Soru Redmi 5 plus güncelleme sorunu yardımm!!

dogansen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Doğan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Buradaki fastboot romu indirin videodaki gibi yükleyin.Kilit açık ise.Fake rom cihazlarda genelde kapalı olur.
Geliştirici seçeneklere baktım. Mi kilidi açık olarak gösteriyor. Bu arada çok teşekkür ederim.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Geliştirici seçeneklere baktım. Mi kilidi açık olarak gösteriyor. Bu arada çok teşekkür ederim.
Cihazı yeniden başlattığınızda MI logosu altında unlocked yazıp kilit resmi çıkıyorsa kilit açıktır.Menüdeki geçerli değil fake romlarda.Ayrıca kilit kapalı ise cihaz orjinale dönecekse cihazın menşeisi kontrol edilmelidir.Çin sürümü ise öncelikle çin romu edl modda kurulup bootloader kilit başvurusu yapılıp cihaz İngilizce Çince kullanılmalıdır.Daha sonrasında kilit açıldıktan sonra global rom yüklenmelidir.Son kullanıcı için kolay bir işlem değildir edl için cihazın arka kapağının sökülmesi gerekmektedir.Cihaz babanıza ait olduğu için İngilizce olarak kullanmak zor gelebilir bunları değerlendirmesini yapmadan cihaza müdahale de bulunmamanızı tavsiye ederim.

dogansen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Doğan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
cihazın menşeisini nasıl kontrol edicem? çok zor bir işe benziyor. Beni aşıcak galiba.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
cihazın menşeisini nasıl kontrol edicem? çok zor bir işe benziyor. Beni aşıcak galiba.

Cihazın orijinal imeisi ile kontrol edebilirsiniz.Klon IMEI ile sorgulanmamaktadır.

dogansen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Doğan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Galiba dediğiniz gibi
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Galiba dediğiniz gibi
Evet cihazınız çin menşeili uzun ve meşakkatli bir süreç.Son karar sizin işlemi yapmak için.Bootloader kilidi açılma süreleri 72 ile 360 saat arasında değişmektedir.Bu süre zarfında cihazı İngilizce kullanmak zorunda kalacaksınız.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Galiba dediğiniz gibi
Benimki de böyle ama, ithalatçı firma kutuyu açıp bootloader kilidini açıp bir şekilde global rom yüklemiş. İlk aldığımda güncelleme alıyordu. Sizinki daha vahim bootloader kilidi de açık değil,açık gibi görünmesine rağmen

Halit Özdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Halit
Cihazım
Mi 10 T
Meslek
Hocaefendi
Konular
2

Yardımcı olurmusunuz

dogansen

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Doğan
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Cihazı yeniden başlattığınızda MI logosu altında unlocked yazıp kilit resmi çıkıyorsa kilit açıktır.Menüdeki geçerli değil fake romlarda.Ayrıca kilit kapalı ise cihaz orjinale dönecekse cihazın menşeisi kontrol edilmelidir.Çin sürümü ise öncelikle çin romu edl modda kurulup bootloader kilit başvurusu yapılıp cihaz İngilizce Çince kullanılmalıdır.Daha sonrasında kilit açıldıktan sonra global rom yüklenmelidir.Son kullanıcı için kolay bir işlem değildir edl için cihazın arka kapağının sökülmesi gerekmektedir.Cihaz babanıza ait olduğu için İngilizce olarak kullanmak zor gelebilir bunları değerlendirmesini yapmadan cihaza müdahale de bulunmamanızı tavsiye ederim.
Burada kapağın açılması derken nasıl bir işlem yapılacak ki? Telefoncularin yapabileceği bir işlemmi bu peki?

Üst Alt