalırsa twrp üzerinden Magisk (Root) flashlamanız gerekecektir.

Ve mutlaka yedek almanızı öneriyorum.

Magisk linki:

1- İlk olarak indirilecek dosyaların linkini veriyorum

Bu TWRP image dosyamız;
(.img uzantılı dosyayı indiriyoruz)

Bu Minimal ADB and Fastboot(ADB) dosyamız;

Bu olası durumlara karşı driver'larımız;
(windows için olanı indiriyoruz ve kuruyoruz)

2- İndirdiğimiz ADB exe dosyasını bilgisayarımıza kuralım, TWRP image dosyamızı rardan çıkartalım ve masaüstüne gelen Minimal ADB and Fastboot kısayolunun dosya konumuna atalım. Örnek anadizin yolu; C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

2a- Dosya konumuna attığımız TWRP image dosyasının adını kısaca twrp yapalım ki iş daha basit olsun.

3- Şimdi telefonumuzu kapatalım ve "Ses kısma+Power" butonlarına fastboot ekranını görene kadar basılı tutalım ve hemen kablo ile bilgisayara bağlayalım. Fastboot ekranımız telefonda açık kalacak.

4- Şimdi Minimal ADB and Fastboot klasör'ünün içine girip shift tuşumuza basılı tutarak sağ tık yapıp komut penceresini açalım ve şu satırı yazalım;

fastboot flash recovery twrp.img

Enter'a basalım ve bekleyelim. 2 Saniye kadar sürer.

Ve son olarak "Ses açma+Power" butonlarına MI logosunu görene kadar basılı tutalım, MI logosu çıktığında butonları bırakabiliriz. 10-20 saniye kadar bekledikten sonra TWRP ekranımız bizi karşılayacaktır. TWRP'nin hangi dilde açılacağını kestiremiyorum ama ayarlar kısmını bulup yukarıda ki sekmelerden dünya şeklini seçerek oradan dili ayarlayabilirsiniz.

Burası önemli: Eğer TWRP ekranı açıldığında şifre soruyorsa şifreyi girmeden devam edelim, wipe kısmına gelip format data yapalım. Bu telefonda ki tüm verileri silecektir. Tekrar TWRP'ye girdiğinizde şifre sormayacaktır.
çok teşekkür ederimmm

agitsonkurt

Dolandırıcıdır Güvenmeyiniz
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Agit sonkurt
Cihazım
Redmi Note4x
Konular
34
hocam ben yüklüyorum ama şifresi istiyor datayı siliyorum romu yüklüyorum rom yüklenince açılmıyor tekrar twrp yükleyince tekrar şifre istiyor

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Bi arkadaşın söylediği treble sürümünü flashliyorum twrp açılıyor keep Reed only gibi yazılar geliyor ve kaydırma yapamıyorum twrp üzerinde

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Fastboot komutu verdikten sonra ses açma Power ile twrp yöneliyorum ama twrp acilmiyor. Siyah ekran geliyor , sonra ümidi kesip kapatıp açınca mi logosunda kalıyor twrp girebilsem robot flaslicam ama giremiyorum

tugrulk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugrul K
Cihazım
Redmi
Konular
4
Arkadaşlar redmi 5 plus a android 7.1 nougat geri dönmek için şu videoyu izleyin . Back to 7 1 nougat
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Kolaygelsin.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Arkadaşlar çözdüm. Bir arkadaşın verdiği vince treble sürümünü yükledim önce twrp açılıyordu ama kaydırma ve dokunma hiçbirsey yapamıyorum twrp üzerinde, sonra konunun başındaki vince sürümünü yükledim, fastboottan sonra twrp girmeye çalıştığım zaman siyah ekran geliyor öylece kalıyordu, baktım olacak gibi değil restart attığımda sistem de açılmıyor, büyük ihtimal ben görememe rağmen sistemi sildi. Sonra youtube'a yazdım orada yabancı bir arkadaş konunun altına twrp linki vermiş onu fastboottan flasladim, twrp girdim açıldı. İnternal 0 görünüyordu ona rağmen risk aldim (almasam nolacak sistem yok zaten) wipeleri yapıp sırayla eurom, gcam, magisk flashlayip reboot yaptım telefon açıldı

Guven288

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Güven
Cihazım
Redmi pro
Konular
0
İndirme linklerinde hata alıyorum yeni link alabilirmiyim

Üst Alt